Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Organizatave Joqeveritare"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Azerbajxhanit i tërhiqet vërejtja - IndeksiOnline

Një zyrtar i Departamentit amerikan të Shtetit ka thënë se Shtetet e Bashkuara janë angazhuar në “biseda të ashpra” me zyrtarët në Azer
- Shtuar 5 ditė mė parė


»223 operacione policore kundër trafikimit me njerëz - IndeksiOnline

Në një ceremoni të mbajtur sot, u shënua Dita Evropiane kundër Trafikimit me Njerëz. Në këtë aktivitet morën pjesë gjithë akterë
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Ismet, pa “hangër hudra” era s’vjen (Foto) - IndeksiOnline

Abelard Tahiri, këshilltar i kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, e ka akuzuar sot Institutin Demokratik të Kosovës të udhëhequr nga Ismet Kryeziu
- Shtuar 2 javė mė parė


»Tahiri: KDI në shërbim të LDK-së - IndeksiOnline

Instituti Demokratik i Kosovës, është instituti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, kështu ka thënë Abelard Tahiri, këshilltari i Hashim Thaçi
- Shtuar 2 javė mė parė


»“Bridge Film Fest” synon t’i bashkojë mitrovicasit e jugut me të veriut - BalkanWeb

TIRANE- Festivali Ndërkombëtar i filmit “Bridge Film Fest”, i cili nisi mbrëmjen e djeshme dhe do vazhdojë për pesë ditë me radhë në qytetin e
- Shtuar 3 javė mė parė


»Nesėr konferenca pėr siguri nė shkollat e komunės sė Prishtinės - Kosova Live 360

Nė kuadėr tė projekteve tė zakonshme qė Kėshilli i Veprimit Rinor i Prishtinės (KVRL-Prishtinė), organizon nė avancimin dhe pėrmirėsimin e pozitės sė tė rinjve nė Komunėn
- Shtuar 3 javė mė parė


»Rexhep Qosja: Fjalimin e Ramės nė Kosovė, nuk ia shkrova unė - BalkanWeb

TIRANE- (Vijon nga numri i djeshėm) Akademiku Rexhep Qosja iu pėrgjigjet akuzave tė ish- kryeministrit tė Shqi-pėrisė, Sali Berisha. “Edi Rama nė tė vėrtetė ėshtė krijues me prirje tė gj
- Shtuar 3 javė mė parė


»Nė reklamė zbritje, te arka me ēmime tė vjetra - Kosova Live 360

Zbritje ēmimesh nga 10 deri nė 70 pėr qind kanė qenė reklamat gati nė shumicėn e dyqaneve, varėsisht se ēfarė produktesh shesin. Kjo dukuri tashmė ėshtė bėrė e zakonshme,
- Shtuar 3 javė mė parė


»Organizata islamike e imamit të BIK-ut që do ta kontrollojë Kosovën - IndeksiOnline

Në vitin 2012, Qendra Kosova për Gazetari Hulumtuesi (preportr.com) e ka publikuar në gazetën Koha Ditore një seri shkrimesh me temë, radikalizmin islamik në
- Shtuar 4 javė mė parė


»Kodi Etik Ministror - Keshilli i Ministrave

Nė mbledhjen e parė tė Kėshillit tė Ministrave, tė drejtuar nga Kryeministri Edi Rama, datė 15 shtator 2013, u miratua Kodi Etik Ministror, tė
- Shtuar 4 javė mė parė


»Ministrat e qeverisė sė Maqedonisė: Nuk ka projekt pėr Radikėn - Keshilli i Ministrave

Konferencė e pėrbashkėt pėr shtyp e Ministrit tė Ekonomisė nė Maqedoni Valon Saraēini, ministrit tė Mjedisit e Planifikimit Hapėsinor
- Shtuar 4 javė mė parė


»Skandaloze: Mbyllen shkollat në Prizren - IndeksiOnline

Drejtoria e Arsimit në Prizren, ka marrë vendim që këtë vit t’i mbyllë të gjitha shkollat për publikun dhe inspektorët. Përfaqësues
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Policia alarmoi në Kuvend: Synojnëta bëjnë Kosovën Shtet Islamik - Shqiptarja.com

PRISHTINE- Afro një dekadë më parë Policia e Kosovës, Departamenti i Anti-terrorizmit që merret me terrorizmin me bazë fetare dhe nacionale, kishte alarmuar për
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Qeveria i kthehet punës, miraton 5 vendime - IndeksiOnline

Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga kryeministri Hashim Thaçi, ka zhvilluar mbledhjen e saj të rregullt në të cilën ka miratuar vendime dh
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Kosova qendron më së miri në rajon në luftimin e financimit të terrorizmit - IndeksiOnline

Drejtori i Njësisë për Inteligjencë Financiare (NJIF-K), Dardan Nuhiu thotë se kjo Agjenci ka nën kontroll pothuajse të gjitha transaksionet financiare q&eum
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Fier, reagime ndaj vizitės sė Janullatos, komiteti pėr ēėshtjen kombėtare : Mos nderoni antishqiptarėt - Ora News

Fier- Komiteti Koordinues pėr mbrojtjen dhe zgjidhjen e ēėshtjes kombėtare shqiptare kanė kėrkuar tė ndalohet vizita e kryepeshkopit Janullatos, i cili pritet qė tė dielėn mė 24 gu
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Organizatat kombėtare: Nuk duam qė Janullatos tė pėrkujtojė Shėn Kozmain - BalkanWeb

FIER- Komiteti Koordinues pėr Mbrojtjen dhe Zgjidhjen e Ēėshtjes Kombėtare Shqiptare ka kėrkuar tė ndalohet vizita e kryepeshkopit Janullatos, i cili pritet qė tė dielėn mė 24 gusht, tė vizitojė kishė
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Financimi i terrorizmit, në Kosovë kanë hyrë 50 milionë euro nga Lindja e Mesme - BalkanWeb

‘Në Kosovë ekziston një bazë ligjore solide për financimin e terrorizmit’. Kështu është shprehur në një prononcim eksperti nga Kosova Bash
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Vitet e fundit në Kosovë kanë hyrë 50 milionë euro nga Lindja e Mesme - IndeksiOnline

Bashkim Zeqiri, ekspert i financimit të terrorizmit, thotë se në Kosovë ekziston një bazë lgjore solide për financimin e terrorizmit. Ai thotë se proble
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Rama bllokoi ndertimin e semaforit - Panorama

e Premte 15 Gusht 20141601 pm p classwp-caption-text Nenkryetari i Bashkise se Tiranes Bozdo dje gjate takimit me punetoretSSSAbrASSPolicia e Shtetit per te dyten dite radhazi ka
- Shtuar 3 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 934 ->934 0 total_found -> total_found 1 934 ->934 0 time -> time 1 0.001 ->0.001 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 organizatave ->organizatave 0 docs[0] -> docs[0] 1 7806 ->7806 0 hits[0] -> hits[0] 1 9333 ->9333 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 joqeveritare ->joqeveritare 0 docs[1] -> docs[1] 1 2879 ->2879 0 hits[1] -> hits[1] 1 3233 ->3233

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos