Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Luiza Xhuvani Roza"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Luiza Xhuvani: Një Bernardëe hijshme nën rrobat e zisë - Shqiptarja.com

TIRANE- Duke pasur protagoniste një grua të mbërthyer nga konceptet e traditës e zakoneve, të veshur me rroba zie “Shtëpia e Bernarda Albës” me regji t&e
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Listat zyrtare me surpriza, Malaj jashtė PS. Berisha fut dhe aleatėt, Rama vetėm PS - BalkanWeb

TIRANE- Deri nė limitet e afatit kanė punuar selitė e partive pėr listat e kandidatėve pėr deputetė nė kuadėr tė zgjedhjeve parlamentare 2013. Edhe pse oret e dites se sotme kane qene te gjitha moment
- Shtuar 1 vit mė parė


»Listat zyrtare me surpriza, Malaj jashtė PS. Berisha fut dhe aleatėt - BalkanWeb

TIRANE- Deri nė limitet e afatit kanė punuar selitė e partive pėr listat e kandidatėve pėr deputetė nė kuadėr tė zgjedhjeve parlamentare 2013. Edhe pse oret e dites sė sotme kanė qenė tė gjitha moment
- Shtuar 1 vit mė parė


»Listat zyrtare me surpriza, Berisha fut dhe aleatėt, Rama vetėm PS - BalkanWeb

TIRANE- Deri nė limitet e afatit kanė punuar selitė e partive pėr listat e kandidatėve pėr deputetė nė kuadėr tė zgjedhjeve parlamentare tė vitit 2013.  Partitė zyrtarizuan nė mbrėmjen e sė hėnės vonė
- Shtuar 1 vit mė parė


»Surpriza me listat zyrtare, Berisha pėrfshin aleatėt, Rama vetėm PS, Malaj i pavarur - BalkanWeb

TIRANE- Deri nė limitet e afatit kanė punuar selitė e partive pėr listat e kandidatėve pėr deputetė nė kuadėr tė zgjedhjeve parlamentare tė vitit 2013.  Partitė zyrtarizuan nė mbrėmjen e sė hėnės vonė
- Shtuar 1 vit mė parė


»Surpriza me listat, Berisha pėrfshin aleatėt, Rama vetėm PS. KQZ: Po i verifikojmė - BalkanWeb

TIRANE- Deri nė limitet e afatit kanė punuar selitė e partive pėr listat e kandidatėve pėr deputetė nė kuadėr tė zgjedhjeve parlamentare tė vitit 2013.  Partitė zyrtarizuan nė mbrėmjen e sė hėnės vonė
- Shtuar 1 vit mė parė


»Historia pas njė veshjeje - Gazeta Shqip

Gazeta ShqipNė gardėrobėn e Teatrit Kombėtar. Aty ku njė aromė rrobash tė ēon larg nė vite dhe ku ēdo ve
- Shtuar 1 vit mė parė


»“Shtėpia e Bernarda Albės” nėTepelenė, Ksamil e Gjirokastėr - Shqiptarja.com

“Shtėpia e Bernarda Albės” vazhdon turneun nė Shqipėri, kryesisht nė ato qytete tė braktisura nga teatri. Kėtė fundjavė, shfaqja e regjisorit Kiēo Londo do tė jetė nė datėn 26 prill nė Tep
- Shtuar 1 vit mė parė


»Lajme kulturore shkurt - Gazeta Shqip

Gazeta ShqipLidhja me Teatrin e Vlorės Ėshtė gjithnjė njė vend nė jetėn apo karrierėn e njė artisti
- Shtuar 2 vite mė parė


»Rikthehet “Shtepia e Bernarda Albes”, nis turneun e shfaqjeve Izaura Ndoj - Koha Jonë

Drama “Shtepia e Bernarda Albes” me regji te Kico Londos, rivjen ne skenat shqiptare nga Teatri Shetites. Nje shfaqje, e cila per dy sezone rrembeu duartrokitjet e publikut kryeqytetas per vet mesazhi
- Shtuar 2 vite mė parė


»Liri Berisha: Artistet shqiptare jane aristokratet e shpirtit te kombit Izaura Ndoj - Koha Jonë

Me rastin e Festes se Gruas, Zj. Liri Berisha, bashkeshortja e Kryeministrit te Shqiperise, organizoi dje ne Galerine Kombetare te Arteve nje aktivitet kushtuar rolit dhe kontributit te gruas ne kinem
- Shtuar 3 vite mė parė


»Mbarojnė pushimet nė metropol, nisin shfaqjet - Panorama

Pas njė pushimi tė shkurtėr pėr festat e fundvitit, Teatri i Metropolit rinis sezonin e shfaqjeve. Kalendari nis qysh sot dhe pėrmban dramė, komedi, shfaqje pėr fėmijė, por edhe cirk. Qysh sot, duk
- Shtuar 3 vite mė parė


»Aktorja e mirënjohur Tinka Kurti feston 79-vjetorin - BalkanWeb

TIRANE-Aktorja e skenës dhe filmit shqiptar Tinka Kurti feston sot 79-vjetorin e saj të lindjes. I gjithë stafi i shfaqjes “Shtëpia e Bernarda Albës” i urojnë
- Shtuar 3 vite mė parė


»Tinka Kurti feston 79-vjetorin - BalkanWeb

TIRANE-Aktorja e skenës dhe filmit shqiptar Tinka Kurti feston sot 79-vjetorin e saj të lindjes. I gjithë stafi i shfaqjes “Shtëpia e Bernarda Albës” i urojnë
- Shtuar 3 vite mė parė


»Rikthehet këtë fundjavë "Shtëpia e Bernarda Albës" - BalkanWeb

TIRANË- Drama "Shtëpia e Bernarda Albës" do të shfaqet këtë fundjavë katër ditë radhazi për t’u rikthyer për publikun në janar të
- Shtuar 3 vite mė parė


»Roza Anagnosti: Maria Hosefan e vizatova tamam si ai piktori qė vizaton figurėn - Gazeta Mapo

SHKRUAN: Aida Tuci 11-12-2011 10:57Premiera e dramės “Shtėpia e Bernarda Albės” qė u shfaq kėtė fundjavė nė Teatrin Metropol, ka rikthyer nė skenė aktoren Roza Anagnosti nė rolin e njė gruaje pla
- Shtuar 3 vite mė parė


»Teatri Metropol, ngjitet nė skenė"Shtėpia e Beralda Albės" - Ora News

Në teatrin Metropol u ngjit në skenë vepra Frederiko Garsia Lorkëas "Shtëpia e Bernalda Albës" me regji të Kiço Londos dhe në rolet kryesore
- Shtuar 3 vite mė parė


»“Shtëpia e Bernarda Albës”, një vepër vetëm me femra - BalkanWeb

TIRANË- “Shtëpia e Bernarda Albës”, drama e grave në një fshat të Spanjës, do të shfaqet premierë mbrëmjen e nesërme në Teatrin
- Shtuar 3 vite mė parė


»Bernarda Albat shqiptare: Marie Logoreci, Justina Aliaj e Luiza Xhuvani - Gazeta Mapo

“Shtėpia e Bernarda Albės” nga Federico Garcia Lorca, ėshtė shfaqja mė e re teatrore qė do tė shfaqet pėr publikun shqiptar duke filluar qė nga data 8 dhjetor. Nėn konceptin regjisorial tė Kiēo Lon
- Shtuar 3 vite mė parė


»“Shtëpia e Bernarda Albës”, sfida e re e regjisorit Kiço Londo - BalkanWeb

TIRANË- “Shtëpia e Bernarda Albës” nga Federico Garcia Lorca është shfaqja më e re teatrore që do të vijë në kryeqytet ditët e para t
- Shtuar 3 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 76 ->76 0 total_found -> total_found 1 76 ->76 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 luiza ->luiza 0 docs[0] -> docs[0] 1 1021 ->1021 0 hits[0] -> hits[0] 1 1478 ->1478 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 xhuvani ->xhuvani 0 docs[1] -> docs[1] 1 2237 ->2237 0 hits[1] -> hits[1] 1 4011 ->4011 0 keyword[2] -> keyword[2] 1 roza ->roza 0 docs[2] -> docs[2] 1 929 ->929 0 hits[2] -> hits[2] 1 1296 ->1296

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos