Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Popullsia"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Kafshët e egra drejt shuarjes - BalkanWeb

Popullsia e rreth 3.000 llojeve të kafshëve të egra nëpër botë, ka shënuar rënie drastike, situatë kjo shumë më e keqe se që është
- Shtuar 1 ditė mė parė


»Qasja e personave me aftėsi tė kufizuara nė zgjedhje ende sfidė - Kosova Live 360

Pėr tė pasur njė shoqėri gjithpėrfshirėse duhet qė nevojat e personave me aftėsi tė kufizuara tė adresohen nė vendin e duhur, kėshtu u tha tė martėn gjatė njė konference
- Shtuar 1 ditė mė parė


»Pergjysmohet popullsia e kafsheve te egra ne 40 vitet e fundit - Klan TV

0 brbr brbrNje raport i Shoqerise zoologjike te Londres ka perllogaritur se ne periudhen 1970-2010 popullsia boterore e kafsheve te egra eshte pakesuar me 52brbr brbrRaporti i referohet familjeve te
- Shtuar 1 ditė mė parė


»Lavrov kritikon në OKB ndërhyrjet ushtarake amerikane - BalkanWeb

MOSKE-Rusia, e goditur nga sanksionet e ashpëra të Perëndimit për rolin e saj në krizën e Ukrainës, i akuzoi të shtunën Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimin E
- Shtuar 4 ditė mė parė


»U refuzohet azili, familjet shqiptare në Suedi në grevë - BalkanWeb

Azilkërkues shqiptarë në qytetin Gävle pranë Malmös kanë hyrë në grevë urie. Ata kanë aplikuar për azilin politik, me arsyetimin e se jan&eu
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Te dhenat ne Izrael 207 per qind e popullsise jane arabe - Panorama

e Marte 23 Shtator 20141316 pm Te dhenat e regjistrimit te popullsise ne Izraelin me 82 milione banore treguan se 75 per qind e tyre jane hebrenj 207 per qind arabe dhe 43 per qin
- Shtuar 1 javė mė parė


»Mesazhet e një vizite të shenjtë - BalkanWeb

E ndërsa mediat e huaja nxitonin të bënin jehonën e vizitës së Atit të Shenjtë në Shqipërinë myslimane, gjithkush në Shqipëri, ... n&eu
- Shtuar 1 javė mė parė


»Kryqi shqiptar i Shėn Mėrisėsė Apolonisė - Shqiptarja.com

TIRANE- Ky shkrim ėshtė shkėputur nga njė studim i autorit Gjergj Frashėri, botuar fillimisht nė gjuhėn shqipe nė vitin 1983 me titull “A ka arkitekturė shqiptare nė mesjetė?-Bisedė me ēiftin Bu
- Shtuar 1 javė mė parė


»50 fakte që nuk i dini për Vatikanin - IndeksiOnline

Aty ku ra një perandori, u ngrit një tjetër perandori. Por nëse e para ishte perandori lufte e pushteti ushtarak, e dyta ishte një perandori shpirtërore. Cila &eu
- Shtuar 1 javė mė parė


»5 gjėra qė duhet t’i dini pėr vizitėn e Papa Franēeskut nė Shqipėri - BalkanWeb

Pas njė fluturimi tė shpejtė mbi detin Adriatik, Franēesku do tė kalojė 11 orė nė vendin me shumicė myslimane. Ai do tė takohet me udhėheqės tė shtetit dhe peshkopė, pėrfaqėsues tė feve tė tjera dhe b
- Shtuar 1 javė mė parė


»Kryqi i pazakontë shqiptar iShën Mërisë i zbuluar në Apoloni - Shqiptarja.com

TIRANE- Gjithkush që e ka vizituar Kishën e Shën Mërisë të Manastirit të Apolonisë së Fierit, nuk është larguar pa e vënë re - rel
- Shtuar 2 javė mė parė


»Popullsia e botės pritet tė rritet nė 11 miliardė - BalkanWeb

SHBA-Popullsia e botės pritet tė arrijė shifrėn 11 miliardė nė vitin 2100, zbulon njė studim i fundit. Kėrkuesit nė Universitetin e Uashingtonit dhe tė Kombeve tė Bashkuara kanė llogaritur num
- Shtuar 2 javė mė parė


»Projekti i ri pėr Shėrbimet Mjedisore - Shekulli

Rexhep Ndreu Shqipėria ėshtė vend malor, nė tė cilin 60% e sipėrfaqes ndodhet mbi lartėsinė 600 m mbi nivelin e detit (dhe 29% e tė cilės ėshtė mbi 1000 m). Rreth 1.8 milionė
- Shtuar 3 javė mė parė


»Arbëria-Shqipëria, si hapësirëe Krishtërimit - Shqiptarja.com

Një historik i gjurmëve të kristërimit nga lindja e tij dhe përhapja në zonat ilirike, përballja me islamizimin, dhe sfidat e e dy shekujve të fundit, nga dhuni
- Shtuar 3 javė mė parė


»Atje ku fluturojnë shqiponjat, Shqipëria, pushtime dhe legjenda - BalkanWeb

Shqipëria moderne (“Vendi i Shqiponjave”) nisi të quhet kështu duke filluar nga shekulli XI, së pari nga historianët e Bizantit dhe në vijim, në perë
- Shtuar 3 javė mė parė


»Hendeku transatlantik - Shekulli

Christoph Hasselbach Vetėm ndaj anėtarėve, NATO ka detyrim qė t'i mbrojė kolektivisht nė rast tė njė sulmi nga jashtė. Kėtė parim shumė politikanė europianė e kanė sjellė ndėr
- Shtuar 3 javė mė parė


»Norvegjia marrėveshje meHollandėn, eksporton tė burgosurit - Shqiptarja.com

Norvegjia ka nisur bisedimet me Hollandėn pėr eksportimin e tė burgosurve tė saj nė burgjet e shtetit fqinj, me qėllim uljen e mbipopullimit dhe mirėmbajtjen e tyre. Kėshtu, janė 1300 tė dėnuar qė pla
- Shtuar 4 javė mė parė


»Indi, pėrmbytjet nė Kashmirraportohet pėr 100 persona tė pajetė  - Shqiptarja.com

INDI - Rreth 100 persona kanė mbetur tė vdekur pas shirave tė vazhdueshėm qė shkaktuan pėrmbytjen mė tė madhe nė dy dekada nė Kashmir tė Indisė. Autoritetet shpallėn gjendjen e jashtėzakonshme
- Shtuar 4 javė mė parė


»Se bashku drejt diversifikimit shumengjyresh - News of Albania

Transmetuar me 06092014 - 2219 Nga Monika Shoshori Stafabr br Vetem nje vit me pare romet u vendosen ne qender te buletineve informative atehere kur u rapo
- Shtuar 4 javė mė parė


»Shtëpia e fëmijërisë së Johnny Cash hapet për publikun - Zėri i Amerikės

Shtƫpia ku ƫshtƫ rritur legjenda amerikane e muzikƫs country Johnny Cash ƫshtƫ hapur pƫr publikun nƫ Arkansas. Fondet dhe relike tƫ familjes dhe miqve tƫ kƫngƫtarit kanƫ ndihmuar
- Shtuar 4 javė mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 3059 ->3059 0 time -> time 1 0.001 ->0.001 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 popullsia ->popullsia 0 docs[0] -> docs[0] 1 3059 ->3059 0 hits[0] -> hits[0] 1 4029 ->4029

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos