Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Malishev"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Tradita e “kryeqytetit të verës” - IndeksiOnline

Shumica prej pesëmbëdhjetë bodrumeve të verës në hartën “Shtigjet e verës” ndodhen në Rahovec dhe në rrethinën e tij. Banor&
- Shtuar 4 javė mė parė


»ā€‹Malishevasi tenton ta vret gruan, arratiset - IndeksiOnline

Në Malishevë, burri ka plagosur me armë zjarri gruan e tij dhe tashmë ndodhet në arrati. E plagosura është jashtë rrezikut për jetë.
- Shtuar 4 javė mė parė


»Gruaja që u plagos: Burri dhe vjehrri ushtruan dhunë mbi mua - IndeksiOnline

Si motive po jepen shumë, por një dihet si e vërtetë. Një grua është shtrirë në spital nga plagët me armë në kokë që ia sh
- Shtuar 4 javė mė parė


»Djali nga Malisheva që ushqehet e shkruan me këmbë (Foto) - IndeksiOnline

Ai shkruan, vizaton e ushqehet përmes këmbëve. Përdor Laptop e ka Facebook. Shkollohet madje në një shkollë me fëmijë të tjerë dhe jo n&e
- Shtuar 4 javė mė parė


»VV: Komuna e Malishevës me buxhet klientelist, jo zhvillimor - IndeksiOnline

Sot, në Kuvendin Komunal të Malishevës u shqyrtua dhe projektbuxheti i Komunës për vitin 2015. Buxheti vjetor paraqet një dokument të rëndësish&eum
- Shtuar 4 javė mė parė


»Qeveria e Republikės sė Kosovės zhvilloi mbledhjen e saj tė rregullt - Kryeministria e Kosoves

Prishtinė, 25.09.2014 E drejtuar nga kryeministri Hashim Thaēi, Qeveria e Republikės sė Kosovės ka zhvilluar mbledhjen e saj tė rregullt nė tė cilėn ka miratuar vendim
- Shtuar 5 javė mė parė


»Shpronësohen pronat ku do ndërtohet linja mbarëkombëtare energjetike - IndeksiOnline

Qeveria e Kosovës, gjatë mbledhjes së sotme ka marrë vendimin përfundimtar për shpronësimin e pronave që preken nga ndërtimi i Linjës Energjet
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Kryetari e cilëson joligjor Komisionin hetues të Komitetit të Arsimit - IndeksiOnline

Komiteti për Arsim i Kuvendit Komunal të Malishevës e ka formuar të enjten një komision hetues që do të merret me hulumtimin e mënyrës së p&
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Ja kush janë 55 kosovarët e arrestuar për “terrorizëm” - IndeksiOnline

Gjithsejt 55 qytetarë të Kosovës, janë arrestuar nga Policia e Kosovës, gjatë muajve të fundit nën akuza për “veprimtari terroriste”.
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Maturantët që i mbijetuan në Fusharëz, kërkojnë 50 mijë euro dëmshpërblimin - IndeksiOnline

Dhjetë vjet më parë, 15 maturantë të gjimnazit “Abdyl Frashëri” të Malishevës humbën jetën tragjikisht në afërsi të
- Shtuar 1 muaj mė parė


»KEDS ka ndërtuar largpërçuesin e ri të Gadimes të gjatë mbi 11 km, nga i cili do të përfitojnë direkt afro 1000 konsumatorë - IndeksiOnline

Afro 1000 familje e biznese të Gadimes së Lipjanit dhe fshatrave përreth, tashmë kanë largpërçuesin e ri që mundëson furnizim shumë më
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Buja takon mësimdhënësit e pakënaqur - IndeksiOnline

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Ramë Buja, ka pritur në takim një grup mësimdhënësish, të cilët ditë më parë pro
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Një i vdekur në aksident trafiku në magjistralen Malishevë-Rahovec (Foto) - IndeksiOnline

(I plotësuar) - Në kilometrin e shtatë të magjistrales Malishevë - Rahovec, në dalje të Malishevës, ka ndodhur një aksident ku si pasojë ka hu
- Shtuar 2 muaj mė parė


»AAK-ja shantazhon Ramadan Mujën - IndeksiOnline

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) në Prizren,e ka gjetur formulën për të shantazhuar kryetarin e Komunës së këtij qyteti, Ramadan Mu
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Begaj: Asnjë person nuk është larguar për bindje politike - IndeksiOnline

Kryetari i Komunës së Malishevës, z.Ragip Begaj, gjatë ditës sotme, ka sqaruar opinion e gjerë, se asnjë mësimdhënës, nuk është larg
- Shtuar 2 muaj mė parė


»PDK dhe VV akuzojnë: Militantët e NISMA-s pushtojnë shkollat e Malishevës - IndeksiOnline

Dega e Partisë Demokratike të Kosovës dhe Lëvizja vetëvendosje në Malishevë akuzojnë pushtetin komunal në këtë komunë, se ditëv
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Krasniqi – Surroit: Absurde çfarë shkruajte në librin “Këmbët e Gjarprit” - IndeksiOnline

Kryetari i Këshillit Kombëtarë të Nismës, Jakup Krasniqi ka kritikuar me një shkrim të gjatë Veton Surroi, për librin e tij të fundit, “
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Arrestohet i dyshimti për vrasjen në Gjakovë - IndeksiOnline

Policia e Kosovës arrestuar personin e mundshëm të dyshuar, shtetasin shqiptar të Kosovës Rexhep Sh.(1986) nga fshatin Sedllar komuna Lipjan, për rastin e vrasjes
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Prej dy ditësh, nuk di gjë për shokun që iu arrestua në Serbi - IndeksiOnline

Policia serbe po vazhdon të malltretoj në forma të ndryshme qytetarët kosovar që jetojnë në shtetet e Evropës, dhe që për pushim kanë ard
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Përfundon seanca, nesër vendimipër të dyshuarit për terrorizëm  - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit Jahjaga: Një lajm i mirë për Kosovën FOTO VIDEO KOSOVË -Ditën e
- Shtuar 3 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 741 ->741 0 total_found -> total_found 1 741 ->741 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 malishev ->malishev 0 docs[0] -> docs[0] 1 741 ->741 0 hits[0] -> hits[0] 1 1574 ->1574

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos