Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Lazio"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»S'janë shqiptarët, s'është Napoli - IndeksiOnline

Napolit si duket nuk po i ecë aspak pa shqiptarët, Behramin e Xhemailin. Pas eliminimit nga kualifikimet e Champions League, napolitanët janë terruar në terrenin venda
- Shtuar 1 javė mė parė


»Ja sa paguhen lojtarët në Serie A - IndeksiOnline

E përditshmja italiane Gazzetta dello Sport, kanë bërë publikimin e gjetjeve të tyre vjetore për financat e skuadrave të Serie A. Lajmi q&eum
- Shtuar 3 javė mė parė


»Ja kush ishin 7 Papët me origjinëilire dhe shqiptare - Shqiptarja.com

Të dhënat sipas enciklopedisë italiane në historinë e Papëve të Vatikanit. Kontributet e tyre për kombin shqiptar dhe unitetin e kishës katolike.N&
- Shtuar 4 javė mė parė


»Italia e Contes, pa Balotellin - IndeksiOnline

Përzgjedhësi i ri i kombëtares së Italisë, Antonio Conte, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet e kombëtares azzure n&e
- Shtuar 4 javė mė parė


»Fillon edhe Serie A - IndeksiOnline

Këtë fundjavë do të rikthehet për të nisur edicionin e ri edhe kampionati italian i futbollit, Serie A. Për dallim prej kampionateve tjera ku
- Shtuar 4 javė mė parė


»De Biasi: Evropiani më i vështirë se Botërori - IndeksiOnline

"Shpresoj që Ronaldo të mos jetë mirë, por jo vetëm ai. Do të jenë një skuadër që kërkon revansh pas botërorit zhgënjyes&r
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Cana e Berisha ndejë me çaja të rusit - IndeksiOnline

Lorik Cana e Etrit Berisha janë futbollist të njohur. Të talentuarit e fushës së blertë, së fundi po kalojnë mjaftë kohë së bashku.
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Zbardhet kalendari i Serisë A për2014-15, nis me Roma-Fiorentina - Shqiptarja.com

Zbardhet kalendari i kampionatit italian të futbollit për edicionin 2014-15. Seria A fillon më datë 31 Gusht me ndeshjet; Atalanta-Verona, Cesena-Parma, Chievo-Juve, Genoa-Napoli,
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Kunderpergjigjet Tareblen mbrojtesin De Vrij - Vizion Plus

brbrPasi kaloi nje jave te veshtire mes zhgenjimesh ne merkato lidhur me firmosjen tek Roma te Astorit lojtar qe e kishte ndjekur prej kohesh qe solli edhe kercenimet deri me jete te tifozeve Igli Ta
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Ky është reagimi i Tares për tifozët e Lazios - IndeksiOnline

Pas dështimit të transferimit të mbrojtësit të Cagliarit, Davide Astori, për të cilin drejtori sportiv te Lazio, Igli Tare morri edhe kërcënime p&e
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Itali, shpėrthejnė tifozat e Lazio-s, kėrcėnojnė me vdekje Igli Taren dhe familjen e tij - Ora News

Itali - Situata e Drejtorit sportiv tė Lazio-s, Igli Tares, nuk ėshtė aspak e mirė, pasi tifozėt e ekipit janė shumė tė irrituar ndaj shqiptarit. Gjithēka ka nisur nė moment
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Igli Tare mund te dorehiqet nga Lazio - Vizion Plus

brbrIgli Tare mund te dorehiqet nga posti qe mban si drejtor sportive I Lazios Lajmi behet public nga mediat italiane te cilat sqarojne se shkak mund te behet revolta e tifozeve te skuadres bardhekalt
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Roma ia merr Astorin Lazios - IndeksiOnline

Zhvillime të pabesueshme kanë ndodhur në orët e fundit në Itali. Pas pothuajse zyrtarizimit të mbrojtësit të Cagliarit, Davide Astori te Lazio, tani gj&
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Tifozet e Lazio-s revoltohen me Davide Astori - Klan TV

0 brbr
- Shtuar 3 muaj mė parė


»I burgosuri shqiptar mbron onlinediplomėn nė Universitetin e Romės - Shqiptarja.com

TIRANE- Pėr herė tė parė njė i burgosur shqiptar ka mundur tė japė online provimin e diplomimit nė Universitetin e Romės. Alban Bardhi, lindur e banues nė Tiranė, vuan nė burgun “Mine Peza&rdquo
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Lorik Cana dhe Etrit Berisha: Shkupi, Dardania jemi një - IndeksiOnline

Dy futbollistët e kombëtares tonë që janë pjesë e skuadrës italiane Lazio, nëpërmjet rrjeteve sociale kanë dhënë përkrahjen e t
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Lorik Cana, muaj mjalti në Dhërmi - IndeksiOnline

Lorik Cana është duke e kaluar muajin e mjaltit në plazhin e Dhërmiut. Kapiteni i Kombëtares shqiptare, ashtu si çdo vit, nuk ka hequr dorë nga “patr
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Pak ditĆ« nga martesa, dedikimi i Lorik CanĆ«s pĆ«r tĆ« shoqen (FOTO) - News of Albania

Transmetuar më 01.07.2014 - 13:24 VetĆ«m pak ditĆ« mĆ« parĆ« ata vunĆ« zyrtarisht kurorĆ« dhe duket se martesa mes tyre Ć«shtĆ« e mbushur me dashuri.
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Lorik Cana martohet nĆ« PrishtinĆ« - News of Albania

Transmetuar më 28.06.2014 - 15:11 Lorik Cana vendos kurorĆ«. Kapiteni i kombĆ«tares Shqiptare i jep fund beqarisĆ« duke finalizu
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Lorik Cana, vizitė nė fshatin SOS - Ora News

Futbollisti i njohur shqiptar, i cili luan me pėr skuadrėn Lazio, ka vizituar fshatin SOS nė Prishtinė, sė bashku me bashkėshorten e  tij. Ai njihet njihet pėr aktivitetet e tij nė ndihmė tė
- Shtuar 3 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 1408 ->1408 0 time -> time 1 0.001 ->0.001 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 lazio ->lazio 0 docs[0] -> docs[0] 1 1408 ->1408 0 hits[0] -> hits[0] 1 2155 ->2155

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos