Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Myftar Barbullushi"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!


»Reforma në arsim, fonde ngashteti vetëm për publikun - Shqiptarja.com

TIRANE- Drafti për ndryshimin e ligjit për arsimin e lartë parashikon që në 5 vitet e para, që nga hyrja në fuqi e tij, do të financohen nga shteti vet&eum
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Reforma nė arsim, fonde ngashteti vetėm pėr publikun - Shqiptarja.com

TIRANE- Drafti pėr ndryshimin e ligjit pėr arsimin e lartė parashikon qė nė 5 vitet e para, qė nga hyrja nė fuqi e tij, do tė financohen nga shteti vetėm universitetet publike. Kjo deklaratė ka ardhur
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Universiteti i Arteve kėrkon buxhet tė veēantė - Gazeta Shqip

Demo: Financimi nė bazė tė meritokracisė Pranimet dhe tarifat, jo mė nga Ministria e Arsimit Artemisa Hoxha  
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Artet Duam trajtim te veccedilante - Top Channel

Pedagogët e Akademisë së Arteve, gjatë një bashkëbisedimi me anëtarët e Komisionit për hartimin e draftit për Arsimin e Lartë, kanë kër
- Shtuar 5 muaj mė parė»"Arsimi i lartė", Mazniku: Do ketė universitete publike. Marku: Drafti cėnon autonominė - BalkanWeb

TIRANĖ- Ēėshtja nėse universitetet publike do tė mbeten tė tilla apo do tė kthehen nė fondacione siē parashikohet nė reformėn pėr arsimin e lartė ėshtė diskutuar mbrėmjen e sotme nė emisionin “N
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Ndalohet kalimi i Universitetit nga privati drejt shtetit - Vizion Plus

Ndjekin shkollat e larta private por diplomen ne fund te studimeve synojne ta marrin nga Universitetet publike Kjo metode ka vite qe aplikohet ne arsimin e larte dhe kryesisht ne deget e mjeke
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Transplanti dhe hemodializapublikohen kostot - Shqiptarja.com

TIRANE- Transplanti i veshkave pėr njė pacient nė spitalet publike apo ato private do tė kushtojė 8 500 euro, ndėrsa njė seancė dialize do tė kėtė njė vlerė prej 72 euro. Kėto janė shifrat qė ka nxjer
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Fondi i Sigurimeve financontransplantin e veshkave dhe dializën - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Fjala e plotë e Ministrit Beqaj në konferencë TIRANE - Transplanti i veshkave dhe dializa për mb
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Veshkat, mjekët:Vuan 1 në 14 persona - Shqiptarja.com

TIRANE- "Nise ditën tënde me një gotë ujë". Kjo është këshilla që japin mjekët nefrologë në Ditën Botërore të Veshk
- Shtuar 8 muaj mė parė


»40 vjeccedilare konsumoni uje - Top Channel

Nëse je 40 vjeç, ushqehesh keq, nuk konsumon ujë dhe fruta-perime, atëherë ke shumë mundësi të kesh probleme me veshkat, zemrën apo edhe mël&cce
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Semundjet e veshkave pini sa me shume lengje - Top Channel

Gjatë dhjetë viteve të fundit është rritur ndjeshëm numri i të sëmurëve me veshka. Studimet më të fundit në botë tregojnë se per
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Revolucioni gjenetik kthen oren pas - Top Channel

Një qelizë e rritur mund të riprogramohet dhe të kthehet në një qelizë embrionale, e cila mund të shnëdrrohet në çfarëdolloj indi embriona
- Shtuar 3 vite mė parė


»Pėrtej urrejtjes dhe injorancės - Panorama

MYFTAR BARBULLUSHI Marrėdhėniet e mia me tim atė janė shuar qė nė gjimnaz. Babai mė pėrēmonte pėr njė gjė qė nuk varej nga unė, por nga dikush tjetėr. Kėto fjalė tė Platinet
- Shtuar 3 vite mė parė


»Dita e Nderkombetare e Nefrologjise - Top Channel

Jane me dhjetra persona që presin t’u dhurohet një veshkë, transplanti i së cilës kryhet prej pak kohësh edhe në vendin tonë. Por
- Shtuar 3 vite mė parė


»Tė jesh a tė mos jesh mjek - Panorama


- Shtuar 3 vite mė parė


»Dita e veshkės - Gazeta Express

Kosova shėnoi ditėn ndėrkombėtare tė veshkave. Shifra tė sakta pėr numrin e atyre qė vuajnė nga veshkat nuk ka. Reparti i dializės nė Prishtinė, numėron 60 pacientė qė i nėnshtrohet kėsaj procedure ēd
- Shtuar 4 vite mė parė


»Doktor Barbullushi: Kėshillat pėr veshka tė shėndosha - Gazeta Mapo

SHKRUAN: Jonida Tashi 10-03-2011 11:11Njė organ qė nuk “ankohet” kurrė, edhe kur vuan apo ka filluar tė humbasė funksionin e tij. Mbase kjo ėshtė njė nga arsyet qė i lėmė pas dore, ndėrkohė qė mj
- Shtuar 4 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 35 ->35 0 total_found -> total_found 1 35 ->35 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 myftar ->myftar 0 docs[0] -> docs[0] 1 404 ->404 0 hits[0] -> hits[0] 1 564 ->564 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 barbullushi ->barbullushi 0 docs[1] -> docs[1] 1 226 ->226 0 hits[1] -> hits[1] 1 357 ->357

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos