Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Ora Diellore"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Sot ndryshoi ora, akrepatlėvizin 60 minuta para - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO TIRANE- Ditėn e sotme, nė tė gdhirė tė datės 30 akrepat e orės duhet t'i ēojmė 60 minuta
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Ndryshon ora 60 min me pak gjume - Shekulli

Duke nisur nga dita e neserme te gjithe do te fleme nje ore me pak gjume kjo per shkak te ndryshimit te ores Mengjesin e neserm pikerisht ne oren 0200 akrepat e ores do te shkojne 60 minuta pa
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Nesër ndryshon ora, akrepatlëvizin 60 minuta para - Shqiptarja.com

TIRANE- Ditën e nesërme, në të gdhirë të datës 30 akrepat e orës duhet t'i çojmë 60 minuta para. Ndërrimi do të bëhet në or&
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Nesėr ndryshon ora, akrepatlėvizin 60 minuta para - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO TIRANE- Ditėn e nesėrme, nė tė gdhirė tė datės 30 akrepat e orės duhet t'i ēojmė 60 minu
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Të dielën ndërrohet ora, dotë flemë 1 orë më pak - Shqiptarja.com

Ditën e dielë(30.03.2014) do të ndërrohen akrepat e orës. Që prej kësaj dite, të gjithë do të flemë një orë më pak dhe do të
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Londër, ora e ‘Big Ben’ së shpejtilëviz ‘krahët' me panele diellore - Shqiptarja.com

LONDER - ‘Big Ben’ ora simbol e qytetit të Londrës, mund të lëvizë këtej e tutje akrepat e tij të mëdhenj në sajë të energjisë d
- Shtuar 8 muaj mė parė


»20 faktet qė mund tė mos i dini pėr kohėn dhe orėt - Gazeta Shqip

Koha, ky koncept sa konkret aq edhe abstrakt, qė sipas mitologjisė greke i ha fėmijėt e saj, ka tė fshehtat dhe kuriozitetet e saj Kuriozitet
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Ora: Njė histori e shkurtėr pėr orėn dhe kohėmatjen - Gazeta Shqip

Sa ėshtė ora? Pėr tiu pėrgjigjur kėsaj pyetjeje pėrgjatė historisė sė njerėzimit, individėve u ėshtė dashur tė shohin diellin, ujin, lavjerrėsit dhe sė fundmi celularin 
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Ora inteligjente e Apple do të karikohet me energji diellore dhe me valë - BalkanWeb

Ashtu si telefonat inteligjentë, edhe orët inteligjente (smartwatch) kanë një seri problemesh me baterinë. Jetëgjatësia e baterisë është një nga
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Sot ndryshoi ora,flemë një orë më shumë - Shqiptarja.com

TIRANE- Ndryshimi i orës këtë vjeshtë u bë të dielën e fundit të tetorit (27), kur në orën 03:00 (sipas orës shqiptare) akrepat e orës shkua
- Shtuar 12 muaj mė parė


»Nesër ndryshon ora, do tëflemë një orë më shumë - Shqiptarja.com

TIRANE- Ndryshimi i orës këtë vjeshtë bëhet, nesër, të dielën e fundit të tetorit (27), kur në orën 03:00 (sipas orës shqiptare) akrepat e o
- Shtuar 12 muaj mė parė


»Të dielën ndryshon ora, do tëflemë një orë më shumë - Shqiptarja.com

TIRANE- Ndryshimi i orës këtë vjeshtë do të bëhet të dielën e fundit të tetorit (27), kur në orën 03:00 (sipas orës shqiptare) akrepat e or&
- Shtuar 1 vit mė parė


»Vrasja e Xhindit Ruēi: U harruaTopalli:Akuza tė gjejė autorėt - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit LIVE TV/ Seanca parlamentare TIRANE - Seanca e sotme parlamentare nisi punimet pa njė datė se kur do tė mbyllė punimet, ky Kuvend i dalė nga zgjedhjet e vitit 200
- Shtuar 1 vit mė parė


»Rikthehet ora dimėrore, tė dielėn akrepat kthehen njė orė prapa - Ora News

Rikthehet ora dimërore. Natën e së shtunës duke u gdhirë e diel akrepat do të shkojnë prapa një orë, pra ora 03:00 do të jetë ora 02:00 pas me
- Shtuar 2 vite mė parė


»Ora dimėrore. Do flemė mė shumė, gabohemi - Ora News

Këtë fundjavë të gjithë do të flemë të dielën një orë më shumë. Natën e së shtunës duke u gdhirë e dielë ak
- Shtuar 2 vite mė parė


»Freskohuni! - Gazeta Express

Fillimi i sezonit nė Superligė u pėrshkua me temperatura mjaft tė larta, tė cilat i shtynė gjyqtarėt qė t’i ndėrprisnin kohė pas kohe ndeshjet, nė mėnyrė qė futbollistėt tė freskoheshin. ‘Fa
- Shtuar 3 vite mė parė


»Sali-u, Edwinn-i dhe Ethet e Gushtit - Tema


- Shtuar 3 vite mė parė


»Te dielen akrepat e ores shkojne nje ore perpara - ABC News

Duke filluar që prej ditës së diel, akrepat e orës, do të shkojnë1 orë para. Një metodë për shfrytëzimin e plotë të ditës, që
- Shtuar 3 vite mė parė»Ora diellore, nesėr 60 min mbrapa - Shekulli


- Shtuar 3 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 77 ->77 0 total_found -> total_found 1 77 ->77 0 time -> time 1 0.002 ->0.002 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 ora ->ora 0 docs[0] -> docs[0] 1 41429 ->41429 0 hits[0] -> hits[0] 1 63612 ->63612 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 diellore ->diellore 0 docs[1] -> docs[1] 1 1025 ->1025 0 hits[1] -> hits[1] 1 1723 ->1723

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos