Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Marramendje"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»futbollizimi i sportit shqiptar - Panorama

e Merkure 17 Shtator 20141214 pm BESNIK DIZDARIbrbrĀ  Kush shkon ne stadium per tu grindur uzurpon vertetesine e sportit dhe mbi te gjitha nuk e meriton as edhe nje radhe ne kron
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Atletja që përloti botën - IndeksiOnline

Atletja nga Naombi, Beata Naigambo, ka përlotur botën gjatë vrapimit të saj në garën e Commonwealth që u mbajt në Skoci. Naigambos, m&eu
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Ethet hemoragjike, si duhet tëmbrohemi nga sëmundja infektive - Shqiptarja.com

Shenjat e sëmundjes janë temperaturë e lartë, ethe dhe hemoragji. Burim infeksioni janë kafshët, transmetohet dhe ndërmjet njerëzve me kontakt të ngusht&eu
- Shtuar 4 muaj mė parė»Ha ha ha, gol "japonezqe" - IndeksiOnline

Japonezët janë të veçantë edhe në futboll. Mjafton të shikosh këtë gol për të parë se gjithmonë gjërat i bëjnë
- Shtuar 6 muaj mė parė


»I KANĖ HANGĖR MOLLĖT, MARK! - Gazeta Shqip

FADIL LEPAJA
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Veshi i mesëm dhe sëmundjete tjera që sjellin zhurmat - Shqiptarja.com

TIRANE - Zhurmat në vesh kanë një sërë shkaktarësh dhe për mjekët specialistë e rëndësishme është ndjekja e problemit, i cili kryesisht
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Drilon Hajrizi i nënshtrohet operacionit - IndeksiOnline

Basketbollisti i klubit Peja, Drilon Hajrizi nëpërmjet rrjetit social Facebook ka njoftuar se shumë shpejt do t`i nënshtrohet një operacioni kirurgjik, shkaku i nj&eum
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Çfarë duhet të dini përgripin dhe si të mbroheni - Shqiptarja.com

Gripi stinor është një infeksion akut viral respirator (sëmundje) i shkaktuar nga viruset e gripit stinor. Çdo grip stinor përhapet nga viruse të ndryshme të
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Ali Oseku, piktori nė krahėt e lirisė, me dinjitet dhe talent - Gazeta 55

22-02-2014 / Nga Fahri Balliu SSSAASSAli Oseku është nga ata piktorë që me daljen e tij të parë si piktor i dha një fërgëllimë të re te
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Disa arsye pse nuk duhettë konsumoni pije energjike - Shqiptarja.com

Nëse vendosni të gjallëroheni duke pirë një pije energjike, kjo është mënyrë e gabuar. Mendoni për alternativa të tjera, si bëni një sh
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Gardianët e Gërdovcit hanë ushqim të thatë - IndeksiOnline

Gardianët e burgut të sigurisë së lartë në Gërdovc të Podujevës, nuk po hanë më ushqim të përgatitur. Ata u janë kthyer us
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Basha Rama sulmoi Europen - Top Channel

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cilësoi të dështuara 100 ditët e para të qeverisjes së kryeministrit Rama. Gjatë një k
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Mpiksja e gjakut në truÇfarë duhet të dini - Shqiptarja.com

Një në rreth 20 vdekje vjen si pasojë e goditjes në tru. Po ashtu, një pjesë e madhe e pacientëve që i shpëtojnë vdekjes nga goditja në tru, jeto
- Shtuar 1 vit mė parė


»Si të kontrollojmë çrregullimete ankthit të sjelljes sociale - Shqiptarja.com

Ankthi (anksioziteti) është një emocion normal njerëzor të cilin e përjetojmë të gjithë. Por kur paniku dhe simptomat e ankthit përshkallëzohen n
- Shtuar 1 vit mė parė


»MAGJIA E BUTRINTIT - Tirana Observer

Nga MIHO GJINI
- Shtuar 1 vit mė parė»Ilaēi natyror qė shėron ēdo sėmundje - Ora News

Shkencėtarėt kanė bėrė me dije se farat e zeza shėrojnė ēdo sėmundje. Ata i kanė quajtur ilaēi natyror qė shėron ēdo sėmundje. Po ēfarė pėrmbajnė kėto fara? Ato qė formojnė pjesėn mė tė madhe tė fu
- Shtuar 1 vit mė parė»“Bert Ndrenika, si e hoqëm nga ‘Fije që priten’ prej të vëllait” - BalkanWeb

Miku im i vjetër, regjisori Muharrem Fejzo së afërmi do të festojë 80-vjetorin e jetës së tij dhe duke lexuar kujtimet e tij të pabotuara ende, mbi të gjit
- Shtuar 2 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 130 ->130 0 total_found -> total_found 1 130 ->130 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 marramendje ->marramendje 0 docs[0] -> docs[0] 1 130 ->130 0 hits[0] -> hits[0] 1 137 ->137

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos