Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Lumi Vjose"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Projekti per monitorimin e lumit Vjose - Vizion Plus

Diskutimet mes qeverise shqiptare dhe asaj greke per monitorimin fiziko-kimik dhe biologjik te ujerave te lumit Vjose kane hyre ne fazat e tyre konkrete ndersa ne Vlore eshte bere prezantimi i
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Devijimi i Vjoses specialistet Myzeqeja mbetet pa vaditje - Vizion Plus

Devijimi i lumit Vjose sipas nje projekti grek per te cuar ujin ne Liqenin e Janines do te shkaktoje vec demeve te tjera ne ekosistem edhe shkaterrimin e sistemit te tanishem te ujitjes ne qar
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Akademiku Krisafi per devijimin e rrjedhes se Vjoses - Vizion Plus

Ndersa diskutimet per devijimin e ujerave te lumit Radika nga Maqedonia kane mbetur ne nivelin sa teknik edhe politik por qe askush nuk e mohon ngritjen e nje hidrocentrali nga fqinjet tane ne
- Shtuar 9 muaj mė parė»Selenice banoret rrezikojne te mbeten pa uje - Top Channel

Mijëra banorë të qytezës së Selenicës dhe fshatrave për rreth rrezikojnë të mbeten pa ujë të pijshëm. Shkak është bërë
- Shtuar 2 vite mė parė


»Uji nis terheqjen, ndalen evakuimet - Koha Jonë

Largohet paniku per permbytje masive ne Shkoder, Lezhe, Fier dhe Vlore. Pas vershimeve te fuqishme nga shkarkimet ne 4 HEC-e ne veri te vendit dhe fryrja e Vjoses ne jug, situata u be tejet alarmante
- Shtuar 2 vite mė parė


»Qetesohet lumi Vjose - Top Channel

Prej dy ditesh ura e Mifolit u bë problematike për shumë familje. Lumi Vjosë doli nga shtrati dhe 30 familje neë fshatin Fitore të komunës së Novoselës ndo
- Shtuar 2 vite mė parė


»Vlorė, Vjosa del nga shtrati, evakuohetNovosela, pėrmbyten 40 shtėpi - Shqiptarja.com

TIRANĖ - Reshjet e dendura tė shiut qė vazhdojnė prej ditės sė djeshme si rrallė herė kanė alarmuar vendin. Fryrja e lumejve pėr shkak tė prurjeve tė shumta ka bėrė qė qindra hektarė tokė tė jenė nėn
- Shtuar 2 vite mė parė


»Shirat kercenojne vendin, permbyten 800 ha toke - Koha Jonë

Pranvere me shira te vrullshem dhe permbytje ne Shqiperi. Temperaturat e uleta te shoqeruara me reshje te dendura shiu ne te gjithe vendin, kane kthyer panikun dhe friken e permbytjeve tek banoret, di
- Shtuar 2 vite mė parė


»Dalin nga shtrati Devoll, Ishėm e Vjosė, pėrmbytje nė Fier, Vlorė - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit Lexoni shkrimin e plote TIRANĖ - Reshjet e dendura tė shiut qė vazhdojnė prej ditės sė djeshme si rrallė herė kanė alarmuar vendin. Fryrja e lumejve pėr shkak
- Shtuar 2 vite mė parė


»Pėrmbytje nė Shkoder Fier, Vlorė Durrės, Elbasan dhe Lezhė - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit Lexoni shkrimin e plote TIRANĖ - Reshjet e dendura tė shiut qė vazhdojnė prej ditės sė djeshme si rrallė herė kanė alarmuar vendin. Fryrja e lumejve pėr shkak
- Shtuar 2 vite mė parė


»Pėrmbytje nė Shkodėr, Fier, Vlorė Durrės, Elbasan dhe Lezhė - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit Lexoni shkrimin e plote TIRANĖ - Reshjet e dendura tė shiut qė vazhdojnė prej ditės sė djeshme si rrallė herė kanė alarmuar vendin. Fryrja e lumejve pėr shkak
- Shtuar 2 vite mė parė


»Lumi Vjose po shkaterrohet - Top Channel

Në 80 për qind të gjatësisë së tij, lumi Vjosa është ndotur nga ujërat e zeza dhe mbetjet urbane që hidhen në të. Ky lu
- Shtuar 3 vite mė parė


»Lumi Vjose 80 per qind e rrjedhes se tij e ndotur - Top Channel

Vjosa lumi më i rëndësishëm për nga gjatësia dhe prurja e ujërave në rajonin jugor rezulton sot në 80 për qind  të rrjedhës së t
- Shtuar 3 vite mė parė


»Shqiperia qe po zvogelohet - Top Channel

Vandalizmi ndaj natyrës në të gjithë territorin e Shqipërisë u risoll edhe një herë t
- Shtuar 4 vite mė parė


»Bullshit-et ose bajga e demit - Shekulli

Ky shkrim eshte pjesa e dyte e shkrimit Shitet qe botova rreth nje jave me pare po te Shekulli. Nuk do te kishte pasur vazhdim Shitet po te mos me vinin dy shtysa ditet qe kaluan Se pari lexova nje
- Shtuar 4 vite mė parė


»Bylinet... - Gazeta Standard

style=positionrelativez-index2> Ilirian Gjika Qyteterimi Ilir ka qene i njohur per zhvillimet dhe arritjet e tij jo vetem ne rajonin e Ballkanit por ne te g
- Shtuar 4 vite mė parė


»Kamioni perplaset me trenin lendohet shoferi - Shekulli

Perplasja e kamionit me trenin per pak sa nuk i ka kushtuar jeten 32-vjecarit Erion Qarri drejtues i automjetit. Ngjarja ndodhi sot ne afersi te mbikalimit te hekurudhes ne Ferras te Fierit.
- Shtuar 4 vite mė parė


»Lumi Drino mbytet nga plehrat - Shekulli

GJIROKASTR- Ambientalistet japin serish alarmin e ndotjes se theksuar mjedisore ne nje gjatesi prej 10 kilometrash te shtratit te lumit Drino dhe paralajmerojne ashpersim te masave ndaj njesive te
- Shtuar 4 vite mė parė


»98 vjet me pas ne fshatin ku u lind Mehmet Shehu - Shekulli

Reportazh ne fshatin orrush te Mallakastres ku ndodhet shtepia-muze e ish-kryeministrit te Shqiperise. Banoret edhe sot e mbajne mend banorin e fshatit te tyre nderkohe qe vijojne t
- Shtuar 4 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 71 ->71 0 total_found -> total_found 1 71 ->71 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 lumi ->lumi 0 docs[0] -> docs[0] 1 4343 ->4343 0 hits[0] -> hits[0] 1 6256 ->6256 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 vjose ->vjose 0 docs[1] -> docs[1] 1 175 ->175 0 hits[1] -> hits[1] 1 273 ->273

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos