Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Neurozat"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Rriten sėmundjet mendore, Tollozhina: Mė tė prekurit, ata mbi 30 vjeē - BalkanWeb

TIRANE- Numri i tė prekurve nga sėmundjet mendore nė vendin tonė ka pėsuar rritje, ndėrkohė qė moshat mė tė shpeshta ku hasen kėto sėmundje janė mbi 30 vjeē". Tė dhėnat bėhen publike nga Emanuela Toll
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Rritet numri i pacientëve tëshëndetit mendor në kryeqytet - Shqiptarja.com

TIRANE- Numri i personave që kanë kryer konsulta mjekësore muajt e fundit në Qëndrat Komunitare të Shëndetit Mendor në kryeqytet është rritur ndjesh&e
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Jam shqiptar, kam frikė tė jem i lumtur - Tema


- Shtuar 1 vit mė parė


»ISHP: Kemi 530 mijė tė moshuarduan 252 mln lekė barna nė muaj - Shqiptarja.com

 TIRANE- “Nė 2050, numri i personave tė moshuar nė vendet e zhvilluara do tė jetė dy herė mė i madh se numri i fėmijėve, dhe numri i tė moshuarve nė vendet nė zhvillim pritet tė dyfishohet. Kjo
- Shtuar 1 vit mė parė


»Dita Botërore, më tepër kujdes ndaj të moshuarve - BalkanWeb

TIRANË-Në 2050, numri i personave të moshuar në vendet e zhvilluara do të jetë dy herë më i madh se numri i fëmijëve dhe numri i të moshuarve n&e
- Shtuar 1 vit mė parė


»Gri Grida, gri - Tema


- Shtuar 1 vit mė parė


»Pėr ata qė nuk janė si dėbora - Shekulli


- Shtuar 3 vite mė parė


»Ne Kosove 8 Marsi nuk eshte feste e te gjitha grave - Deutsche Welle

Tete Marsi asnjehere nuk ka qene feste per Sadete B. jeta e se ciles mori tatepjeten qe ne moshen 24 vjecare kur pas kater vjetesh martese u braktis nga bashkeshorti i pare. Por dallget e jetes
- Shtuar 4 vite mė parė


»Pasojat qė sjell plazhi te grupmosha tė ndryshme - Albania

Forcimi i rezistencės se organizmit duhet te jete pjese pėrbėrėse e ēdo individi. Organizmi duhet qe gradualisht t’u ekspozohet disa faktorėve dhe kushteve nė tė cilat e forcon rezistencėn. F
- Shtuar 5 vite mė parė


»Neurologu Agron Islamaj: Kur ekstravaganca nė veshje ėshtė ērregullim manjakal - Ballkan

Autori i Lajmit: Denisa Kona Ērregullimet e humorit quhen ērregullime afektive. Kėtu futen neuroza depresive, depresioni psiqik, gjendjet manjakale. Pėr kėto tri diagnoza flet nė i
- Shtuar 5 vite mė parė


»Neurologu, Dr. Agron Islamaj: Dashuritė e humbura shkaktojnė neuroza tek gjimnazistet - Ballkan

Autori i Lajmit: Denisa KonaNeurozat janė mjaft tė pėrhapura. Shpesh zhvillohen tek njeriu, pa vetėdijen e tij se diēka po ndodh. Shenjat e para tė njė neuroze ngatėrrohen me njė stres tė zakonshė
- Shtuar 5 vite mė parė


»Agron Tufa: Paradoksi postmodernist i Fethullah Gylenit* - Gazeta Start

Epoka qė jeton tash qytetėrimi perėndimor ėshtė pėrkufizuar si epoka postindustriale apo postmoderne. Dinamikat e kėtij procesi qytetėrues me bumin e madh tė mjeteve tė teknologjisė informative dhe in
- Shtuar 5 vite mė parė


»Kompleksi i Edipit, prindėrit, shkaktarėt kryesorė - Gazeta Standard

Nė jetėn e pėrditshme mund tė vėrehet apo dėgjohet ngjashmėria e fėmijėve me prindėrit e tyre nė tipin “e bija i ngjan tė atit” dhe “i biri i ngjan nėnės”, duke vendosur kėshtu njė pėrkatėsi s
- Shtuar 5 vite mė parė


»“Caritas in veritate” - Enciklika e re e Papa Benediktit XVI - Pjesa e Katėrt - Gazeta 55

67. Perballe rritjes se panderprere te ndėrvarjes boterore, ndjehet me force edhe ne pranine e nje recensioni po aq botėror, urgjenca e reformes si te organizates se Kombeve te
- Shtuar 6 vite mė parė


»Mitet si pretekste dhe paradoksi i antiēmitizimit - Tema

Nga Ergys MėrtiriKjo ėshtė pjesa e dytė e esesė sė botuar nė numrin e djeshėm me titullin “Psikanaliza e antiēmitizimit” Prirja pėr ta kategorizuar si nacionaliste ideologji
- Shtuar 6 vite mė parė


»Korēė, ndotja akustike po “ēmend” banorėt - Metropol

21/04/2009  Aparaturat e matjes mungojnė qė prej tre vjetėsh. Vendorėt, “njė sy qorr e njė vesh shurdh” KORĒE- Ndotja akustike, e cila po vjen gjithnjė e mė shumė nė rritje, tashmė ė
- Shtuar 6 vite mė parė


»Sėmundjet qė prekin mė shumė shqiptarėt - Gazeta Shqip

Shqipėria ėshtė njė vend me popullsi relativisht tė re, por pavarėsisht kėsaj, nė vendin tonė, regjistrohen mė shumė se 520 mijė pensionistė. Mosha e tretė, tė sėmurėt kronikė janė ata qė trajtohen mė
- Shtuar 6 vite mė parė


»Gjimnazistėt, me armė tė ftohta nė shkollė - Top Channel

Gjimnazistėt nė tė gjithė vendin nuk janė aq tė vendosur dhe tė sigurt sa duken nė pamje tė parė. Madje, nė momente tė veçanta janė vetė ata qė pohojnė se ndihen tė pasigurt. Çaste d
- Shtuar 7 vite mė parė


»Studiuesit: Si te mesojme te jemi te lumtur - Koha Jonë

Kerkimi i lumturise eshte po aq i vjeter sa njerezimi. Poete, filozofe dhe teologe kane vare mendjen prej shekujsh per te percaktuar cfare eshte lumturia. Tani shkenca eshte perqendruar ne te dhe esht
- Shtuar 7 vite mė parė


»Pėr besimin dhe dashurinė - Gazeta Shqip

Njė bar nė Berlin mban ende emrin e Nelly Sachs. Nė njė kornizė nė mur mund tė lexosh disa vargje tė saj pėr besimin dhe dashurinė. Pėr gjermanėt e kėtij shekulli apo dhe tė huajt qė mbėrrijnė kėtu, p
- Shtuar 7 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 25 ->25 0 total_found -> total_found 1 25 ->25 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 neurozat ->neurozat 0 docs[0] -> docs[0] 1 25 ->25 0 hits[0] -> hits[0] 1 47 ->47

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos