Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Norvegjia"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Takim jashtė stadiumit - Shekulli

Hysni Lekaj Si ballkanas, qė e njeh mirė Europėn, nuk ma pranon logjika se popujt tanė janė mė pak tė civilizuar se popujt e tjerė, pėrkundrazi. Me modestinė e njė intelektual
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Dosja e plotë e UEFA-së për incidentin në ndeshjen Serbi-Shqipëri - IndeksiOnline

Kjo është dosja e plotë e UEFA-së për incidentin në ndeshjen Serbi-Shqipëri. Vendimi do të merret më 23 tetor. UEFA ka nisur procedurat disipl
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Italia e zbehtė, Kroacia mposht 6-0 Azerbajxhanin - BalkanWeb

Pėrfaqėsuesja e Italisė ka mposhtur me vėshtirėsi nė udhėtim Maltėn, me rezultatin (1-0). Graziano Pelle shėnoi nė debutimin e tij me kombėtaren Azzurre (24’). Katėr minuta mė pas, venda
- Shtuar 1 javė mė parė


»Eleminatoret Italise i mjafton nje gol - Vizion Plus

brbrHolanda zyrtarisht ne krize Kombetarja e teknikut Hidink pesoi nje humbje shokuese ne Islande duke qendruar ne vendin e trete neĀ  nje diference prej 6 pikesh nga kryesuesit e grupit A Ne Rejkjav
- Shtuar 1 javė mė parė


»Anglia fiton pa shkëlqim, Italia luan sot në Maltë - BalkanWeb

Anglia vazhdon të fitojë në eliminatoret e Europianit duke qenë tashmë shumë pranë kualifikimit. Kombëtarja e tre luanëve vuajti jo pak ndaj Estonisë,
- Shtuar 1 javė mė parė


»Konferencë për rindërtimin e Gazës Palestina shpresa për 4 mld $ fonde - Shqiptarja.com

EGJIPT - Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry dhe homologët e tij nga dhjetëra vende mbërritën sot në Kajro, në një konferencë për rindërtimin e G
- Shtuar 2 javė mė parė


»Shqiperia U-17 humbet ndaj Austrise - News of Albania

Perfaqesuesja U-17 e Shqiperise perfundimisht mbetet jashte fazes Elite Raund te Euro 2015 pasi u mposht 2-0 edhe ne takimin e dyte te raundit kualifikues ndaj Austrise citon Supersportbr br Djemte
- Shtuar 2 javė mė parė


»Zvicra, nënshkruese e apelit për heqjen e dënimit me vdekje Zvicra, nënshkruese e apelit për heqjen e dënimit me vdekje - IndeksiOnline

Heqja e dënimit me vdekje në gjithë botën është prej kohësh temë debati dhe synim të cilin ia kanë vënë vetes lëvizje të n
- Shtuar 2 javė mė parė


»Kombëtarja e Shqipërisë humbet0-3 ndaj Norvegjisë në Elite Round - Shqiptarja.com

Kombëtarja U-17 e Shqipërisë e drejtuar nga Xhemal Mustedanagic pësoi një humbje të thellë 3-0 në sfidën e parë në grup në raundin kualifiku
- Shtuar 2 javė mė parė


»Kosova, e para për përdorimin e internetit në Ballkan - BalkanWeb

Qytetarët e Kosovës janë përdoruesit më të mëdhenj të internetit në Ballkan, sipas një vrojtimi botëror për navigimin në internet dhe n
- Shtuar 3 javė mė parė


»Dita e të moshuarve, raporti: Norvegjia, vendi më i mirë për t’u plakur - BalkanWeb

Norvegjia është vendi më i mirë për t’u plakur, sipas një indeksi që mat mirëqenien sociale dhe ekonomike të personave mbi 60 vjeç. In
- Shtuar 4 javė mė parė


»Norvegjia,vendi më i mirë për t’uplakur,pensionistët mirëqenie të lartë - Shqiptarja.com

Norvegjia është vendi më i mirë për t’u plakur, sipas një indeksi që mat mirëqenien sociale dhe ekonomike të personave mbi 60 vjeç. Indeksi Gl
- Shtuar 4 javė mė parė


»Shqiptaret punojne shume e jetojne pak - Vizion Plus

brbrNe nje liste me 96 shtete Shqiperia renditet ne vendin e 53-te per cilesine e jeteses se personave mbi 60 vjec Raporti tregon se ne Shqiperi edhe te moshuarit punojne megjithese 77 e kesaj grupmo
- Shtuar 4 javė mė parė


»Tė moshuarve nė Kosovė u mungon kujdesi i duhur - Kosova Live 360

Dita ndėrkombėtare e tė moshuarve ėshtė shėnuar sot edhe nė Kosovė. Organizata Botėrore e Shėndetėsisė nė vend, vlerėsoi se nė Kosovė tė moshuarve u mungon kujdesi i duhu
- Shtuar 4 javė mė parė


»Historike, 15 vjeçari ftohet për ndeshjet Euro 2016 - IndeksiOnline

Njëri ndër talentët më të mëdhenj të futbollit për momentin, 15 vjeçari Martin Odegaard, është ftuar nga kombëtarja e Norvegjis&eu
- Shtuar 4 javė mė parė


»Në ndihmë të personave me aftësi të kufizuar - Zėri i Amerikės

Njƫ program i pƫrbashkƫt, mes njƫ shoqate shqiptare dhe njƫ tjetre nga Norvegjia, ka mundƫsuar paisjen me karroca me bateri pƫr njƫ numƫr tƫ madh pƫrsonash me aftƫsi tƫ kufizuara
- Shtuar 4 javė mė parė


»Ja rregullat e reja për marrjen e vizave! - IndeksiOnline

Të enjten, (më 25 shtator), Sistemi Informativ i Vizave (VIS) do të nisë të funksionojë në të gjitha konsullatat e Shteteve anëtare të Shenge
- Shtuar 5 javė mė parė


»Kombetarja A e femrave humb thelle me Norvegjine - News of Albania

shte mundur thellesisht 11-0 nga Norvegjia ekipi kombetar A i femrave ne futboll Ne takimin e zhvilluar ne Niko Dovana te qytetit te Durresit vajzat kuqezi nuk kane arritur te perballojne presionin e
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Kombëtarja humb 0-11 me Norvegjinë - BalkanWeb

TIRANE- Kombëtarja shqiptare e futbollit për femra regjistron humbjen më të rëndë në histori, pasi në "Niko Dovana", skuadra e drejtuar nga Altin Rraklli thyhet
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Humbje turpëruese për Kombëtarene femrave, FSHF: U kursyem për Greqinë - Shqiptarja.com

Ekipi kombëtar për femra është mundur thellësisht 11-0 nga Norvegjia në takimin e zhvilluar në “Niko Dovana” të qytetit të Durrësit. Vajza
- Shtuar 1 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 1937 ->1937 0 time -> time 1 0.001 ->0.001 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 norvegjia ->norvegjia 0 docs[0] -> docs[0] 1 1937 ->1937 0 hits[0] -> hits[0] 1 2455 ->2455

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos