Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Mari Kyri"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Jozefina Topalli dhe Bleona Qereti tregojnë histori personale në konventën e PD-së - IndeksiOnline

Partia Demokratike ka organizuar konventën për gratë, ku të paktën dy gra u shfaqën të emocionuara dhe treguan historitë e tyre personale. Fillimisht
- Shtuar 1 vit mė parė


»Rock amp show liber - Gazeta Standard

Nje ekran i madh ne hyrje te panairit do tu lejoje botuesve secilit te beje shoe me portretin e autorit dhe kopertinen e librit qe deshiron. Ne u kemi krijuar mundesi te gjith
- Shtuar 3 vite mė parė


»Bursa nga qeveria franceze pėr studentėt shqiptarė - Gazeta Mapo

Nė kohėn kur ju duhet qė tė zgjidhni se ku do tė regjistroheni pėr tė vazhduar studimet e larta apo studimet e thelluara, njė ofertė e mirė janė edhe universitet franceze. Mbi 260 000 studentė tė h
- Shtuar 4 vite mė parė


»Nobel Mario Vargas Llosa - Shekulli

Prej vitesh emri i Mario Vargas Llosas 74-vjecar eshte permendur kandidat i mundshem per te fituar Nobelin per Letersine. Dje ai e fitoi. Akademia Suedeze e vlereson vepren e shkrimtarit intelektua
- Shtuar 5 vite mė parė


»Vazhdon kėrdia ndaj tė pafajshmėve - Polemika zemėrake e Oriana Falaēit - Gazeta 55

Synimi i vėrtetė ėshtė klonimi njerėzor, domethėnė ėndrra hitleriane pėr mbinjerėzit dhe pėr mbigratė, e fabrikuar nė laborator. Dhe mjekimi i kėsaj sėmundjeje nuk ėshtė veēse njė gėnjeshtėr miz
- Shtuar 5 vite mė parė


»Unaza e re 10 vjet pa ujė tė pijshėm, problem kanalizimet pa kriter - Gazeta Sot

Prej mėse 10 vjetėsh banorėt e zonės sė Unazės sė Re vuajnė thatėsirėn. Nė ēezmat e tyre uji nuk vjen kurrė dhe me qindra familje privohen ēdo ditė nga njė prej elementėve bazė tė jetesės. Kjo zonė, e
- Shtuar 5 vite mė parė


»Ndahet nga jeta, Arqile Boti - Gazeta Shqip

Mjeku popullor Arqile Boti, i njohur nga tė gjithė si mjek popullor, u nda nga jeta dje, pėr shkak tė njė sėmundjeje nė gjak. 71 vjeēari mbylli sytė nė banesėn, ku prej vitesh vuante pėr shkak tė
- Shtuar 5 vite mė parė


»Urgjent Ndahet nga jeta mjeku popullor, Arqile Boti - News of Albania

PORTRET - KUSH ESHTE ARQILE BOTI Tiranė, 12 Korrik, NOA Eshtė ndarė nga jeta nė moshėn 71-vjeēare mjeku popullor, Arqile Boti, i njohur
- Shtuar 5 vite mė parė


»Ndahet nga jeta mjeku popullor Arqile Boti - Metropol

13/07/2010 Ėshtė ndarė nga jeta nė moshėn 71-vjeēare mjeku popullor, Arqile Boti, i njohur nga tė gjithė pėr pėrkushtimin e tij ndaj mjekėsisė alternative. Mjeku i talentuar ka mbyllur sytė n
- Shtuar 5 vite mė parė


»Hertha Mueller, Shkrimtarja gjermane fiton Nobel pėr letėrsi - Ballkan

Autori i Lajmit: red.Shkrimtarja rumune e lindur nė Gjermani, Herta Muller ka marrė ēmimin “Nobel” tė Akademisė Suedeze, i cili jepet qė nga viti 1901. Ēmimi nė fjalė ėshtė argumentuar nga Akademi
- Shtuar 6 vite mė parė


»Koha e zbulimeve tė mėdha - Ballkan

Autori i Lajmit: red.Zbulimet mė tė rėndėsishme tė shekullit tė XIX, zbulimi i qelizės dhe formulimi i teorisė qelizore, ligji i ruajtjes dhe shndėrrimit tė energjisė dhe teoria e evolucionit e Da
- Shtuar 7 vite mė parė


»"Nobel", ky nuk ėshtė njė ēmim pėr femrat - Gazeta Shqip

E quajnė "Kopeja e pinguinėve". Janė pjesėmarrėsit e akademive tė ndryshme suedeze dhe nobelistė, tė cilėt ēdo vit me rastin e ceremonisė sė dorėzimit tė ēmimeve, mė 10 dhjetor, mblidhen nė podiumin e
- Shtuar 7 vite mė parė


»Doktoratura e deputetes, e parregullt. Shkeli praktikėn - Gazeta Shqip

Nė Shqipėri duket se ėshtė mė e thjeshtė tė marrėsh njė titull profesor apo doktor, edhe pa ndjekur shkollėn. Deputetja e Partisė Lidhja Demokratike e Dardanisė nė Kuvendin e Kosovės, zonja Qamile Mor
- Shtuar 7 vite mė parė


»Diskriminimi i femrave nė shkencė - Gazeta Shqip

Qė prej njė dekade, UNESCO kėrkon pėrmes njė ēmimi tė krijuar sė bashku me fondacionin "OrĆ©al", tė tregojė vlerat e gruas nė botėn e kėrkimit, duke i vlerėsuar ato me pesė ēmime shkencore, pasi kanė
- Shtuar 7 vite mė parė


< Më para | 1 | Më pas >
0 total -> total 1 15 ->15 0 total_found -> total_found 1 15 ->15 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 mari ->mari 0 docs[0] -> docs[0] 1 522 ->522 0 hits[0] -> hits[0] 1 649 ->649 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 kyri ->kyri 0 docs[1] -> docs[1] 1 27 ->27 0 hits[1] -> hits[1] 1 29 ->29

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos