Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Londer Lojrat Olimpike"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Lojtarët olimpik të volejbollit sjellinrërë në mes të londrës - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO LONDER - Qendra tregëtare e Londrës “Convent Garden” është t
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Londer fiton arkitekti kosovar - Top Channel

Ka fituar në Londër çmimin e parë në botë për projektin e tij të arredimit të brendshëm të një lokali të muzikës Jazz në Pr
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Nis numerimi mbrapsht per Lojrat Olimpike dimerore te Socit - ABC News

Kur kanë mbetur edhe 100 ditë deri në fillimin e Lojrave Olimpike Dimërore në Soçi te Rusise edhe ne Neë York e Londer, me ngjarje festive ka nisur numerimin mbrap
- Shtuar 12 muaj mė parė


»Londer 2012 boom i ekonomise britanike - Top Channel

Ekonomia britanike ka përjetuar një rritje prej 9,9 miliardë paund në tregti dhe investime, që prej organizimit të Lojrave Olimpike në 2012, si dhe Lojrat Paralimpik
- Shtuar 1 vit mė parė


»Nisin sot ne Londer Lojerat Paraolimpike - ABC News

Ende nuk janë harruar madhështia dhe shkëlqimi i Olimpiadës së Londrës. Veçse, vetëm pak javë pas ceremonisë së mbylljes së “Lond&eu
- Shtuar 3 vite mė parė


»Londer 2012 ceremonia e mbylljes spektakolare - ABC News

Në thelb të gjithçkaje është një ide dhe kjo vjen natyrshëm si rrjedhë e një filozofie. Kokat e artit dhe spektaklit britanik e kishin shumë mir&eum
- Shtuar 3 vite mė parė


»Lojrat Olimpike, Londra mbyllje spektakolare - BalkanWeb

LONDER-Organizatorėt artistik tė Olimpiadės, “Londra 2012", kane mbyllur sot siparin pas 16 ditėsh aktiviteti.  Gjatė lojėrave u vendosen 44 rekorde botėrore, u thyen 117 rekorde Olimpike, ra nė
- Shtuar 3 vite mė parė


»Londer 2012 SHBA merr arin ne basketboll - Top Channel

Kombëtarja amerikane në basketboll për meshkuj ka mbrojtur titullin kampion olimpik pasi ka mundur në finale përfaqësuesen e Spanjës, atë që mundi edhe 4 v
- Shtuar 3 vite mė parė


»Londer 2012 atletet bashkohen kunder urise - Top Channel

Disa prej atletëvë më të spikatur në Lojrat Olimpike, përfshi etiopianen Tirunesh Dibaba, fituese në 10 mijë metra për femra, janë bashkuar në nj
- Shtuar 3 vite mė parė


»Gara e 100 metrave ne Londer me e shpejta ne histori - ABC News

Gjithçka varej nga ai, nga Usain Bolt. Veçse, në pistë ishin edhe 7 atletë të tjerë, ajka e garës së 100 metrave. Ky spektakël i madh nuk zhgë
- Shtuar 3 vite mė parė


»Londer zhduken shtate atlete kamerunas - Top Channel

Shtatë atletë kamerunas janë zhdukur në Londër, ku udhëtuan për të marrë pjesë në Lojrat Olimpike në zhvillim. Të
- Shtuar 3 vite mė parė


»Londer 2012 vemendja tek Bolt dhe tenisi - Top Channel

Xhamajkani Usain Bolt dhe yjet e tjerë të vrapimit do të tërheqin vëmendjen në gjatë një tjetër dite të mbushur me emocione në Lojrat Olimpike t&
- Shtuar 3 vite mė parė


»Londer 2012 perjashtohet nje tjeter sportist - ABC News

Një gjimnaste e disiplinës artistike nuk do të garojë në Londër 2012. Sportistja nga Uzbekistani, e quajtur Luiza Galiulina, doli pozitive për përdorim dopingu
- Shtuar 3 vite mė parė


»Londer 2012 ciklistja ruse e dopuar - Top Channel

Çiklistja ruse e sallave të mbyllura, Victoria Baranova, u përjashtua nga Lojrat Olimpike të Londrës pasi rezultoi pozitive ndaj testosteronit mashkullor.
- Shtuar 3 vite mė parė


»Volejbollisti shqiptar, kapiteni i SHBA në Londër - BalkanWeb

LONDER - A e dini që kapiteni i ekipit amerikan të vollejbollit Amerikan në Lojrat Olimpike është shqiptar? Ai quhet Donald Suxho dhe ka lindur në Korçë n&eum
- Shtuar 3 vite mė parė


»Londer Xhonson i varur ne tel - Top Channel

Pas fitores së medaljes se parë të arit për Britaninë nga çiklisti i talentuar Bradly Wigins, kryetari i rizgjedhur i Bashkise se Londrës Boris Xhonsen i njohu
- Shtuar 3 vite mė parė


»Magnini, kampion i Evropës, eleminohet në 100 metra stil i lirë - BalkanWeb

LONDER- Italiani, Filippo Magnini, kampion i Evropës në fuqi, është viktima kryesore e eleminuar në kualifikueset e 100 metra notim i lire në Lojërat Olimpike, t&eum
- Shtuar 3 vite mė parė


»Mishele Obama ne Londer - ABC News

Nuk ka më mirë se kështu. Pushim, verë në një qytet të freskët, pritje fisnike nga kurora britanike, ndeshje të bukura, madje edhe aventura që nuk i k
- Shtuar 3 vite mė parė


»Londer 2012 shembulli i keq nga Shqiperia - Top Channel

Ekipi kombëtar shqiptar në Lojrat Olimpike të Londrës bëhet shembull që në ditën e parë të evenimentit, dhe jo për mirë.
- Shtuar 3 vite mė parė


»Starton Londer 2012 - Top Channel

"Le të fillojnë lojërat". Me këtë frazë të mbretëreshës Elizabeta II dhe ndezjen e flakës, pas një ceremonie elektrizuese në Lond&
- Shtuar 3 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 59 ->59 0 total_found -> total_found 1 59 ->59 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 londer ->londer 0 docs[0] -> docs[0] 1 3169 ->3169 0 hits[0] -> hits[0] 1 3851 ->3851 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 lojrat ->lojrat 0 docs[1] -> docs[1] 1 1138 ->1138 0 hits[1] -> hits[1] 1 1569 ->1569 0 keyword[2] -> keyword[2] 1 olimpike ->olimpike 0 docs[2] -> docs[2] 1 3722 ->3722 0 hits[2] -> hits[2] 1 7585 ->7585

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos