Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Matura Shteterore"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Matura Shteterore Universitetet datat e shpalljes se fituesve - Panorama

e Diele 31 Gusht 20140955 am p classwp-caption-text Zvministrja e Arsimit Nora MalajbrbrPas inspektimit te universiteteve dhe vendimit per mbylljen e 18 prej tyre do te jete arsi
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Ministria vendos mesatare per pranimet ne universitete - Panorama

e Diele 17 Gusht 20141634 pm Kur diskutimet per reformen ne arsim nuk kane perfunduar per te dhene formen finale te saj Ministria e Arsimit dhe Sportit duket se nje minireforme e
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Shkollat private Nikolla Do te rishikojme me kujdes cdo license - Vizion Plus

brbrMinistria e Arsimit do ti shkoje deri ne fund procesit te rishikimit te licensave te disa shkollave private nxenesit e te cilave ne mase mbeten ne provimet e matures shteterore Keshtu eshte shpreh
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Universiteti kthehet mesatarja - Vizion Plus

brbrNe universitete nuk do te kete me pranime masive dhe pa cilesi Ne shkollat e larta rikthehet kriteri i notes mestare dhe konkurset per zgjedhjen e kandidateve me te mire Ky eshte propozimi i hartu
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Kohe te veshtira provimesh - News of Albania

Transmetuar me 29062014 - 0733 Nga Kico Blushibr br Me ne fund Shqiperia si nxenesja me e dobet e me problematike e rajonit pas disa heresh qe hyri ne prov
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Matura shteterore si standard i ri - Top Channel

Nga Pëllumb Karameta: A është Matura Shtetërore (MSh) vlerësim gjithëpërfshirës, i vlefshëm dhe i sigurt i nivelit të formimit të nxënë
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Rreth 10 mije maturante mbetes ne matematike - Vizion Plus

brbrMatematika eshte nje nder lendet me te veshtira per pervetesim perfundim ky i dale nga matura shteterore ku rezultojne rreth 10 200 maturante mbetes Shifrat shpjegojne se 10 200 maturante kane mar
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Provimet e matures shteterore - Top Channel

Zëvendësministrja e Arsimit, Nora Malaj ka pohuar se për herë të parë pas tetë vitesh, provimi i maturës shtetërore është administruar mirë
- Shtuar 6 muaj mė parė
»Matura shtetėrore dhe ndryshimet, Malaj: Gjuha e huaj provim me zgjedhje - Ora News

Matura shteterore do te preket serish nga ndryshimet. Keshtu ka deklaruar nga Shkodra Zv/ministrja e Arsimit dhe Sportit, Nora Malaj, e cila eshte shprehur se arsimi sidomos gjate 7 viteve te fundi
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Nikolla takim me maturantėt, bashkėbisedon mbi reformėn nė arsim dhe problemet - Ora News

Matura shteterore ka qene ne fokus te takimit qe Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, ka zhvilluar me maturante dhe mesues te shkolles se mesme Gjergj Kastrioti ne Durres. Nikolla ka theksu
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Matura ShteteroreRama Arsimi duhet drejtuar drejt profesionit - News of Albania

Transmetuar me 19022014 - 1949 Kryeministri Edi Rama PUBLICITET Tirane 19 shkurt 2014 Noaal- Studentet e ekselences kane qene sot ne qe
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Mehmetaj Matura Shteterore makthi i gjimnazisteve ka deshtuar - ABC News

Nga foltorja e pralamentit deputetja me e re e kuvendit te Shqiperise Kejdi Mehmetaj e Levizjes Socialishte per Integrim thote se matura shteterore ka deshtuar “Se pari a eshte i drejt
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Kejdi Mehmetaj: Unë zëri i të rinjve në Parlament, sot makthi i tyre, Matura - BalkanWeb

TIRANË-Tema mbi maturën shtetërore ka qenë fjalimi i parë i deputetes më të re në moshë, Kejdi Mehmetaj sot në seancën parlamentare. Në minu
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Nikolla: Matura do vazhdoje, por me rregulla te forta Sonila Isaku - Koha Jonë

Drejtuesit e universiteteve kane qene ata te cilet se fundmi kane dale kunder Matures Shteterore dhe heqjes se saj, por ministrja e Arsimit Lindita Nikolla ne nje takim te zhvilluar me gazetaret ka po
- Shtuar 1 vit mė parė


»Rama: Siguria do te vije me shpejt se punesimi - Koha Jonë

Kryeministri Edi Rama zhvilloi nje konference online, ku permes rrjeteve sociale, Twitter dhe Facebook iu pergjigj pyetjeve te personave te ndryshem ne internet. Keshtu, Rama zgjodhi boten virtuale pe
- Shtuar 1 vit mė parė


»Hysa: Matura e deshtuar, 60% e studenteve mbetes - Koha Jonë

Drejtues te universiteteve ne vend nuk jane dakord me menyren se si zgjidhen studentet te cilet ndjekin studimet ne fakultete te ndryshme te cilat i arrijne ti fitojne me ane te pikeve te marra, por j
- Shtuar 1 vit mė parė


»Konkurset te arkitektura dhe Artet nen monitorimin e MASH Eljona Ballhysa - Koha Jonë

Diten e hene ne daten 2 shtator nis zhvillimi i konkurseve per pranimet ne disa universitete te vendit. Sipas udhezimit te Ministrit te Arsimit konkurse do te zhvillohen per pranimet ne Univer
- Shtuar 1 vit mė parė


»Fatmir Vejsiu:Pergjigjet e formularit A2 dalin ne mes te shtatorit Eljona Ballhysa - Koha Jonë

Drejtori i Arsimit Parauniversitar ne Ministrine e Arsimit dhe Shkences, Fatmir Vejsiu ben te ditur per gazeten se pergjigjet e formularit A2 do te dalin ne mes te muajit shtator. Aktualisht maturante
- Shtuar 1 vit mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 227 ->227 0 total_found -> total_found 1 227 ->227 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 matura ->matura 0 docs[0] -> docs[0] 1 1922 ->1922 0 hits[0] -> hits[0] 1 2512 ->2512 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 shteterore ->shteterore 0 docs[1] -> docs[1] 1 7373 ->7373 0 hits[1] -> hits[1] 1 10610 ->10610

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos