Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Mirush Kabashi"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Sokrati-Kabashi flasin shqip edhe në “Kings-Place” të Londrës - BalkanWeb

LONDER- Artisti i Merituar dhe Mjeshtri i Madh i Skenës Shqiptare, Mirush Kabashi vijon të përcjellë me shumë emocion, forcën e vërtetë të fjalës shqi
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Eno Mlklani: Filmat, nga traumat e luftës, te të drejtat e njeriut - BalkanWeb

TIRANE-Filmat pjesëmarrës në “Balkan Film & Food Festival” trajtojnë traumat e luftës së ish-Jugosllavisë, problemet e papunësisë, të
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Festivali i filmit e kulinarise shtate dite ne Pogradec - Panorama

e Merkure 27 Gusht 20141231 pm p classwp-caption-text Posteri i Festivalit te PogradecitbrbrFilma te mire dhe ushqim te zgjedhur nga gjithe Ballkani Per te katertin vit Pogradeci
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Poezia shqipe prezantohet nė Izrael - Gazeta Shqip

Aktiviteti/Poetėt shqiptarė nė Festivalin e Poezisė Nisan, Maghar. Gjashtė tė ftuar nė tre edicione Olimbi Velaj Nisan, nė gjuhėn arabe, do tė thotė pranverė. Fe
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Lutfi Hoxha, 60 vjet në skenë dheekran, si i dha jetë mbi 100 roleve - Shqiptarja.com

Aktori 80-vjeçar nuk i ndahet teatrit, “shtëpisë së dytë” ...Treçerek shekulli jetë, nga të cilat në afro 60 vjet ai ka “bashkëj
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Shpat Kasapi këndon edhe ilahi! (Video) - IndeksiOnline

 Shpat Kasapi është një besimtar i devotshëm. E këtë e ka dëshmuar edhe përmes këndimit të ilahive në një koncert. Këng&eu
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Mirush Kabashi magjeps Kosovën - BalkanWeb

TIRANE- Zoti Ibrahim dhe lulet e Kuranit", monodrama e interpretuar nga Mirush Kabashi, ka ngjallur emocione të forta në Prishtinë. "Të qash dhe të qeshësh në të
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Nėn lėkurėn e Ibrahimit - Gazeta Shqip

Mirush Kabashi interpreton nė Gjakovė monodramėn Z.Ibrahim dhe lulet e Kuranit/ Njė ngjarje e zhvilluar nė njė kėnd tė Parisit, kėrkon tė hedhė dritė mbi debatet qė bėhen sot nė emėr tė
- Shtuar 7 muaj mė parė


»A duhet mbyllur Teatri i Komedisė?! - Tirana Observer

Nga Miho Gjini, Mjeshtėr i Madh
- Shtuar 8 muaj mė parė


»570-vjetori i Beselidhjes se Lezhes - Top Channel

Historia është një pjesë shumë e rëndësishme e jetës së një vendi dhe ecurisë së tij. Ndaj, në 570-vjetorin e Besëlidhjes së
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Studentët e dhjetorit 1990 kujtojnërrëzimin e bustit të Enver Hoxhës - Shqiptarja.com

TIRANE- Grupimi i ish-studentëve të atëhershëm "Dhjetor 90" e festoi ndryshe nga opozita rënien e bustit të Hoxhës, ndonëse ata që folën nuk
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Nderohet humoristi Skender Sallaku - Top Channel

Homazhe në nder të mjeshtrit të humorit Skendër Sallaku u zhvilluan në Teatrin Kombëtar ku morën pjesë të afërm, miq, kolegë, dashamirës t&e
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Mihal Luarasi: Si e zbulovatalentin e Skënder Sallakut - Shqiptarja.com

TIRANE- “Edhe po të kisha nisur jetën nga e para, prapë aktor humori do të isha bërë”. Kështu është shprehur para pak kohësh Skënder
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Artistët në A1Report:Buzëqeshja që la pas miku ynë - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO TIRANE - Ndarja nga jeta e aktorit të madh të humorit, Skënder Sallaku ka prekur të gjithë,
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Ndahet nga jeta Skėnder SallakuArtisti i Popullit,ikona e humorit - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit FOTO/ VD/Jeta nė skenė e aktorit Artistėt nė A1Report pėr Sallakun FOTOLAJM/ Muaji i trishtė humbėm 4 ikona tė artit TIRA
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Trupi i pajetė i tė madhes Vaēe Zela mbėrrin sot nė Atdhe - BalkanWeb

TIRANĖ- Vaēe Zela nuk ėshtė mė fizikisht me ne. Dje, rreth orės 1 tė mėngjesit Artistja e Madhe ndėrroi jetė pėr shkak tė njė sėmundjeje tė rėndė, ndėrsa me vete mori pengun pėr tu kthyer edhe njėherė
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Gafa e gazetės, tė ndjerėt Deda-Daija flasin pėr Vaēe Zelėn - BalkanWeb

TIRANE- Ndarja nga jeta e artistes sė Madhe Vaēe Zela padyshim qė na preku tė gjithėve. Artistė e politikanė kanė shprehur hidhėrimin pėr ikjen e saj fizike, por nga ana tjetėr kanė vlerėsuar madhėsht
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Mbėrrin nė Prishtinė trupi i pa jetė i kėngėtares Vaēe Zela - BalkanWeb

TIRANĖ- Vaēe Zela nuk ėshtė mė fizikisht me ne. Dje, rreth orės 1 tė mėngjesit Artistja e Madhe ndėrroi jetė pėr shkak tė njė sėmundjeje tė rėndė, ndėrsa me vete mori pengun pėr tu kthyer edhe njėherė
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Mbėrrin nė pikėn kufitare tė Morinės trupi i pajetė i kėngėtares Vaēe Zela - BalkanWeb

TIRANĖ- Vaēe Zela nuk ėshtė mė fizikisht me ne. Dje, rreth orės 1 tė mėngjesit Artistja e Madhe ndėrroi jetė pėr shkak tė njė sėmundjeje tė rėndė, ndėrsa me vete mori pengun pėr tu kthyer edhe njėherė
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Mbėrrin nė Tiranė trupi i kėngėtares Vaēe Zela. Homazhet nesėr nė TKOB - BalkanWeb

TIRANE-  Vaēe Zela nuk ėshtė mė fizikisht me ne. Dje, rreth orės 1 tė mėngjesit Artistja e Madhe ndėrroi jetė pėr shkak tė njė sėmundjeje tė rėndė, ndėrsa me vete mori pengun pėr tu kthyer edhe njėher
- Shtuar 9 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 349 ->349 0 total_found -> total_found 1 349 ->349 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 mirush ->mirush 0 docs[0] -> docs[0] 1 476 ->476 0 hits[0] -> hits[0] 1 718 ->718 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 kabashi ->kabashi 0 docs[1] -> docs[1] 1 1112 ->1112 0 hits[1] -> hits[1] 1 2073 ->2073

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos