Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Mjedisit Bino"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Nis dezinsektimi i mushkonjave nė Butrint - Gazeta Shqip

Qeveria nis operacionin 500 mijė dollarė pėr luftėn ndaj mushkonjave nė zonat bregdetare tė vendit Artemisa Hoxha
- Shtuar 6 muaj mė parė


»"Ora e Tokës", sot fiken dritat në të gjithë botën për 60 minuta - BalkanWeb

TIRANE-Për 60 minuta planeti tokë do të mbulohet në errësirë. Të gjithë shtetet e botës nga ora 20:30 deri në orën 21:30 do të fikin dritat
- Shtuar 7 muaj mė parė


»"Ora e Tokės", sot fiken dritat nė tė gjithė botėn pėr 60 minuta - BalkanWeb

TIRANE-Pėr 60 minuta planeti tokė do tė mbulohet nė errėsirė. Tė gjithė shtetet e botės nga ora 20:30 deri nė orėn 21:30 do tė fikin dritat si mesazh sensibiluzues pėr zvogėlimin e shfrytėzimit tė res
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Shqip Shqiperia tjeter - Top Channel

Shkrimtari i njohur amerikan, Jonathan Franzen para disa kohësh vizitoi Shqipërinë nga ku u largua me shijen e hidhur të masakrës së shkaktuar nga gjuetia e paligjshme. N
- Shtuar 8 muaj mė parė
»Mbledhja e fundit, qeveria miraton 70 vendime, lirohen nga detyra zv/ministrat - BalkanWeb

TIRANE- Qeveria “Qeveria Berisha” miratoi sot mbi 70 vendime, qė nga zyrtarizimi i dorėheqjeve tė zv/ministrave deri tek vendime tė tjera tė rėndėsishme tė karakterit ekonomik. 
- Shtuar 1 vit mė parė»"Deutsche Welle": Shqipëria pombytet nga plehrat, edhe importon - Shqiptarja.com

Plehra të derdhura në gropa dhe brigje lumenjsh të zë syri kudo, në periferi të kryeqytetit Tiranë, në qytetin port të Durrësit apo në veri t&eum
- Shtuar 1 vit mė parė


»Shqipėria zhytet nė plehra - Tema


- Shtuar 1 vit mė parė


»ISHP në Vlorë: Dezinfektim izonave mbartëse të malaries - Shqiptarja.com

VLORE- Pas tre javësh inspektim të qarkut të Vlorës, drejtues të Institutit të Shëndetit Publik dhe inspektorë të higjienës në këtë dre
- Shtuar 1 vit mė parė


»PD i kunderpergjigjet PS-se per koncensionet - ABC News

Partia Demokratike ka hedhur poshtë akuzat e PS për abuzimin me koncesionet për shfrytëzimin e lumenjve dhe shkatërrimin e mjedisit. Zv ministri i mjedisit Taulant Bino,
- Shtuar 1 vit mė parė


»Bino: Qeveria “Berisha” ka siguruar 24 orė energji elektrike, PS-ja jo - Gazeta 55

23-05-2013 / Gazeta 55 PD i kundërpërgjigjet PS-së për koncesionet Partia Demokratike ka hedhur poshtë akuzat e PS për abuzimin me koncesionet p&
- Shtuar 1 vit mė parė


»PD: Koncesionet e hidrocentraleve, ligjore dhe respektojnë ambientin - BalkanWeb

TIRANË- Partia Demokratike reagoi sot ndaj deklaratave të kreut socialist Edi Rama lidhur me mjedisin. “E vërteta e koncesioneve të hidrocentraleve është se ato jan
- Shtuar 1 vit mė parė


»Erozioni zvogėlon Shqipėrinė, deti ha tokėn nė Qarkun e Lezhės - Gazeta Idea

Elbasan- Erozioni ėshtė shndėrruar nė
- Shtuar 2 vite mė parė


»Ora e Tokes thirrje per fikje dritash 60 minuta - Top Channel

Për 60 minuta, shume institutucione te pushtetit qendror dhe lokal ne disa qytete te vendit i jane bashkuar nismes Ora e Tokës. Ambasadorët e Ores se Tokes ne Shqiperi kane bere thirr
- Shtuar 2 vite mė parė


»Prezantohet ne Fier projekti TAP banoret mirepresin projektin - ABC News

Pranojnë të mos ndërtojnë dhe të mbjellin në një distancë deri në 40 metra nga tubacioni, sepse e duan gazsjellësin sa më parë. Banor
- Shtuar 2 vite mė parė


»Prezantohet ne Fier projekti TAP - ABC News

Pranojnë të mos ndërtojnë dhe të mbjellin në një distancë deri në 40 metra nga tubacioni, sepse e duan gazsjellësin sa në parë. Banor
- Shtuar 2 vite mė parė


»Projekti TAP prezantohet nė Fier - Gazeta 55

04-03-2013 / Gazeta 55 Banorët mirëpresin projektin, kërkojnë të njihen me impaktinPranojnë të mos ndërtojnë dhe të mbjellin n
- Shtuar 2 vite mė parė


»Importi i plehrave, ne Kushtetuese Rozeta Rapushi - Koha Jonë

Nis shqyrtimi ne Gjykaten Kushtetuese, i kerkeses te Aleances Kunder Importit te Plehrave, per ndalimin e importit te mbetjeve per riciklim, si dhe kalimin e kesaj ceshtjeje ne referendum. Kjo
- Shtuar 2 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 270 ->270 0 total_found -> total_found 1 270 ->270 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 mjedisit ->mjedisit 0 docs[0] -> docs[0] 1 13337 ->13337 0 hits[0] -> hits[0] 1 25162 ->25162 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 bino ->bino 0 docs[1] -> docs[1] 1 596 ->596 0 hits[1] -> hits[1] 1 1161 ->1161

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos