Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Oborri Mbreteror"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Leka Zogu I ende ne gjendje kritike - Shqiptarja.com

TIRANE ndash Gjendja shendetesore e pretendentit per fronin mbreteror Leka Zogu I mbetet kritike. Familja mbreterore nepermjet nje deklarata shperndare mediave ka informuar kete te shtune lidhur me vi
- Shtuar 3 vite mė parė


»BDI Ahmeti ngushellon familjen e Zogut - Shqiptarja.com

Kryetari i BDI-se Ali Ahmeti ka derguar ngushellimet e tij familjes mbreterore per humbjen e pretendentit per fron Leka Zogu.Te dashur familjar te NTM Leka Zogu I.Ne emer te te
- Shtuar 3 vite mė parė


»Familja Mbreterore Berishanuk firmosi kthimin ne atdhe - Shqiptarja.com

Sali Berisha Fatos Nano apo Ilir Meta nuk ishin ne mesin e atyre deputeteve te parlamentit shqiptar qe firmosen ftesen e legjislativit te Republikes Parlamentare te Shqiperise ne vitin 2002 qe familja
- Shtuar 3 vite mė parė


»Gjashte vjet pa Ibrahim Kodrenpublikohen 5 vepra te panjohura - Shqiptarja.com

TIRANE- Ne shtepine muze te Ibrahim kodres ne Piazzale Lagosta nr 2 Milano adhuruesit e artit te tij paten fatin te shohin per here te pare 5 vepra te panjohura te mjeshtrit tone i cili dy dite me pa
- Shtuar 3 vite mė parė»Leka Zogu, nje jete-beteje plot peripeci dhe endrra - Koha Jonë

"Paqe, Bashkim, Vllaznim", te thena nga Mbreti Leka I, gjate fushates elektorale te vitit te mbrapshte 1997, jane esenca apo thelbi i asaj cka ai mendonte e ndjente per bashkekombesit e vet, te cileve
- Shtuar 3 vite mė parė»Ndahet nga jeta Leka Zogu - Top Channel

Sh
- Shtuar 3 vite mė parė


»Gjendja e Leka Zogut mbetet kritike por e stabilizuar - Gazeta Shqip

Familja Mbreterore Familja Mbeterore informoi opinionin publik per gjendjen shendetesore te Leka Zogut duke bere me dije se gjendja shendetesore e pretendentit per Fronin Mbreteror eshte kritike p
- Shtuar 3 vite mė parė


»Ata po vijne... - Shekulli

Sjam mire doktor. Jo jo sjam mire hic. Jam bere shume merak per veten. Mendja ime seshte me ajo e para. E kur them e para se kam fjalen per kohen kur isha ende i ri. E isha nje djale gjithe nur e k
- Shtuar 4 vite mė parė


»Getoja e propagandes - Shekulli

Premiere ne Tirane Nje film i pambaruar. Pamjet nga getoja e Varshaves u manipuluan nga propaganda naziste per te dhene nje geto normale mundesisht me mireqenie. Autorja Yael Hersonski i perplas me
- Shtuar 4 vite mė parė


»Memoria e deformuar - Gazeta Standard

Gati pese vjet me pare regjisori Yeal Hersonski ishte goditur nga nje koncept i paimagjinueshem ne te ardhmen e afert nuk do te kishte te mbijetuar qe te deshmonin Holokaustin per eksperiencat e mi
- Shtuar 4 vite mė parė


»Mbreti saudit operohet per here te dyte - Top Channel

Mbreti i Arabise Saudite Abdullah i eshte nenshtruar nje operacioni te dyte ne Shtetet e Bashkuara i cili ka perfunduar me sukses. Diten e premte oborri mbreteror nj
- Shtuar 4 vite mė parė


»Mbeshtesin Kupen e Mbretit - Gazeta Express

Kreu i Federates se Futbollit te Kosoves Fadil Vokrri dhe ai i Shqiperise Armand Duka jane te gatshem ta mbeshtesin iniciativen per organizmin e turneut 145Kupa e Mbretit146. Ky turne pritet te jete t
- Shtuar 4 vite mė parė


»Me Kupe te Mbretit - Gazeta Express

Prej vitit te ardhshem kampionet shqiptare nga Kosova dhe Shqiperia pritet te luajne bashke ne nje turne futbolli. Princ Leka II ka marre iniciativen te themeloje turneun Kupa e Mbretit. Kjo iniciativ
- Shtuar 4 vite mė parė


»Prej vitit 2011 fillon Kupa e Mbretit - Gazeta Shqip

Iniciativa e Princit Leka II per turneun mes ekipeve shqiptare e kosovare ka OK-in e FSHF-se e FFK-se Deshira per te afruar shqiptaret e te gjitha trevave nepermjet sportit po vjen ne jete. Deri me
- Shtuar 4 vite mė parė


»Miqesia e princit skandaloz - Gazeta Standard

Gjate kohes qe Karli kishte pasur funksionet me te larta te vendit ai nuk e kishte fshehur miqesine dhe adhurimin per piktorin e njohur belg Alfred Bastien. Fillimisht ai d
- Shtuar 4 vite mė parė


»Shpresat e parealizuara te antikomunisteve - Gazeta Standard

Dobesia e Hoxhes duhet te jete si pasoje e izolimit politik te Shqiperise e bllokades ekonomike jugosllave dhe e aktivitetit te shtuar te grupeve shqiptare te rezistences guerilase antikomuniste
- Shtuar 5 vite mė parė


»Shfaqet premiera e filmit "Rescue in Albania" - Alsat

“Rescue in Albania” eshte titulli i filmit te regjisorit shqiptaro amerikan Alush Gashi, i cili eshte projektuar premiere dje ne mbremje ne kinemane e Akademise Marubi me rastin e dites se
- Shtuar 5 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 26 ->26 0 total_found -> total_found 1 26 ->26 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 oborri ->oborri 0 docs[0] -> docs[0] 1 1302 ->1302 0 hits[0] -> hits[0] 1 1483 ->1483 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 mbreteror ->mbreteror 0 docs[1] -> docs[1] 1 327 ->327 0 hits[1] -> hits[1] 1 478 ->478

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos