Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Maturen Shteterore"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Doktoraturat te ekonomiku, te favorizuar temat mbi Shqiperine Eljona Ballhysa - Koha Jonë

Fakulteti i Ekonomikut se fundi po merret me perzgjedhjen e temave te doktoratures se propozuar nga kandidatet qe jane perfshire ne proces. Dekani i ketij fakulteti, Sulo Haderi, ne nje interviste per
- Shtuar 2 vite mė parė


»MASH do te rishikoje koeficientet per Maturen Shteterore - Koha Jonë

Ministria e Arsimit pritet te beje ndryshime koeficientesh per Maturen Shteterore te ketij viti. Kete e ben te ditur Drejtori i per arsimin parauniversitar ne Ministrine e Arsimit, Fatmir Vejsiu. Ndry
- Shtuar 2 vite mė parė


»Vejsiu: Maturantet kujdes me koeficientet - Koha Jonë

Vetem pak dite me pare ka nisur plotesimi i formularit A1 nga te gjithe maturantet ne mbare vendin nepermjet portalit online, e-albania.al. Shume maturante shpeshhere zgjedhin lende qe kane koeficient
- Shtuar 2 vite mė parė


»Si do te vleresohen provimet e Matures Shteterore Eljona Ballhysa - Koha Jonë

Ministria e Arsimit dhe Shkences ka percaktuar menyren se si do te behet vleresimi i provimeve te matures shteterore. Ne baze te rregullores se re te MASH por Maturen Shteterore 2013, brenda muajit ma
- Shtuar 2 vite mė parė


»Plotesimet e formularit A1 AKP jep udhezimet - Top Channel

Formulari A1 qe do te plotesohet nga nxenesit e gjimnazeve per t’u regjistruar ne maturen shteterore 2013 eshte drejt perfundimit. Burime ne Ministrine e Arsimit bejne me
- Shtuar 2 vite mė parė


»Matura shtetėrore, AKP: Kėtė vit formulari do plotėsohet online - Shqiptarja.com

TIRANE - Formulari A1, qė do tė plotėsohet nga maturantėt pėr t’u regjistruar nė Maturen Shteterore 2013, ėshtė gati. Ministria e Arsimit konfirmon se ky formular ėshtė hartuar dhe p
- Shtuar 2 vite mė parė


»MASH ndan ne 2 pjese maturen shteterore, perfitojne edhe emigrantet - Koha Jonë

Ministria e Arsimit dhe Shkences ka vendosur te ndaje ne dy pjese provimet e Matures Shteterore, per t’u dhene mundesi aplikimi edhe personave qe kane mbaruar gjimnazin vite me pare. Ndricim Mehmeti,
- Shtuar 2 vite mė parė


»Tafaj financimi i Universiteteve - Vizion Plus

Tafaj financimi i Universiteteve E merkure 09 Janar 2013 1549 Tafaj financimi i UniversiteteveSkema e shumeperfolur e financimit te universiteteve nuk do te aplikohet para zgjedhjeve te qershorit
- Shtuar 2 vite mė parė


»Ndryshon Matura Shteterore - Top Channel

Mijëra të rinj që do t'i nënshtrohen këtë vit Maturës Shtetërore do të japin vetëm dy provime me zgjedhje, nga tre që ishin një vit më
- Shtuar 2 vite mė parė


»Dalin "Libri i Transparences" dhe udhezimet per maturantet - Koha Jonë

Ministria e Arsimit dhe e Shkences, ka publikuar dje Librin e Transparences dhe udhezimet e plota, ne peprjekje per te ndihmuar maturantet qe deshirojne te studiojne ne universitete. Libri i T
- Shtuar 3 vite mė parė


»Part-time, kuotat e paplotesuara do te rishperndahen Sonila Isaku - Koha Jonë

Do te jene vete universitetet ato qe do te vendosin per kriteret dhe kushtet e ndjekjes se studimeve me kohe te pjesshme, te cilat do t'i bejne publike menjehere pas perfundimit te studimeve me kohe t
- Shtuar 3 vite mė parė


»Shkollat e larta private, publikohen te licencuarat - Koha Jonë

Ministria e Arsimit ka publikuar ne nje pakete te posacme per Maturen Shteterore, te gjithe informacionet e duhura, jo vetem per institucionet e arsimit te larte publik, por edhe per ato jopublike. Ke
- Shtuar 3 vite mė parė


»Meta: Imuniteti me 6 gusht, shans per statutin e BE - Koha Jonë

Kryetari i Levizjes Socialiste per Integrim, Ilir Meta, ka kerkuar dje nga klasa politike miratimin e heqjes se imunitetit me daten 6 gusht. Sipas tij, miratimi i draftit do te sherbente per t
- Shtuar 3 vite mė parė


»Pragu minimal dhe maksimal i pikeve ne deget me konkurse - Koha Jonë

Te gjithe ata kandidate, qe kane aplikuar per nje nga deget e shkollave te larta ku perzgjedhja behet me konkurs, per t'u futur ne gare, duhet te kene kapur pragun minimal te pikeve. Ne te kundert sku
- Shtuar 3 vite mė parė


»Arrestimet e mėsuesve, Kule: Tė kufizohet Matura Shtetėrore - Ora News

Arrestimi i mesuesve per Maturen Shteterore ka lënë pas pikëpyetje të mëdha për këtë proces. Në këtë debat është përfshirë
- Shtuar 3 vite mė parė»Tabela me fituesit e fundit, vendimtare per zgjedhjen e deges Luljeta Ndoka - Koha Jonë

Publikohet tabela me fituesit e fundit per cdo dege per maturen 2011, e cila do te jete mjaft e vlefshme per maturantet e ketij viti. Specialistet e Ministrise se Arsimit jane te mendimit se maturante
- Shtuar 3 vite mė parė


»Part-time, propozohen 9 mije kuota ne universitete - Koha Jonë

Rreth 9 mije studente ne te gjitha universitetet publike te vendit do te mund te ndjekin studime ne sistemin me kohe te pjesshme, ose part-time. Nga propozimet qe i jane bere Ministrise se Arsimit dhe
- Shtuar 3 vite mė parė


»Formulari A2 online, udhezimet si do te plotesohet Luljeta Ndoka - Koha Jonë

Formulari A2 sivjet do te plotesohet ne menyre elektronike. Vendimi eshte marre tashme nga Agjencia Kombetare e Provimeve, kreu i se ciles i ka derguar nje udhezim dhe kerkese drejtorive arsim
- Shtuar 3 vite mė parė


»Matura, publikohet udhezimi me "porosite" e fundit - Koha Jonë

Luljeta Ndoka Periudhat e "ngujimit" te specialisteve per hartimin e testeve, qendrat ku do te vleresohen dhe masat e sigurise per transportimin e testeve, si dhe shume detaje te tjera, jane p
- Shtuar 3 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 203 ->203 0 total_found -> total_found 1 203 ->203 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 maturen ->maturen 0 docs[0] -> docs[0] 1 251 ->251 0 hits[0] -> hits[0] 1 330 ->330 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 shteterore ->shteterore 0 docs[1] -> docs[1] 1 7379 ->7379 0 hits[1] -> hits[1] 1 10619 ->10619

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos