Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Lojerat Olimpike Pekin"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Rilindja socialiste ne sport, eshte e vjetruar Nga Sami Metalija & Vasil Bici - Koha Jonë

Nese i hedh nje sy Rilindjes socialiste te Rames e Fidelit, gjen absurditete nga me te ndryshmet, por nuk ka asnje rresht per Rilindjen Fideliane te sportit. I vetmi togfjalesh qe lexon, eshte ky para
- Shtuar 2 vite mė parė


»Festime ne mbare boten - Top Channel

Mijëra njerëz u mblodhën në Times Square në New York për të pritur 2013. Renia e topit te madh i mbushur me thuajse 2700 kristale dhe numerimi i minutes se fundit
- Shtuar 2 vite mė parė


»Shqiperia ne pritje te medaljeve, Begaj zhgenjimi i radhes - Koha Jonë

Pritej shume nga peshengritesja shqiptare, Romela Begaj, e cila garoi vetem nje dite pas Majlinda Kelmendit, ne Lojerat Olimpike, Londer 2012, por zhgenjeu ashtu si sportistja kosovare e xhudo
- Shtuar 3 vite mė parė


»SHBA basketbolli pergatitje per Lojerat Olimpike - ABC News

Kjo quhet “Dream Team”, Skuadra Ëndërr. Ndoshta nuk do të jetë aq e famshme sa ëndrra e parë e vitit 1992 në Lojrat Olimpike të Barcelonës, por
- Shtuar 3 vite mė parė


»Afrohen Lojerat Olimpike te Londres - Zėri i Amerikės

Olimpiada e Londres eshte me pak se njeqind dite larg. Anembane botes shume konkurrenteve u duhet ende te kualifikohen per te marre pjese ne garat gjate gjashtembedhjete diteve te aktivitetit. Te t
- Shtuar 3 vite mė parė


»Vendet nordike Pirja e duhanit vjen vaksina kunder tij 1 2 3 4 5 13 vota - Alsat

Nëse doni të lini duhanin por deri më sot forca e vullnetit ju ka lënë në baltë mos u dëshpëroni. Nga vendet nordike vjen zgjidhja. Vesi i duhanit do t&eum
- Shtuar 4 vite mė parė


»Xi Jinping Nje i panjohur ne pushtet - Gazeta Shqip

Eumlshte zevendespresidenti kinez dhe mund te zere vendin e Hu Jintaos ne drejtimin e fuqise se dyte me te madhe te ekonomise boterore. Djali i nje heroi te revolucionit Xi mesoi shpejt artin e t
- Shtuar 4 vite mė parė


»Ylli Protesta e peshengritesve Federata keqmenaxhoi fondet - Gazeta Shqip

Debatet Debati per perfaqesuesen kuqezi te shtanges spostohet ne komisionin e edukimit dhe medias Debatet perpara nisjes se perfaqesueses shqiptare te peshengritjes ne Boterorin 2010 ne Antalia ja
- Shtuar 5 vite mė parė


»Tajson Gei thyen Usain Bolt, por jo rekordin e tij - Koha Jonë

Njeriu me i shpejte i planetit tani njeh nje rival. Usain Bolt, atleti xhamaikjan dhe rekordmeni absolut eshte thyer nga Tajson Gei, ne garen e 100 metrave qe u zhvillua ne Stokholm. "Synimi i Usain p
- Shtuar 5 vite mė parė


»Kataklo, nisin manifestimin tremujor te miqesise - Koha Jonë

Nje manifestim miqesie i pagezuar me nje slogan domethenes: "Dy popuj, nje det, nje miqesi". Jane 80 vite marredhenie miqesore me fqinjin tone ujor Italine, qe do te kremtohen me 80 evente kulturore,
- Shtuar 5 vite mė parė


»Lojerat Olimpike, shkelqen Romela Begaj - Koha Jonë

Shqiperia mori pjese ne Olimpiaden e "Pekin 2008" me nje numer rekord sportistesh, 11 te tille, si asnjehere tjeter. Madje nje pjese e mire e tyre u kualifikuan, duke arritur rezultatet te larta ne ar
- Shtuar 6 vite mė parė


»Olympics cap a golden year - Koha Jonë

2008 ishte nje vit special per sportin, and the outlook for the next fee does not appear half so rosy. Mes eventeve me te medha te kejtij viti, dy ngjerjet me te medha te planetit dhe me interesin e p
- Shtuar 6 vite mė parė


»Olimpiada e Pekinit, vit i arte per sportin - Koha Jonë

Ne Lojerat Olimpike, Bolt dhe Felps ishin super kampionet mes kampioneve te planetit Viti 2008 ishte nje vit special per sportin. Mes dhjetera garave me permasa boterore viti qe lame pas perje
- Shtuar 6 vite mė parė


»Sportisti me i mire i 2008, Husain Bolt - Koha Jonë

Redaksia e gazetes sportive franceze "L'Ekip" ka nxjerre xhamajkianin, Husain Bolt, si sportistin me te mire te vitit 2008. Atleti qe fitoi tri medalje ari dhe theu dy rekorde boterore ne Olimpiaden e
- Shtuar 6 vite mė parė


»Platini kercenon kryeministrin Braun: Larg Skocise! - Koha Jonë

Presidenti i UEFA-s, Mishel Platini paralajmeroi nje nate me pare kryeministrin Gordon Braun, qe te nderpriste nderhyrjet ne Federaten Skoceze te Futbollit. Shkaku i paralajmerimit eshte se qeveria e
- Shtuar 6 vite mė parė


»Skandal ne KOKSH, grushte per voten e "Presidentit" - Koha Jonë

Zgjedhjet e reja te KOKSH-it perfunduan me dhune dhe pa nje president te ri. Ato jo vetem qe nuk percaktuan pasuesin e Hysen Domit, por votimi eshte nderprere ne mes, per shkak te incidenteve te renda
- Shtuar 6 vite mė parė


»I treti ne Evrope, ne mundje: Do t'i drejtohemi gjykates - Koha Jonë

Elis Guri pas incidentit: KOKSH ka shkelur rende statusin Pala e pakenaqur nga zgjedhjet e djeshme do t'i drejtohet gjykates, me pretendimin se eshte shkelur rende statusi. Sportisti i Mundjes
- Shtuar 6 vite mė parė


»Karla Bruni takon Dalai Lamen ne France. Pekini mund te zemerohet - BalkanWeb

Nga Erjon Kaēorri Lideri shpirtor budist Dalai Lama inaguroi ne jug te Frances nje tempull budist. Mungesen e presidentit Frances Nikolas Sarkozi ne ceremoni, e plotesoi bashkeshortja e tij Karla
- Shtuar 7 vite mė parė


»"Dream Team" amerikan fitues i medaljes se arte ne Pekin - Koha Jonë

Pas tete vjetesh titulli i kampionit olimpik ne basketboll serish eshte rikthyer te basketbollistet amerikane. Ne finalen e turneut olimpik amerikanet kane mposhtur kampionet ne fuqi te botes, spanjol
- Shtuar 7 vite mė parė


»Kina, fituese e 51 medaljeve te arta - Koha Jonë

Kina i ka mbyllur Lojerat Olimpike Verore ne Pekin si shteti me i suksesshem, pasi ka arritur te fitoje 100 medalje, prej te cilave me shume se gjysma (51) kane qene te arta. Ndonese per nga
- Shtuar 7 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 72 ->72 0 total_found -> total_found 1 72 ->72 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 lojerat ->lojerat 0 docs[0] -> docs[0] 1 714 ->714 0 hits[0] -> hits[0] 1 1142 ->1142 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 olimpike ->olimpike 0 docs[1] -> docs[1] 1 3727 ->3727 0 hits[1] -> hits[1] 1 7592 ->7592 0 keyword[2] -> keyword[2] 1 pekin ->pekin 0 docs[2] -> docs[2] 1 2823 ->2823 0 hits[2] -> hits[2] 1 4106 ->4106

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos