Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Nikolet Vasia"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Ēelet Festivali NdėrkombėtarVeror i Filmit nė Durrės  - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO VIDEO DURRĖS - Kėtė vit, Festivali Ndėrkombėtar Veror i Filmit i Durrėsit do tė hyjė nė njė
- Shtuar 2 muaj mė parė


»26 punimet e Live Art ne Durres - Shekulli

pp pLive Art ekspozita me 26 punimet finaliste u hap ne galerine e arteve pamore Nikolet Vasia ne Durres Fituesit e kesaj ekspozite Enkelejd Zonja me vepren Kabareja e shallit te kuq Genti Korini me
- Shtuar 12 muaj mė parė


»Ekspozita e LiveART 2013 shkon në Durrës - Shqiptarja.com

Ekspozita e LiveART i është prezantuar publikut në Durrës më 31 tetor, ku janë ekspozuar 26 punët finaliste, të cilat për një muaj qëndronin t&eu
- Shtuar 12 muaj mė parė


»Live ART zhvendoset nė Durrės - Gazeta Shqip

Ekspozita prezantohet nė Galerinė Nikolet Vasia
- Shtuar 12 muaj mė parė


»Violinisti Florian Vlashi, kthimi idytë i Jan Kukuzelit në Durrës - Shqiptarja.com

TIRANE- Violinisti Florian Vlashi dhe miqtë e tij instrumentistë, që punojnë brenda dhe jashtë vendit pas disa ditësh do të rikthejnë në Durrës &helli
- Shtuar 1 vit mė parė


»Ekspozita e hartave shqiptare hapet ne Durres - Top Channel

Një muaj pas ekspozimit ne ambientet e Parlamentit Europian ne Bruksel, ekspozita "Euro-Albanian Contacts" e kuratoreve Artan Lame dhe Artan Shkreli eshte çelur ne Galerine e
- Shtuar 3 vite mė parė»Durres nderohet piktori Nikolet Vasia - Top Channel

Emri i piktorit të mirënjohur durrsak, Nikolet Vasia, autorit të veprës simbol në këtë 100-vjetor të Pavarësisë "Puthja e Flamurit", ës
- Shtuar 3 vite mė parė


»Ngjyrat e pranverës, një udhëtim përmes artit - BalkanWeb

TIRANE - Në galerinë Fap, prej disa ditësh tashme, ekspozojnë punimet e tyre 5 artistë, dy prej të cilëve francëz dhe tre shqiptar. Aktiviteti i promovuar n&eum
- Shtuar 3 vite mė parė


»Ngjyrat e pranveres, një udhëtim përmes artit - BalkanWeb

TIRANE - Në galerinë Fap, prej disa ditësh tashme, ekspozojnë punimet e tyre 5 artistë, dy prej të cilëve francëz dhe tre shqiptar. Aktiviteti i promovuar n&eum
- Shtuar 3 vite mė parė


»Durrës, shqiptarë dhe francezë ekspozitë me “Ngjyrat e pranverës 2012” - BalkanWeb

DURRËS- "Ngjyrat e pranverës" është titulluar ekspozita e parë e një grupi piktorësh shqiptarë dhe francezë, të cilët i kanë dhënë
- Shtuar 3 vite mė parė»Violinisti shqiptar leksionematematike ne Spanje - Shqiptarja.com

TIRANE- Violinisti shqiptar Florian Vlashi per nje jave radhazi ka mbajtur leksione matematike para qindra nxenesve dhe prinderve ne Korunja te Spanjes. Instrumentisti i njohur durrsak i cili qe nga v
- Shtuar 3 vite mė parė


»Shqipėria e Parr'it - Gazeta Express

Pas suksesit qė pati nė Galerinė e Arteve nė Tiranė, fotografi i njohur britanik, Martin Parr, e vendos ekspozitėn e tij nė qytetin e Durrėsit. Njėzetė vite mė parė, ai vizitoi dhe fotografoi Shqipėri
- Shtuar 3 vite mė parė


»elet ne Durres ekspozita e fotografit anglez Martin Parr - ABC News

Në galerinë e arteve "Nikolet Vasia", në qytetin e Durrësit, u çel të premten ekspozita fotografike e fotografit të njohur britanik, Martin Parr, me pamj
- Shtuar 3 vite mė parė


»Kremtime ne Durres per festen e pavaresise - Gazeta Shqip

Ceremonia Vangjush Dako ngre flamurin perpara bashkise U perkujtua dje ne Durres 99-vjetori i shpalljes se pavaresise.Ā Ngritja e flamurit ne Durres permbushi porosine e Ismail Qemalit qe qyteti b
- Shtuar 3 vite mė parė


»Durres debate mes paleve ne Keshill Bashkiak - Top Channel

Mbledhja e radhës e Këshillit Bashkiak të Durrësit është ndërprerë pa mundur të
- Shtuar 3 vite mė parė


»Porti i Durrėsit shndėrrohet nė portė tė hapur arti - Gazeta Shqip

Nata e bardhė Autoriteti Portual Durrės ka hapur pėr herė tė parė dyert pėr publikun duke u shndėrruar nė njė portė tė artit, ekonomisė dhe integrimit. Njė natė e bardhė nė port, mes muzikės, arti
- Shtuar 5 vite mė parė


»Ngjyrat e Gavrilit - Gazeta Standard

Durrėsi vlerėson piktorin e madh; ekspozitė kolegėsh nė galerinė "Priftuli" <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-styl
- Shtuar 5 vite mė parė


»Valbona Kapllani, njė ekspozitė pikture nė fundvit - Gazeta Shqip

Ekspozitėn e parė personale, piktorja durrsake Valbona Kapllani ka zgjedhur ta hapė kėtė fundvit. Ish-liceistja e shkollės artistike "Jan Kukuzeli" i ėshtė kthyer pasionit tė hershėm pėrmes ngjyrave t
- Shtuar 5 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 27 ->27 0 total_found -> total_found 1 27 ->27 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 nikolet ->nikolet 0 docs[0] -> docs[0] 1 43 ->43 0 hits[0] -> hits[0] 1 53 ->53 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 vasia ->vasia 0 docs[1] -> docs[1] 1 54 ->54 0 hits[1] -> hits[1] 1 74 ->74

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos