Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Maksim Bushi"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Ekspozita e censuruar“Pranverë art” mbush pesë vjeç - Shqiptarja.com

Ekspozita Pranverë Art ka mbërritur në edicionin e pestë. Nga edicioni në edicion kjo ekspozitë sjell vepra me stile dhe forma më të larmishme. Pranverë AR
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Lushnjė, zhduket “Djali mbiBuallicė”, simboli i qytetit myzeqar - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit Historia e veprės "Djaloshi mbi buallicė" LUSHNJE-  Edhe pse ajo ėshtė njė vepėr arti e derdhur nė bronz prej mė shumė se 3
- Shtuar 1 vit mė parė


»Listat zyrtare me surpriza, Malaj jashtė PS. Berisha fut dhe aleatėt - BalkanWeb

TIRANE- Deri nė limitet e afatit kanė punuar selitė e partive pėr listat e kandidatėve pėr deputetė nė kuadėr tė zgjedhjeve parlamentare 2013. Edhe pse oret e dites sė sotme kanė qenė tė gjitha moment
- Shtuar 1 vit mė parė


»Listat zyrtare me surpriza, Berisha fut dhe aleatėt, Rama vetėm PS - BalkanWeb

TIRANE- Deri nė limitet e afatit kanė punuar selitė e partive pėr listat e kandidatėve pėr deputetė nė kuadėr tė zgjedhjeve parlamentare tė vitit 2013.  Partitė zyrtarizuan nė mbrėmjen e sė hėnės vonė
- Shtuar 1 vit mė parė


»Surpriza me listat zyrtare, Berisha pėrfshin aleatėt, Rama vetėm PS, Malaj i pavarur - BalkanWeb

TIRANE- Deri nė limitet e afatit kanė punuar selitė e partive pėr listat e kandidatėve pėr deputetė nė kuadėr tė zgjedhjeve parlamentare tė vitit 2013.  Partitė zyrtarizuan nė mbrėmjen e sė hėnės vonė
- Shtuar 1 vit mė parė


»Surpriza me listat, Berisha pėrfshin aleatėt, Rama vetėm PS. KQZ: Po i verifikojmė - BalkanWeb

TIRANE- Deri nė limitet e afatit kanė punuar selitė e partive pėr listat e kandidatėve pėr deputetė nė kuadėr tė zgjedhjeve parlamentare tė vitit 2013.  Partitė zyrtarizuan nė mbrėmjen e sė hėnės vonė
- Shtuar 1 vit mė parė


»Maksim Bushi: Si na gënjyenpër konkursin e Ismail Qemalit - Shqiptarja.com

TIRANE - Ekspozita “Pranvera Art 4” e çelur në Muzeun Historik Kombëtar ishte vërtetë një triumf i piktorëve dhe skulptorëve më të mir&e
- Shtuar 2 vite mė parė


»TiranaWeek, nga shfaqjet teatrale tek ekskursionet nė natyrė - Tirana Observer

Nga shfaqjet teatrale tek ekskursionet nė natyrė. Ndiqni guidėn e Tirana Observer
- Shtuar 2 vite mė parė


»Ekspozita PranverArt 4 ne Muzeun Historik Kombetar - ABC News

Pranvera vjen ndryshe në Muzeun Historik Kombëtar. Ngjyra, të përkthyera në peizazhe, natyra të qeta portrete dhe abstraksione kanë zbukuruar sallën e ekspozimi
- Shtuar 2 vite mė parė


»Lushnja me himnin e saj Keshilli Bashkiak miraton kengen e kongresit - ABC News

Pas 92-vjetësh kënga e Kongresit të Lushnjes bëhet himni i këtij qytetit. Me kërkesë të një grupi artistësh, në kuadër të 100 vjetorit
- Shtuar 3 vite mė parė
»Pensionet, 134 ushtarakėt qė do tė marrin paratė - Panorama

1    Kristaq    Vasil    Karaj    P.Parakohshem    Elbasani 2    Fatmir     Myslim    Cekrezi    P.Parakohshem    Elbasani 3    Perparim    Haki    Mulita    P.Parakohshem    Elbasani
- Shtuar 4 vite mė parė


»Rezultatet perfundimtare per 272 bashki dhe komuna - Shekulli

Qarku Berat Komuna KUTALLI SHPETIM VRAPI Aleanca per te Ardhmen 2816 DRITAN SULA Aleanca per Qytetarin 1911 LEVIZJA SOCIALISTE PER INTEGRIM 1615 PARTIA DEMOKRACIA SOCIALE 2587
- Shtuar 4 vite mė parė


»Lista e plotë e kandidatëve të zgjedhjeve të 8 maj - BalkanWeb

QARKU BERATBashkia BeratPD Ilir DeçolliPS Fadil Nasuf Bashkia KuçovëPD- LSI Selfo KapllaniPS Bardhyl GjyzeliBashkia Ura-VajgurorePD-
- Shtuar 4 vite mė parė»Drejtoresha e Hipotekes se Vlores perpara drejtesise - Gazeta Shqip

Gjyqi Nis procedimi penal ndaj drejtoreshes se Hipotekes se Vlores Laureta Bejkosala si dhe juristes se kesaj zyre Blerina Dhrami te cilat akuzohen per shperdorim detyre. Dje ne mesdite ka nisur p
- Shtuar 4 vite mė parė


»Berat, pėrurohet busti i Arben Zylyftarit - Panorama

BERAT- Pėrurohet nė Berat busti nė nderim tė ish-drejtuesit tė lartė tė Policisė sė Shtetit, i cili ra nė krye tė detyrės, Arben Zylyftari. Dita e djeshme pėrkoi me 10- vjetorin, ku kolo
- Shtuar 5 vite mė parė


»Bust nė kujtim tė kolonel Zylyftarit - Gazeta Shqip

Berat Bashkia organizoi njė ceremoni pėrkujtimore me rastin e dhjetėvjetorit tė ndarjes nga jeta tė Arben Zylyftarit Qytetarėt e Beratit kanė pėrkujtuar 10-vjetorin e rėnies sė kolonel Arben Zylyf
- Shtuar 5 vite mė parė


»Beratasit homazhe dhe lot nė kujtim tė Arben Zylyftarit - Metropol

03/08/2010 Arben Zylyftari BERAT- Paraditen e djeshme nė qytetin e Beratit ėshtė pėrkujtuar koloneli Arben Zylyftari nė dhjetėvjetorin e vdekjes sė tij nė krye tė detyrės. Tashmė Arbeni ėsht
- Shtuar 5 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 75 ->75 0 total_found -> total_found 1 75 ->75 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 maksim ->maksim 0 docs[0] -> docs[0] 1 1812 ->1812 0 hits[0] -> hits[0] 1 2921 ->2921 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 bushi ->bushi 0 docs[1] -> docs[1] 1 2353 ->2353 0 hits[1] -> hits[1] 1 4196 ->4196

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos