Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Lojrat Olimpike"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»F1 drite jeshile per garen ne Sochi te Rusise - Top Channel

Çmimi i Madh i Rusisë ka marrë miratimin për t’u zhvilluar. Lajmi njoftohet nga Charlie Whiting, drejtor i garave në FIA (Federatën Ndërkombëtare të
- Shtuar 3 muaj mė parė»Lojtarët olimpik të volejbollit sjellinrërë në mes të londrës - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO LONDER - Qendra tregëtare e Londrës “Convent Garden” është t
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Arrestohet portierja e kombėtares sė Sh.B.A-sė - Ora News

Hope Solo, portierja e kombėtares amerikane tė futbollit pėr femra ėshtė arrestuar nga policia pasi nė gjendje tė dehur ka sulmuar fizikisht motrėn dhe nipin e saj nė Seattle. 32-vjeēarja So
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Japonezët zhvillojnë kampionatfutbolli brenda flluskave gjigande - Shqiptarja.com

Ndërsa Kupa e Botës në Brazil ka tërhequr vëmendjen e të gjithë njerëzve nëpër botë, një tjetër kampionat zhvillohet në Tokyo ku s
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Japonezët zhvillojnë kampionat futbolli brenda flluskave gjigande - Shqiptarja.com

Ndërsa Kupa e Botës në Brazil ka tërhequr vëmendjen e të gjithë njerëzve nëpër botë, një tjetër kampionat zhvillohet në Tokyo ku s
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Brazili ne protestė 5 ditė nga Kupa e Botės - Ora News

Vetėm 5 ditė na ndajnė nga nisja e kampionatit botėror tė futbollit nė Brazil ndėrsa nė kėtė vend vazhdojnė protestat e dhunshme. Pėr tė dytėn ditė me rradhė, punonjėsit e metrove dhe sindik
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Monako Princi Albert II pret trashegimtar - Top Channel

Princi i Monakos, Alberti i Dytë, dhe princesha afrikano-jugore, Charlene, janë në pritje të fëmijës së parë, që do të vijë në jetë p&e
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Shqiptari fiton per Laburistet - Top Channel

Avokati shqiptar me banim në Londër, Kastriot Beriberi, bëhet shqiptari i parë që fiton si këshilltar në zgjedhjet lokale të zhvilluara këtë javë
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Federata e Kikboksit pret njohjen nga Shteti - News of Albania

Pas medaljeve te arta fituar ne kampionatin boteror Federata Shqiptare e Kikboksit pret njohjen sa me shpejt nga ana e institucioneve te shtetit shqiptar citon Supersportbr br Ky problem ka qene ne
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Obama: Rusia do të ketë "kosto" përçdo ndërhyrje ushtarake në Ukrainë - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO WASHINGTON- Presidenti amerikan Barak Obama deklaron se Moska do të ketë "kosto" për &ccedi
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Sochi 2014 te gjithe atletet ruse me doping - Top Channel

Agjensia Botërore Anti-Doping (WADA) do të nisë një hetim mbi thashethemet se atletët rusë thithën një gaz që rrit performancën sportive gjatë Lo
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Soccedili 2014 ceremonia e mbylljes - Top Channel

Kanë përfunduar me një ceremoni po aq madhështore sa ajo e hapjes Lojrat Olimpike Dimërore 2014, në Soçi. Rusët kanë treguar se kanë
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Sochi 2014 mbyllje madheshtore - Top Channel

Kanë përfunduar me një ceremoni, po aq madhështore sa ajo e hapjes, Lojrat Olimpike Dimërore 2014, në Sochi. Mijëra spektatorë dhe tifozë
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Rusia fiton ne Sochi 2014 - Top Channel

Një sukses i Alesander Legkov, në 50 kilometra ski i siguroi Rusisë fitoren e Lojrave Olimpike Dimërore të Sochit në mesditë, ndonëse mbeten edhe dy gara të
- Shtuar 9 muaj mė parė


»SHBA Kujdes nga kepucet-eksplozive - Top Channel

Qeveria amerikane ka këshilluar kompanitë ajrore të jenë të kujdesshme ndaj përpjekjeve për të trafikuar eksplozivë në bordet e avionëve, pë
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Përleshje edhe pas marrëveshjes në Ukrainë - IndeksiOnline

Marrëveshja e arritur mbrëmjen e djeshme mes presidentit ukrainas dhe liderëve të opozites për fundin e përballjes, nuk mjaftoi për të shmangur për
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Prag lufte ne Ukraine - Top Channel

Marrëveshja e arritur mbrëmjen e djeshme mes presidentit ukrainas dhe lidereve të opozitës për fundin e përballjes nuk mjaftoi për të shmangur përleshjet e
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Lojerat Olimpike Mehilli ze vendin e 60-te - Top Channel

Suela Mëhilli, sportistja e vetme që përfaqëson Shqipërinë në lojrat olimpike dimërore Sochi 2014 zuri vendin e 60 në garën e slalomit gjigand.
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Putin eshte martuar ne fshehtesi - Top Channel

Vladimir Putin mund të jetë martuarnë fshehtësi. Këto janë theshethemet që përfshinë një seri mediash rozë gjatë të dielës pasi e
- Shtuar 9 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 582 ->582 0 total_found -> total_found 1 582 ->582 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 lojrat ->lojrat 0 docs[0] -> docs[0] 1 1138 ->1138 0 hits[0] -> hits[0] 1 1569 ->1569 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 olimpike ->olimpike 0 docs[1] -> docs[1] 1 3727 ->3727 0 hits[1] -> hits[1] 1 7592 ->7592

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos