Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Organizates Joqeveritare"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Deputetja e PD-së: Të kërkohet falje për djegien e flamurit të ISIS-it - IndeksiOnline

Deputetja e Partisë së Drejtësisë Labinotë Demi, ka reaguar ndaj djegies së flamurit të ISIS-it, nga të rinjtë e Partisë Demokratike të K
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Zgjedhje presidenciale ne nje vend te ndare ne dy pjese - News of Albania

Transmetuar me 14042014 - 0807 Ne vendin e vogel te Ballkanit do te zgjidhen nje president dhe nje parlament i ri Si zgjedhesit ashtu
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Ndahet nga jeta ambasadorishqiptar nė Poloni, Florent Ēeliku - Shqiptarja.com

TIRANĖ - Ndahet nga jeta pas njė sėmundjeje tė rėndė Ambasadori i Republikės sė Shqipėrisė nė Poloni, Florent Ēeliku.Lajmi ėshtė bėrė i ditur nga Ministria e Punėve tė Jashtme, e cila ka n
- Shtuar 10 muaj mė parė


»quotAct Nowquot per biznesin social - Top Channel

Ambasada amerikane i ka dhënë çmimin kampion të nismës 'Act Now' për këtë vit organizatës joqeveritare "Te ndryshem dhe te barabarte", e cila
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Elbasan proteste ndaj ndotjes - Top Channel

Aktivistë të shoqërisë civile në qytetin e Elbasanit protestuan kundër ndotjes nga industria e rëndë në këtë qytet. Me pank
- Shtuar 1 vit mė parė


»Arvizu vlereson aktivitetin e organizatave per riciklimin - Top Channel

Ambasadori i SHBA Aleksander Arvizu i ka dhënë çmimin kampion i 'Act Now' organizates joqeveritare "I Recycle", për nismën e ndërmarrë për ricik
- Shtuar 1 vit mė parė


»Zgjedhjet ne Maqedoni, kreu i KSHZ: Demokratike - Koha Jonë

MAQEDONI – Zgjedhje te lira e demokratike. Keshtu u shpreh dje nenkryetari i Komisionit Shteteror Zgjedhor ne Maqedoni, Subhi Jakupi per zgjedhjet e zhvilluara diten e djeshme. Sipas tij, pavaresisht
- Shtuar 2 vite mė parė


»Jehonë e ulët në Strugë, votojnë më tepër maqedonasit se sa shqiptarët - IndeksiOnline

Sipas të dhënave të KSHZ-së, vetëm 7 për qind nga gjithsej 56.431 votues kanë dalë brenda tri orësh për të realizuar të drejtën e vo
- Shtuar 2 vite mė parė


»Nje gjerman ne geton e romeve ne Bullgari - Deutsche Welle

Para gjashte vjetesh speditori Frank Abbas erdhi me pune ne Bullgari. Nje mbremje ai po shetiste pas qejfit neper rruget e Varnes qytetit te trete me te madh te Bullgarise derisa ndaloi para
- Shtuar 3 vite mė parė


»Tubim proteste para parlamentit kunder importit te plehrave - Zėri i Amerikės

Nje grup veprimtaresh te organizates Kuvendi Civil dhe te disa shoqatave mjedisore zhvilluan nje proteste para parlamentit kunder importimit te plehrave sic parashikon ligji per trajtimin e m
- Shtuar 3 vite mė parė


»NDAL paragjykimeve ndaj personave me sindromin Down - Deutsche Welle

Sebahate Hajdini-Beqiri nje nene e re nga Prishtina edhe pas gjashte vitesh kujton menyren se si iu kumtua lajmi se foshnja e saj ishte i prekur nga Sindromi Down Mua me eshte thene se femija
- Shtuar 3 vite mė parė


»Femijet e paregjistruar te emigranteve do te ndihmohen nga konsullatat - Zėri i Amerikės

Ne Shqiperi organizatat joqeveritare po ndihmojne emigrantet qe te riintegrohen ne shoqeri. Organizata Sherbimi Ligjor Falas nenshkroi sot nje marreveshje me ministrine e Jashtme per te shkembyer i
- Shtuar 3 vite mė parė


»Ekonomia e Greqise dominon takimin e nivelit te larte te Kanes - Zėri i Amerikės

Kana eshte e famshme per te pritur Tom Kruzin dhe Xhejkob Zumes por kete here Presidenti i Afrikes se Jugut eshte mes me shume se 30 udheheqesve te shteteve dhe zyrtareve te larte te financace qe j
- Shtuar 3 vite mė parė


»Gjykata shpall te pafajshem Alfred Moisiun - Gazeta Standard

Gjykata rrezon pretendimet e deputetit te PS-se Asllan Dogjani Gjykata e Tiranes ka shpallur te pafajshem ish-presidentin Alf
- Shtuar 4 vite mė parė


»Autoritetet ne Shqiperi po hetojne kerkesat per azil ne vendet e Schengen-it - Deutsche Welle

Autoritetet zyrtare ne Shqiperi jane vene ne levizje nga zhvillimet me te fundit me procesin e udhetimit pa viza te qytetareve per ne zonen Schengen te BE-se. Ne dy nga shtetet pritese ne Be
- Shtuar 4 vite mė parė


»Besimtaret myslimane ne Kosove vazhdojne protestat per perfshirjen e lendes se fese ne arsim dhe per ndertimin e nje xhamie te madhe - Deutsche Welle

Perfaqesues te Bashkesise Islame te Kosoves ata te Partise se Drejtesise dhe organizata joqeveritare te besimit islam thone se ata nuk terhiqen nga kerkesa e tyre per futjen e lendes fetare ne
- Shtuar 4 vite mė parė


»Rock per paqe dhe shoqeri - Deutsche Welle

Rock-u i bashkon te rinjte Rockeret e rinj nga Mitrovica ishin nga shkolla veriore dhe e jugut. Rock-u i ka bashkuar te rinjte shqiptare dhe serbe dhe kjo eshte e rendesishmja e projekt
- Shtuar 4 vite mė parė


»Nje strategji e re makro-rajonale per Danubin - Deutsche Welle

Dokumenti prej 16 faqesh do te miratohet ne takimin e ardhshem te Keshillit te BE-se 23/24 qershor 2011 ne Bruksel dhe permban kater tema kryesore Infrastrukturen Ambientin Ekonomine dhe Siguri
- Shtuar 4 vite mė parė


»Pengesa ne dialogun Prishtine-Beograd - Deutsche Welle

Dren Zeka anetar i delegacionit te Prishtines ne negociatat me Serbine pohon se kosovaret jane te informuar mire dhe mjaftueshem per ecurine e bisedimeve me Serbine. Sipas tij delegacioni kosov
- Shtuar 4 vite mė parė


»Serbia publikon emrat e te reneve ne luftera - Deutsche Welle

Me publikimin e listes per here te pare praktikisht pranohet perfshirja e Serbise ne luftera. Sipas te dhenave te Fondit per te Drejten Humanitare gjate konflikteve te armatosura ne Slloveni
- Shtuar 4 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 66 ->66 0 total_found -> total_found 1 66 ->66 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 organizates ->organizates 0 docs[0] -> docs[0] 1 2545 ->2545 0 hits[0] -> hits[0] 1 3231 ->3231 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 joqeveritare ->joqeveritare 0 docs[1] -> docs[1] 1 2880 ->2880 0 hits[1] -> hits[1] 1 3234 ->3234

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos