Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Medvedev Masa"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»BE, hyjnë sot në fuqi sanksionete reja ekonomike ndaj Rusisë - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Sanksionet e reja të Bashkimit Europian kundër Rusisë, të miratuara n&e
- Shtuar 1 muaj mė parė


»BE zgjeron sanksionet ndaj Rusisë - BalkanWeb

BRUKSEL-Bashkimit Evropian miratoi vendosjen e më shumë sanksioneve ndaj Rusisë, por do të vonojë zbatimin e tyre derisa të bëjë një vlerësim të
- Shtuar 1 muaj mė parė


»BE miraton sanksionet ndaj Rusise - Vizion Plus

brbrBashkimi Evropian miratoi vendosjen e me shume sanksioneve ndaj Rusise por do te vonoje zbatimin e tyre derisa te beje nje vleresim te armepushimit mes qeverise se Ukraines dhe separatisteve pro-r
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Embargo ruse ndaj produkteve perëndimore - Zėri i Amerikės

Qeveria ruse ka vendosur embargo ndaj produkteve ushqimore me vlerƫ 17 miliardƫ dollarƫ tƫ importuara nga Shtetet e Bashkuara, Bashkimi Evropian dhe vende tƫ tjera perƫndimore. Ky vendim
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Nga paqja e ftohtë te lufta e ftohtë - BalkanWeb

Pas rrëzimit të komunizmit mori udhë procesi i krijimit të një modeli të ri të sistemit të marrëdhënieve ndërkombëtare, i cili ësht&eum
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Ja fituesit e Çmimit “Goldman” për Mjedisin - BalkanWeb

SHBA - Sot në San Francisco, u shpallën fituesit e Çmimit Goldman për Mjedisin për vitin 2014. Ata janë aktivistë mjedisorë nga gjashtë rajone të bo
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Rusia pa tė drejtė vote nė KiE,Putin, letėr vendeve tė BE - Shqiptarja.com

MOSKE - Asambleja Parlamentare e Kėshillit tė Europės ka pezulluar deri nė fund tė vitit tė drejtėn e votės pėr Rusinė si dhe ka pėrjashtuar zyrtarėt e saj nga pozicionet drejtuese si ato tė Byrosė dh
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Rusia mban paradėn e fitores nė Krime - Gazeta Shqip

Premtohen miliarda pėr gadishullin, por kostoja e ndarjes nga Ukraina pritet tė jetė shumė e lartė
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Krimeja voton bashkimin me Rusinė - Gazeta Shqip

Shpallet referendumi pėr mė 16 mars, acarohen sėrish marrėdhėniet mes Lindjes dhe Perėndimit
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Presidenti Obama paralajmėron Rusinė pėr masa izoluese - Ora News

Presidenti Barack Obama paralajmėroi sot pėr masa qė do “ta izolonin Rusinė” nėse nuk tėrheq forcat ushtarake nga Ukraina. Presidenti Obama tha para njė takimi nė Shtėpinė e Bardhė me k
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Obama paralajmėron Rusinė pėr sanksione - Ora News

Presidenti Barack Obama paralajmėroi sot pėr masa qė do “ta izolonin Rusinė” nėse nuk tėrheq forcat ushtarake nga Ukraina. Presidenti Obama tha para njė takimi nė Shtėpinė e Bardhė me k
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Rusi-Ukrainė drejt luftės, BE thirrje: Tė gjendet zgjidhje nė paqe. DASH: Sanksione Rusisė - BalkanWeb

UKRAINE-E ndezur dhe gjatė ditės sė sotme ka qenė situata nė Ukrainė, ndėrsa Rusia nuk ka hedhur asnjė hap pas nga kėrcėnimet qė ka bėrė.Qeveria e pėrkohėshme e Ukrainės ka dhėnė urdhėr pėr mo
- Shtuar 8 muaj mė parė


»BE thirrje Moskės tė tėrhiqet nga Krimeja: Tė gjendet zgjidhje nė paqe - Ora News

Ministrat e jashtėm evropianė  zhvilluan sot nė Bruksel njė mbledhje tė jashtėzakonshme tė thirrur nga shefja e politikės sė jashtme tė BE-sė Catherine Ashton pėr tė hartuar njė pėrgjigje tė pėrbas
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Oligarkėt rusė duhet tė paguajnė pėr Qipron - Gazeta 55

20-03-2013 / Gazeta 55 Pagesat e detyruara për klientët e bankave në Qipro kanë mllefosur krerët e Rusisë. Oligarkët rusë kanë në bankat e
- Shtuar 2 vite mė parė


»Tregtia SHBA zemeron Rusine - Top Channel

Senati Amerikan është bërë të enjten “teatri i absurdit” për Moskën. Ky koment është bërë pasi Uashingtoni ka votuar në favor t&
- Shtuar 2 vite mė parė


»Pėrkulja e Obamės ndaj Kremlinit - Tirana Observer

Nga Mit Romni*
- Shtuar 3 vite mė parė


»Te dielen zgjedhjet presidenciale ne Rusi - Zėri i Amerikės

Te dielen ne Rusi mbahen zgjedhjet presidenciale. Ā Korrespondenti i Zerit te Amerikes Andre de Nesnera i hedh nje veshtrim sfidave me te cilat perballet ne keto zgjedhje kryeministri rus Vladimir
- Shtuar 3 vite mė parė


»Traktati i BE-se Greqia dhe Siria teme e bisedimeve Merkel-Sarkozi - ABC News

Kancelarja gjerman Angela Merkel dhe presidenti Francez Nicolas Sarkozi janë takuar sot në Paris për të diskutuar rreth miratimit të traktatit europian nga 25 vende të BE
- Shtuar 3 vite mė parė


»Rusia i premton ndihme Europes - Top Channel

Presidenti Dimitrij Medvedev tha se Rusia është e gatshme të bëjë investimet e nevojshme për të mbështetur përpjekjet e Europës që të zgjidh
- Shtuar 3 vite mė parė


»SHBA Sistemi mbrojtes nga raketat ne Evrope nuk eshte kercenim per Rusine - Zėri i Amerikės

Shtetet e Bashkuara kane theksuar edhe nje here se sistemi i mbrojtjes nga raketat qe eshte planifikuar per tu vendosur ne Evrope me objektiv Iranin nuk do te kercenoje poziten stregjetike te Rusis
- Shtuar 3 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 124 ->124 0 total_found -> total_found 1 124 ->124 0 time -> time 1 0.001 ->0.001 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 medvedev ->medvedev 0 docs[0] -> docs[0] 1 2611 ->2611 0 hits[0] -> hits[0] 1 5256 ->5256 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 masa ->masa 0 docs[1] -> docs[1] 1 42856 ->42856 0 hits[1] -> hits[1] 1 56560 ->56560

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos