Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Nikolla Koperniku"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Elbasan dhurata femijeve te semure - Top Channel

Festat e fundvitit nuk kanë ardhur kurrë më parë kaq bukur në pavionin e pediatrisë në spitalin e Elbasanit. Edhe pse në gjendje jo të mirë shë
- Shtuar 11 muaj mė parė»Vodhi çantën me para të mësueses, arrestohet adoleshenti - BalkanWeb

ELBASAN- Në fillim javë nga ana e shërbimeve të Komisariatit të Policisë së Elbasanit, është arrestuar në flagrancë shtetasi P.B 16 vjeç b
- Shtuar 2 vite mė parė


»Sot, 540 vjetori i Kopernikut, Google i dedikon logon - Shqiptarja.com

Sot shėnohet 540 vjetori i lindjes sė Nikolla Kopernikut, qė u bė njė nga astronomėt mė tė shquar evropianė me teorinė e tij tė lėvizjės sė planetėve nė orbita rreth diellit. Me rastin e 540 vjetorit
- Shtuar 2 vite mė parė»Polonia nderon veprėn e Nikolla Kopernik - BalkanWeb

VARSHAVE- Polonia ka nderuar veprėn e astronomit Nikolla Kopernik, i cili me teorinė e tij revolucionare se Toka dhe planetet e tjera rrotullohen rreth diellit rrėzoi bindjen qė mbizotėronte nė atė k
- Shtuar 5 vite mė parė


»Hasan Tahsini, njė figurė madhore e gjithė kombit - Metropol

03/05/2010 Hoxha Tahsini (Hasan Osman Rushiti) ishte atdhetar, filozof, astronom, psikolog, teolog, intelektual, kėrkimtar i shekullit tė XIX. Ai vlerėsohet si njeriu mė i ditur i kohės sipas tė dhėn
- Shtuar 5 vite mė parė


< Më para | 1 | Më pas >
0 total -> total 1 7 ->7 0 total_found -> total_found 1 7 ->7 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 nikolla ->nikolla 0 docs[0] -> docs[0] 1 6614 ->6614 0 hits[0] -> hits[0] 1 10670 ->10670 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 koperniku ->koperniku 0 docs[1] -> docs[1] 1 30 ->30 0 hits[1] -> hits[1] 1 38 ->38

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos