Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Matematiken"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Ja pretendimet e Beses ndaj gjykimit - News of Albania

Fati i Beses ne kete kampionat duket i paracaktuar Humbja me Skenderbeun ne transferte ne javen e 29 i ka fundosur verdhezinjte ne tabelen e renditjes dhe tashme vetem nje mrekulli mund ti shpetoje ng
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Nuk ka mesues Informatike - Vizion Plus

Kur teknologjise se informacionit sot po i kushtohet nje rendesi e vecante ne shkolla lenda e Informatikes behet e cunguar Kryesisht ne rrethe mesuesit e Informatikes ne fakt jane ata qe japin
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Tekstet shkollore do te ndryshojne - ABC News

Per te mesuar matematiken nxenesit kane deri ne 14 tekste alternative. Nuk ka nje liber baze per shkollat. Kjo ndodh me te gjitha lendet ndonese me me pak tituj ne qarkullim. Jane mesuesit e lendeve a
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Rama: Siguria do te vije me shpejt se punesimi - Koha Jonë

Kryeministri Edi Rama zhvilloi nje konference online, ku permes rrjeteve sociale, Twitter dhe Facebook iu pergjigj pyetjeve te personave te ndryshem ne internet. Keshtu, Rama zgjodhi boten virtuale pe
- Shtuar 1 vit mė parė


»Ngelesit humbasin deget e preferuara, jo universitetin Eljona Ballhysa - Koha Jonë

Ne perfundim te korrigjimit edhe te provimeve te fundit te Matures Shteterore, te provimeve me zgjedhje, specialistet e Ministrise se Arsimit, te cilet jane duke punuar per te bere nje bilanc
- Shtuar 1 vit mė parė»Koni: Ka ndryshuar tendenca, maturantet zgjedhin matematiken - Koha Jonë

Dekani i Fakultetit te Shkencave te Natyres, Mynyr Koni ne nje interviste per gazeten “Koha Jone”, tregon se nga nje analize e bere nga ky Fakultet rezulton se maturantet kerkojne gjithnje e me shume
- Shtuar 1 vit mė parė
»Kryeministri inauguron nje tjeter rruge fton kundershtarin politik te pranoje realitetin - ABC News

Vijoi me premtime per rruge te reja duke iu kunderpergjigjur edhe rivalit politik me sqarime per kilometrat e ndertuara dhe rindertuara. ā€œZoti Rama i tmerruar dekalaroi nĆ« ShkodĆ«r se ato janĆ« g
- Shtuar 1 vit mė parė


»Taksa e sheshte, Mima: Rama mashtron Eva Gjura - Koha Jonë

Deputeti i Partise Demokratike Florion Mima, ka akuzuar dje kryetarin e opozites Edi Rama, se po vazhdon te mashtroje shqiptaret, duke thene se per shkak te takses se sheshte, mesuesit dhe kryeministr
- Shtuar 2 vite mė parė


»Berisha: Rama tallet me Rilindjen Eva Gjura - Koha Jonë

Programi i opozites per rilindjen kombetare si dhe idea per taksen progresiv, kane qene dy ceshtjet, te cilat ka ironizuar dje ne mbledhjen e qeverise kryeministri Berisha. Duke komentuar idene e opoz
- Shtuar 2 vite mė parė


»Miratohet plani afatmesem 2014-2016 - Top Channel

Qeveria miratoi planin afatmesëm buxhetor për periudhën 2014-2016 ose siç e quajti Kryeministri Sali Berisha planin buxhetor të mandatit të ardhshëm Shqipë
- Shtuar 2 vite mė parė


»Plani buxhetor 2014-2016 - Top Channel

Qeveria miratoi planin afatmesëm buxhetor për periudhën 2014-2016 ose siç e quajti Kryeministri Sali Berisha planin buxhetor të mandatit të ardhshëm Shqipë
- Shtuar 2 vite mė parė


»Kryeministri Berisha bashkėbisedon me qytetarė dhe fermerė tė Lushnjės mbi projektin e Shqipėrisė sė zhvilluar evropiane   - Keshilli i Ministrave

Kryeministri Berisha ishte sot pranë qytetarëve e Lushnjës, në një bashkëbisedim  të zgjeruar me ta, nga ku d&eu
- Shtuar 2 vite mė parė


»MASH ndan ne 2 pjese maturen shteterore, perfitojne edhe emigrantet - Koha Jonë

Ministria e Arsimit dhe Shkences ka vendosur te ndaje ne dy pjese provimet e Matures Shteterore, per t’u dhene mundesi aplikimi edhe personave qe kane mbaruar gjimnazin vite me pare. Ndricim Mehmeti,
- Shtuar 2 vite mė parė


»Maturantet kopjuan me celulare, ku calon arsimi Luljeta Ndoka - Koha Jonë

Nje raport i hollesishem per vitin 2012 i realizuar nga Inspektorati i Arsimit Parauniversitar, strukture ne varesi te Ministrise se Arsimit, nxjerr se arsimi ne Shqiperi nuk eshte ne nivelet qe flite
- Shtuar 2 vite mė parė


»Jepet provimi i vjeshtes per Matematiken, shanse per part-time Luljeta Ndoka - Koha Jonë

Te 1700 maturantet qe iu nenshtruan dje provimit te Matematikes, per sesionin e vjeshtes, do te kene mundesi qe te aplikojne per studime me kohe te pjesshme. Kjo, nese ata arrijne te shpallen kalues n
- Shtuar 3 vite mė parė


»Historia ime me Sigurimin e Shtetit - BalkanWeb

Kandidati i dorëhequr për kreun e shtetit rrëfen jetën e tij: Takimi me operativin e Sigurimit kur isha 17 vjeç në ‘81, refuzimi për të bashkëpunua
- Shtuar 3 vite mė parė< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 97 ->97 0 total_found -> total_found 1 97 ->97 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 matematiken ->matematiken 0 docs[0] -> docs[0] 1 97 ->97 0 hits[0] -> hits[0] 1 110 ->110

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos