Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Matematike Financiare"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Taksimi i ndershėm, mbajtėm zotimin pėr rritjen e pagės sė mėsuesit - Keshilli i Ministrave

Bashkėbisedimi i Kryeministrit, Edi Rama, me mėsuesit me rastin e 7 Marsit: Besoj qė ka qenė njė kohė e mjaft
- Shtuar 4 javė mė parė


»Reforma nė Arsimin e Lartė, fund arsimit si njė mall qė blihet - Keshilli i Ministrave

Fjala e Kryeministrit Rama nė prezantimin e raportit pėrfundimtar tė Reformės pėr Arsimin e Lartė dhe Kėrkimin Shkencor nė Shqipėri:
- Shtuar 4 javė mė parė


»Viti i ri shkollor, ja problemet. Rama: Asnjė mėsues jashtė profilit - BalkanWeb

TIRANE- Rreth 540 mijė nxėnės tė arsimit 9-vjeēar dhe atij tė mesėm u ulėn sot nė bankat e shkollės pėr nisjen e vitit tė ri shkollor 2014-2015. Pėr herė tė parė nė bankat e shkollės u ulėn 32
- Shtuar 1 muaj mė parė»Siguracionet për automjetet, ja rregullat e reja - BalkanWeb

TIRANE- Ligji i ri për veprimtarinë e sigurimit dhe risigurimit që synon forcimin e mbrojtjes së konsumatorëve përmes një rregullimi të detajuar të detyrim
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Financat: Gjeniu i matematikės punėsohet nga qeveria - Gazeta Shqip

Nė botėn e financave tė komplikuara, ekspertėt mė tė mirė punėsohen me rroga fantastike nga korporatat e mėdha. Por njė gjeni matematike ka vendosur tė punojė pėr qeverinė amerikane…
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Dija dhe tregu - Gazeta Shqip

Arlind Qori Nė mendjen e shqiptarit tė zakonshėm, pėrmendja e fjalės reformė shkakton mornica, pasi lidhet rėndom me flakjen nga puna, rritjen e ēmimeve ap
- Shtuar 8 muaj mė parė


»PROBLEMET E KOMPENSIMIT PĖR LEGALIZIMET - Gazeta Shqip

AGIM BERISHA
- Shtuar 1 vit mė parė


»Stafi i ILDKP-sė kallėzim penal inspektores Zana Xhuka - Ora News

Stafi punonjės i ILDKPK ka dorėzuar kallėzimin penal kundėr Inspektores sė Pėrgjithshme tė ILDKPKI, Zana Xhuka, pėr veprat penale tė shpėrdorimit tė detyrės dhe vjedhjes nėpėrmjet shpėrdorimit tė d
- Shtuar 1 vit mė parė»Kryeministri Berisha bashkėbisedon nė Elbasan, me gra tė suksesshme nė fusha tė ndryshme   - Keshilli i Ministrave

Kryeministri Berisha zhvilloi sot pasdite një bashkëbisedim me gra të suksesshme në fush
- Shtuar 1 vit mė parė


»Arkitektura, publikohet programi i konkursit Luljeta Ndoka - Koha Jonë

Maturantet qe do te zgjedhin si preference degen e Arkitektures, pjese e Inxhinierise se Ndertimit, duhet te kene kujdes. Konkursi, i cili do te kete 65 per qind te peshes se vleresimit, do te jete i
- Shtuar 3 vite mė parė»Nga Vallja e shpatave te Tangoja e integrimit - Top Channel

Geron Kamberi - Ndoshta gotat e shampanjës do të trokiten pak më me ndrojtje dhe entuziazëm më 25 mars të vitit 2012 në përkujtim të përvjetorit t&e
- Shtuar 3 vite mė parė


»Matura shteterore programet orientuese te disa lendeve - Gazeta Standard

Agjencia Kombetare e Provimeve ka publikuar programet orientuese te 40 lendeve te Matures Shteterore 2012. Ne keto programe perfshihen te gjitha orientimet se ku duhet te mbesh
- Shtuar 3 vite mė parė


»Fondi i Ekselences brenda vitit 2013 do te perfitojne 300 kandidate - Gazeta Standard

Tafaj Vitin e ardhshem do te kemi 220 kandidate Do te mbeshtesim cdo vajze dhe djale qe aplikon ne 15 universitetet e pa
- Shtuar 3 vite mė parė


»fare sistemi zgjedhor i duhet Shqiperise - Top Channel

Endri Xhafo - Ndërkohë që Konferenca e Kryetarëve miratoi ngritjen e komisionit për reformën
- Shtuar 3 vite mė parė»Dita e gjykimit - Gazeta Express

Universitetit tė Prishtinės nuk i janė akredituar dy drejtime tė reja, kurse atij tė Prizrenit i janė refuzuar tė shtata. Po ashtu, katėr kolegje tė reja private nuk morėn akreditimin. Drejtimet e tje
- Shtuar 4 vite mė parė


»UBT kerkon 112 pedagoge, per 76 lende - Koha Jonë

Universiteti Bujqesor i Tiranes ka shpallur 112 vende te lira pune, miratuar me Vendim Nr. 8, date 27.05.2011 te Keshillit te Administrimit per personel akademik me kohe te pjesshme. UBT ka bere me di
- Shtuar 4 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 85 ->85 0 total_found -> total_found 1 85 ->85 0 time -> time 1 0.001 ->0.001 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 matematike ->matematike 0 docs[0] -> docs[0] 1 987 ->987 0 hits[0] -> hits[0] 1 1338 ->1338 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 financiare ->financiare 0 docs[1] -> docs[1] 1 49611 ->49611 0 hits[1] -> hits[1] 1 75676 ->75676

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos