Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Mali Sharr"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Superbashkia e Tiranës, ja qytetet dhe fshtrat që do të bëjnë pjesë - BalkanWeb

TIRANE-Bashkia e Tiranës do të jetë një superstrukturë, me shtrirje të madhe dhe numër të lartë të popullësisë, referuar ndarjes së re
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Superbashkia e Tiranės, ja qytetet dhe fshatrat qė do tė bėjnė pjesė - BalkanWeb

TIRANE-Bashkia e Tiranės do tė jetė njė superstrukturė, me shtrirje tė madhe dhe numėr tė lartė tė popullėsisė, referuar ndarjes sė re territorial. E pėrcaktuar nė ligjin e ri tė ndarjes territorial,
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Bishnica, si po shkatėrrohen pyjet e fshatit malor - Tirana Observer

Nga Fredjana Hamzallari
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Projekti për zhvillimin turistik në Brezovicë, shpronësohen disa parcela - IndeksiOnline

Sot në mbledhjen e Qeverisë u vendos për shpronësimin e disa parcelave në zonën e Brezovicës, për të mundësuar kështu mbarëvajtjen e
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Shqiperia Maqedonia dhe Kosova thellojne bashkepunimin ekologjik - ABC News

 Në mbledhje e dytë trepalëshe ministrore që u mbajt në Kodrën e Diellit afër Tetovës, ministrat e Mjedisit Jetësor të Maqedonisë dhe Shqip&
- Shtuar 12 muaj mė parė»Shaban sharra qė sharron me gafa PS - Gazeta 55

11-04-2013 / Nga Adrian Roshniku Pa asnjë program konkret kryetari i PS Edvin Rama, kohët e fundit, në vend të fjalëve, ka nisur të belbëzojë &ldquo
- Shtuar 2 vite mė parė


»A na mjafton shqipja që të mirëkuptohemi? - BalkanWeb

Përditë e më tepër po bindem se nuk mjafton kuvendimi në shqip që të kuptohemi; në se diktatura e pat bërë hermetik, pluralizmi .... po e bën p&e
- Shtuar 3 vite mė parė


»Mbi bullgarėt e Shqipėrisė - Tema


- Shtuar 4 vite mė parė


»Incidenti i FSK-sė me KFOR-in - News of Albania

Sa mė shumė kėso intervenimesh tė KFOR-it, aq mė shumė do tė kemi kėrkesa pėr realitet nga qytetarėt, sepse do tė merret vesh qė ajo qė e marrim pėr realitet nė tė vėrtet ėshtė iluzion. Duke kons
- Shtuar 5 vite mė parė


»Idrizi versus Dule dhe Ēamėria nė mes - Gazeta Shqip

"Mos ju beso grekėrve edhe kur tė bėjnė dhurata". Kjo ishte njė maksimė homerike tė cilėn ia pati kujtuar Dhimitėr Berati, kolonel Telini, italianit qė kryesonte grupin e KNK-sė (Komisioni Ndėrkombėta
- Shtuar 5 vite mė parė


»BULETINI I LUFTES - Gazeta Shqip

- Nė Finiq u shemb muri romak, njė nga shembujt e rrallė nė teknikėn "opus reticulatum" tė mbetur kėsaj ane tė Ballkanit. U mbijetoi furtunave tė 18 shekujve dhe mė nė fund, nė shekullin XXI, e prishi
- Shtuar 6 vite mė parė


»Enciklopedi e re, zgjidhja e vetme - Gazeta Standard

Prononcimi i kryetarit tė ASHMA-sė, Stardellov, se do tė bėhet retushimi i tre zėrave tė Enciklopedisė Maqedonase, qė ndėrlidhen me shqiptarėt, pėrkatėsisht autoktoninė e tyre, me SHBA-tė e Br
- Shtuar 6 vite mė parė


»„E shkurtėr jeta, e gjatė udh’ e kėngės sonė!“ - Gazeta 55

Homazh kushtuar “Artistit te merituar” Gaqo jorganxhi1. Nė kujtim tė njerėzve tė shquar tė kėtij vendi, ėshtė edhe njė zė, qė jehon nga thellėsia e viteve dhe ushto
- Shtuar 6 vite mė parė


»Kontrabandisti i naftės nga Mali i zi, Edi Rama, Enver Hoxha dhe NATO - Gazeta Sot

Nga Bejdo MALOMalazezi Pjetėr Nikolla, nga Tuzi ka ardhur nė Tiranė prej katėr ditėsh pėr tė kremtuar dy ngjarje tepėr tė rėndėsishme tė jetės sė tij. Tė merrte pjesė nė festimet madhėshtore qė
- Shtuar 6 vite mė parė


»Muzg marsi mbi varrin e Sandėr Prosit - Gazeta 55

1. Ditėt e fundit tė marsit janė tė ftohta. Dėbora qė ka rėnė para dy ditėsh sjell me vete edhe njė erė tė ftohtė nga mali i Dajtit, por nė varrezat publike tė Sharrės rrezet e ngrohta tė diel
- Shtuar 6 vite mė parė


»Shkurt rrethet - Shekulli

Fėmija 9-vjēar, prej njė javė i zhdukur MIRDITƋ - Ka kaluar plot njė javė qė 9-vjēari Olsion Gega nga Dardhazi i Fanit tė Mirditės figuron i zhdukur dhe tashmė tė vetmit njer
- Shtuar 6 vite mė parė


»Kjo lajthitje tė shėron - Albania

Kur shkrimtarit i duket sikur nė libėr nuk ka shprehur tė vėrtetėn qė e kishte menduar, atėherė e pushton njė dėshpėrim i madh dhe ai i drejtohet vdekjes. Kam bindjen se tė paktė janė ata shkrimtarė,
- Shtuar 7 vite mė parė


»Zonat me rrezikun mė tė madh tė ndotjeve kimike - Gazeta Shqip

Ndotja e ambientit ėshtė njė nga faktorėt kryesorė qė stimulon zhvillimin e sėmundjeve, tumoret, keqformimet apo probleme tė tjera tė lidhura ngushtė me shėndetin. Pėrveē dėmtimit tė ambientit, prishj
- Shtuar 7 vite mė parė


»Financial Times: Ditėt historike tė Shqipėrisė - Panorama

• Realiteti shqiptar me siguri i ka habitur sėrish ndėrkombėtarėt. Njė biznesmen, apo diplomat i huaj, ėshtė sot mė konfuz se kurrė pėr Shqipėrinė.Çuditė tona, kanė mbushur s
- Shtuar 7 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 21 ->21 0 total_found -> total_found 1 21 ->21 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 mali ->mali 0 docs[0] -> docs[0] 1 12606 ->12606 0 hits[0] -> hits[0] 1 17116 ->17116 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 sharr ->sharr 0 docs[1] -> docs[1] 1 1329 ->1329 0 hits[1] -> hits[1] 1 2318 ->2318

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos