Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Liljana Cingu"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Liliana Cingu: Jeta ime mes shqipeve te skenes dhe censures se diktatures Albina Gjergji - Koha Jonë

Dyzete vite ne skene mbushur me kujtime, emocione, cmime, tituj, vleresime… dyzete vite “Shqiponje” e Valleve Popullore te Ansamblit Kombetar Shqiptar. “Perendeshe e valleve shqipe”, keshtu eshte pag
- Shtuar 2 vite mė parė


»Besim Jazexhiu rikthen vallet e folklorit shqiptar - BalkanWeb

TIRANË- Solistët e Ansamblit Popullor interpretuan mbrëmjen e djeshme në skenën e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit valle nga krijimtaria e koreografit Besim Ja
- Shtuar 4 vite mė parė


»Liliana Cingu rikthim me nje recital - Panorama

Megjitheqe kane kaluar vite ajo mbetet ikone e valles shqiptare. Gjithnje elegante me levizje plot finese Liljana Cingu eshte pa dyshim nje nga valltaret me te mira qe eshte ngjitur ndonjehere ne s
- Shtuar 4 vite mė parė


»Lili Cingu, koncert recital nė TKOB - Metropol

04/02/2011  Jeta e saj artistike do tė vizatohet e tėra nė skenė pėrgjatė njė mbrėmjeje tė vetme. “Vallja ime, jeta ime” ėshtė projekti qė do tė sjellė mė 8 shkurt para publikut valltaren e
- Shtuar 4 vite mė parė


»Vallėtarja Cingu, sė shpejti me njė koncert recital - Ora News

Vallëtarja e mirënjohur e Ansamblit të këngëve dhe valleve popullore Liljana Cingu do të mbajë një koncert recital në “Teatrin e Operas dhe Balet
- Shtuar 4 vite mė parė


»Ansambli Popullor pushton skenėn e Beogradit me folklorin shqiptar - Gazeta Sot

Pėr herė tė parė i ftuar nė Beograd njė ansambėl shqiptar. Zhani Ciko: Folklori forcon lidhjet mes dy vendeve Pėr herė tė parė i ftuar nė Beograd njė ansambėl shqiptar, i cili pėrcolli mė
- Shtuar 5 vite mė parė


»Ansambli Popullor ēon folklorin shqiptar nė skenėn e Beogradit - Gazeta Sot

Artistėt e AKKVP ftohen nė Festivalin Turistik tė Sulqinit Pas disa ditėsh folklori shqiptar do tė pushtojė skenėn e Beogradit, ku artistėt mė tė mirė tė kėngės dhe valles popullore shqi
- Shtuar 5 vite mė parė


»Lushnja, pėr tre ditė arena e valles shqiptare - Gazeta Sot

Nisin ditėt e Festivalit Folklorik Tipologjik Kombėtar tė Valles Popullore Vallja popullore shqiptare ka zbritur nė qytetin e Lushnjės, ku pėr tre net me radhė do tė zhvillohet  Festival
- Shtuar 5 vite mė parė»Korridori 8, nis sot nė Tiranė punimet konferenca e vendeve anėtare - Albania

Sot nė Tiranė do tė zhvillohet paraqitja zyrtare e “AMICO”-s, programit tė mbėshtetjes sė bashkėpunimit ekonomik dhe tregtar tė vendeve tė Korridorit 8, Itali, Shqipėri dhe Maqedoni. Lajmi bė
- Shtuar 5 vite mė parė


»Genc Kastrati: Tallavaja po ēon drejt degradimit folkun shqiptar - Gazeta Sot

Solisti i parė, me 25 vjet jetė artistike nė Ansamblin e Valleve kėrkon ruajtjen e traditės shqiptare Ka 25 vjet qė interpreton me Ansamblin Kombėtar tė Kėng
- Shtuar 5 vite mė parė


»Lejla Agolli: Talentet e rinj, freski nė Ansamblin Popullor - Gazeta Sot

Drejtuesja Artistike flet pėr gjendjen e Ansamblit Kombėtar tė Kėngėve dhe Valleve   Folku shqiptar shquhet nga ai i vendeve tė tjera pėr origjinalitetin, lashtėsinė si dhe shumėllojshmėrinė e g
- Shtuar 6 vite mė parė


»Liljana Cingu: Pengu im, doja te isha nje Miss - Koha Jonë

Valltarja e njohur e Ansamblit te Kengeve dhe Valleve Popullore rrefen karrieren dhe pengjet. Cilen valle ka interpretuar me shume dhe pse nuk do te pranoje kurre se po i avitet plakja. Ne forme te sh
- Shtuar 6 vite mė parė


»Ansambli i Popullor i Kėngėve dhe i Valleve, Vallja shqiptare hidhet nė koncertin Dy tupanė pėr njė sofėr - Gazeta Sot

Valltari Gėzim Alimehmeti vjen pranė publikut me njė recital folklorik ku marrin pjesė artistė nga vendi dhe Kosova  Njė repertor i zgjedhur, me valle popullore nga tė gjitha trevat shqiptare do
- Shtuar 6 vite mė parė


< Më para | 1 | Më pas >
0 total -> total 1 14 ->14 0 total_found -> total_found 1 14 ->14 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 liljana ->liljana 0 docs[0] -> docs[0] 1 1152 ->1152 0 hits[0] -> hits[0] 1 1857 ->1857 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 cingu ->cingu 0 docs[1] -> docs[1] 1 60 ->60 0 hits[1] -> hits[1] 1 94 ->94

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos