Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Organizate Joqeveritare Nderkombetare"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Profil i presidentit te ri te Bankes Boterore - Zėri i Amerikės

Drejtuesi i ardhshem i Bankes Boterore do te jete Dr. Jim Yong Kim ekspert per Shendetesine nga Shtetet e Bashkuara. Presidenti i Bankes Boterore ka qene gjithmone amerikan por kete radhe pati konk
- Shtuar 3 vite mė parė


»Romet nderkombetaretTe gjendet zgjidhje afatgjate - Shqiptarja.com

Te tjera rreth shkrimit Bashkia sajon nje strehim TIRANE- Historia e familjeve rome te cilet qe prej dites se djeshme jane perzene nga toka ne Babrru dhe nje pjese e tyre jane strehuar ne
- Shtuar 3 vite mė parė»Nje shoqate paralajmeron per efektet e shkurtimit te fondeve per Siden - Zėri i Amerikės

Fondi Global per luften kunder Sides tuberkulozit dhe malarjes festoi kete vit 10 vjetorin. Fondi thote se ka shpetuar mbi 7 milione e gjysme jete njerezish duke mbeshtetur programe parandalimi dhe
- Shtuar 3 vite mė parė


»Me shume hapesire per rinine ne Kosove - Deutsche Welle

Ngadhnjim Sopjani 21 vjec nga Prishtina eshte vetem njeri nga te rinjte e Kosoves te cileve perkunder inteligjences dhe pergatitjes nuk iu ofrohet hapesire per ta deshmuar veten. Si student
- Shtuar 3 vite mė parė


»Zgjidhja e ceshtjes se veriut te Kosoves Ekspertet dhe shoqeria civile me propozime - Deutsche Welle

Perfaqesues te shoqerise civile kane hedhur ide te ndryshme sesi do te mund te zgjidhej ceshtja e veriut te Kosoves. Disa nga ato jane qe veriu te marre statusin e nje rajoni me mbikeqyrje ka
- Shtuar 4 vite mė parė


»Dita Nderkombetare kunder Tortures Ende ekziston kultura e mosndeshkimit te fajtoreve - Deutsche Welle

Para 26 Qershorit Dites Nderkombetare kunder Tortures organet e drejtesise autoritetet zyrtare dhe rrjeti i shoqatave joqeveritare qe punojne ne fushen e mbrojtjes se te drejtave te njeriut jan
- Shtuar 4 vite mė parė


»Ne sherbim te femijeve - Top Channel

Ne 1 Qershor, në Ditën e tyre Ndërkombëtare fëmijet kërkojnë më shumë kujdes.Ne lulishten prane parkut "Rinia", shoqata të ndryshme joqe
- Shtuar 4 vite mė parė


»Spotet politike nje ligj dy vendime - Shekulli

TIRAN - Keshilli i Kombetar i Radios se Televizionit perkrah publikimin e spotit televiziv te Levizjes Zgjohu ne te cilin opozita cilesohet se fajtorja per cdo te keqe qe ndodh ne kete vend. Spoti
- Shtuar 4 vite mė parė


»Ne Polici ende konstatohet dhune - Shekulli

Profesionalizmi i policise shqiptare le per te deshiruar Rastet e konstatimit te dhunes policore ndaj personave te ndaluar ne Shqiperi vihen re deri ne momentin e dorezimit te perso
- Shtuar 4 vite mė parė


»Ende konstatohet dhune Profesionalizmi i policise shqiptare le per te deshiruar - News of Albania

Tirane 26 mars NOA 8211 Rastet e konstatimit te dhunes policore ndaj personave te ndaluar ne Shqiperi vihen re deri ne momentin e dorezimit te personave pergjegjes ne komisariate. Kushtet e parabur
- Shtuar 4 vite mė parė


»Grate rome ne pozite te veshtire - Deutsche Welle

Disa nga dukurite negative per grate dhe vajzat rome jane martesat e tyre qysh ne moshe te vogel dhuna dhe pabarazia ne familje trafikimi i tyre per qellime perftimi niveli i larte i papunesise
- Shtuar 4 vite mė parė


»Mblidhet Parlamenti i ri i Kosoves qeveria e presidenti mund te votohen te marten - Zėri i Amerikės

Parlamenti i ri i Kosoves u mblodh sot per here te pare pas zgjedhjeve te parakohshme per te bere betimin dhe per te zgjedhur udheheqesit e tij. 14 deputetet e levizjes Vetevendosje ndryshe nga
- Shtuar 4 vite mė parė


»Ne Kosove perfundojne zgjedhjet e perseritura ne pese komuna - Zėri i Amerikės

Ne Kosove perfundoi procesi i rivotimit ne pese komuna te vendit rivotime keto qe u kushtezuan nga parregullsite e shfaqura ne zgjedhjet e 12 dhjetorit. Komisioni qendror i zgjedhjeve pohon se pjes
- Shtuar 4 vite mė parė


»Ne Kosove mbahen zgjedhjet e perseritura ne pese komuna - Zėri i Amerikės

Ne Kosove sot po zhvillohen votime ne pese komuna te vendit qe pasuan parregullsite e shfaqura ne zgjedhjet e pergjithshme te 12 dhjetorit. Rreth 140 mije votues jane detyruar te hedhin serish vota
- Shtuar 4 vite mė parė


»Neser nisin rivotimet ne pese komuna ne Kosove - Zėri i Amerikės

Neser ne Kosove do te kete serish votime per pushtetin qendror. Parregullsite e shfaqura ne zgjedhjet e 12 dhjetorit kushtezuan rivotim ne pese komuna te vendit ndersa rivotime te tjera priten edhe
- Shtuar 4 vite mė parė


»Zgjedhjet e supermonitoruara nga dy misione - Shqiperia.Com

Parlamenti Europian dhe organizata Enemo do te vezhgojne gjithe procesin Koha e shkurter e organizimit nuk do ti lere zgjedhjet e 12 nentorit pa vezhgues te pakten jo ne sasi. Dy misione vezhguesis
- Shtuar 4 vite mė parė


»Si do te vezhgohen zgjedhjet ne Kosove - Deutsche Welle

Perfaqesues te mekanizmave nderkombetare dhe te organizatave joqeveritare vendase thone se megjithe kohen e shkurter te organizimit te zgjedhjeve te jashtezakonshme qe do te mbahen me 12 dh
- Shtuar 4 vite mė parė


»Sa do te monitorohen zgjedhjet - Gazeta Express

Nga Express me 18 nentor 2010 ne ora 1629 Rreth 4800 vezhgues te koalicionit te organizatave joqeveritare 147Demokracia ne Veprim148 do t146i monitoroje zgjedhjet e 12 dhjetorit.
- Shtuar 4 vite mė parė


»Prika e Lindes per Edvinin duhet hetuar - Gazeta 55

18-10-2010 / Gazeta 55 A eshte bashkia e Tiranes sponsorizuesja shumevjecare e nuses se re te Edvinit Cilat jane projektet qe ojq-ja e Linda Xhillarit ka fituar nga bashkite e Durresit Elb
- Shtuar 5 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 34 ->34 0 total_found -> total_found 1 34 ->34 0 time -> time 1 0.001 ->0.001 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 organizate ->organizate 0 docs[0] -> docs[0] 1 5949 ->5949 0 hits[0] -> hits[0] 1 7165 ->7165 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 joqeveritare ->joqeveritare 0 docs[1] -> docs[1] 1 2879 ->2879 0 hits[1] -> hits[1] 1 3233 ->3233 0 keyword[2] -> keyword[2] 1 nderkombetare ->nderkombetare 0 docs[2] -> docs[2] 1 15451 ->15451 0 hits[2] -> hits[2] 1 23284 ->23284

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos