Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Ndoc Faslia"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Mbledhja e fundit, qeveria miraton 70 vendime, lirohen nga detyra zv/ministrat - BalkanWeb

TIRANE- Qeveria “Qeveria Berisha” miratoi sot mbi 70 vendime, qė nga zyrtarizimi i dorėheqjeve tė zv/ministrave deri tek vendime tė tjera tė rėndėsishme tė karakterit ekonomik. 
- Shtuar 1 vit mė parė


»Bujqesia e braktisur nga bankat - Top Channel

Kreditimi i ulët në bujqësi vështirëson punën e fermerëve duke mos i lejuar ata të kryejnë investime në këtë sektor. S
- Shtuar 2 vite mė parė


»Stimulues i ndaluar pėr rritjen e perimeve, nuk zhdoganohet - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO/Investigimi nė Fiks fare TIRANE - Etreli, njė stimulues pėr rritjen e perimeve, i cili nuk pėrfshihet nė listėn e produkteve tė mbrojtjes sė bimėve tė regji
- Shtuar 2 vite mė parė


»Zhbllokohet mielli kosovar - Top Channel

Ambasadori i Kosovës, Sulejman Selimi, ka kërkuar t’i jepet fund bllokadës së produkteve të Kosovës dhe Shqipërisë duke e quajtur të pakuptimtë
- Shtuar 2 vite mė parė


»Substanca Etrel tek produktet bujqesore - Top Channel

Ministria e Bujqësisë thotë se substanca etrel përdoret në produktet bujqësore, por për të mos dëmtuar shëndetin e konsumatorëve, fermerët d
- Shtuar 2 vite mė parė


»Substanca ldquoEtrelrdquo te produktet bujqesore - Top Channel

Ministria e Bujqësisë thotë se substanca etrel përdoret në produktet bujqësore, por për të mos dëmtuar shëndetin e konsumatorëve, fermerët d
- Shtuar 2 vite mė parė


»KOP i PD, trampolina e 31 anėtarėve pėr poste, tentohet tė pėrsėritet 2005 - Shqiptarja.com

TIRANE - Kryeministri Berisha nė pėrpjekje pėr tė fituar njė mandat tė tretė qeverisės po i rikthehet sėrish idesė sė KOP-it, me tė cilėn 8 vite mė parė bėri qė tė ndryshojė imazhi i tij pėrballė shqi
- Shtuar 2 vite mė parė


»Ulet importi i prodhimeve bujqesore - ABC News

Prodhimet vendase vijojnë të mbajnë të mbushur tregjet edhe në këtë fillim sezoni dimëror. Ndryshe nga vitet e tjera duket se ky ka qenë një vit i mb
- Shtuar 2 vite mė parė


»Ne 2013 skema te reja subvencioni - ABC News

Vitin e ardhshëm do të aplikohet një skemë e re subvencionimi për fermerët dhe agropërpunimin. Lajmi bëhet me dije nga Zëvendës ministri i Bujqës
- Shtuar 2 vite mė parė


»Rikthimi i kooperativave? Fasllia: Pėrfundon baza ligjore, do ketė lehtėsira - Ora News

Përfundon baza ligjore për krijimin e koperativave dhe për subvencionet që do të marrin fermerët që do të bashkojnë tokat e tyre. Zëvendës.min
- Shtuar 3 vite mė parė


»Dimri rriti eksportet - Top Channel

Shtimi i eksporteve me 15 për qind krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë ka rritur kërkesën për prodhimin e perimeve të
- Shtuar 3 vite mė parė


»Dëbora e dendur ka dëmtuar pemët frutore dhe vreshtat - BalkanWeb

TIRANË- Ministria e Bujqësisë, Ushqimit dhe Mbrojtjes së Konsumatorit, (MBUMK) po ndjek me shumë vëmendje situatën e krijuar nga reshjet e dëborës në
- Shtuar 3 vite mė parė


»Preferencat e tregut gjerman per produktet bujqesore shqiptare - Deutsche Welle

Eksportet shqiptare per ne Gjermani u rriten160160 Autoritetet zyrtare te bujqesise ne Shqiperi kalkulojne nje rritje te eksportit te produkteve bujqesore qe destinohen ne tregun e ven
- Shtuar 4 vite mė parė


»Pasuria ILDKP Rama i paster dyshime per Priftin. Bregu e Vokshi nen hetim - Shekulli

TIRAN- Inspektorati i Larte i Deklarimit dhe Kontrollit te Pasurive ka publikuar sot te dhenat e verifikimit te detajuar te pasurise se 190 zyrtareve mes te cileve dhe kryetari i Partise Socialiste
- Shtuar 4 vite mė parė


»Kreret e shtetit nen hetim pasurite Rozeta Rapushi - Koha Jonë

Presidenti Kryeministri ministrat apo krere te institucioneve te ndryshme ne vend do te hetohen deri ne qindarken e fundit per pasurine e vene dhe menyren se si e kane vene ate. Inspektorati i Larte i
- Shtuar 5 vite mė parė


»ILDKP Hetim pasurive te 50 zyrtareve te larte - Ora News

Pasurite e 50 zyrtare te larte te shtetit do te kontrollohen ne menyre te detajuar nga ana e Inspektoratit te Larte te Deklarimit dhe Kontrollit te Pasurive. Lajmi behet publik nga vete insti
- Shtuar 5 vite mė parė


»ILDKP Pasurite e zyrtareve qe do te kontrollohen - Gazeta Standard

Ne liste Topi Berisha Topalli ministrat dhe zevendesit Te gjithe pushtetaret e larte do te kalojne nen siten e kontrollit te Inspektoratit te Larte te Deklarimit dhe Kontrol
- Shtuar 5 vite mė parė


»ILDKP nis kontrollin e plote lista e 50 zyrtareve te larte - News of Albania

Nis hetimi per pasurite qe ka Presidenti Topi kryeministri Berisha kryetarja e Kuvendit Topalli zv/kryeministri Meta ministri i Brendshem Basha etj. shpeton ministri i larguar Pr
- Shtuar 5 vite mė parė


»Siguria ushqimore nė Shqipėri, vetėm ligji sipas parametrave tė BE-sė - Albania

Konsumatorėt shqiptarė rezultojnė mė tė pambrojturit nė tė gjithė Europėn Ervin KOĒI Nga studimet qė ekspertėt dhe shoqatat e mbrojtjes sė konsumatorit kanė bėrė vitet e fundit, del
- Shtuar 5 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 29 ->29 0 total_found -> total_found 1 29 ->29 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 ndoc ->ndoc 0 docs[0] -> docs[0] 1 833 ->833 0 hits[0] -> hits[0] 1 1457 ->1457 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 faslia ->faslia 0 docs[1] -> docs[1] 1 37 ->37 0 hits[1] -> hits[1] 1 59 ->59

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos