Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Por Bino"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Vaksina falas kundër kancerit të qafës së mitrës, kërkohet mbështetja e parlamentit - BalkanWeb

TIRANE - Ekspertë të Institutit të Shëndetit Publik shprehen se janë drejt përfundimit të draftit që do t’i hapë rrugën ofrimit falas të va
- Shtuar 3 ditė mė parė»Bino Ebola nuk ka rrezik ne Shqiperi - Top Channel

Shefja e Deparatmentit të Sëundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino shuan panikun se në Vlorë kanë mbërritur emigrantë nga Guinea dhe se ata mund të për
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Masa pėr virusin Ebola nė kufi,ISSH:Mos udhėtoni nė vendet e Afrikės - Shqiptarja.com

TIRANĖ - Pėr tė parandaluar rrezikun e pėrhapjes sė virusit Ebola nė Shqipėri, Inspektorati Shtetėror Shėndetėsor, Ministria e Shėndetėsisė, Autoriteti i Aviacionit Civil dhe policia Kufitare bashkėre
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Virusi Ebola, Bino: Kujdes ndajhigjienės sidomos nė udhėtime - Shqiptarja.com

TIRANE- Njė higjienė maksimale pėr tė gjithė ata persona tė cilėt udhėtojnė nė aeroporte pėrgjatė kėtyre ditėve. Kjo ėshtė kėshilla kryesore qė japin specialistėt e Shėndetit Publik nė vend, ndėrkohė
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Apeli i mjekeve per virusin Ebola - Top Channel

Sëmundja infektive e Ebolës, prej së cilës kanë humbur jetën 729 persona në Afrikën Perëndimore, ka shkaktuar frikë dhe panik te qytetarët, t&eum
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Nis dezinsektimi i mushkonjave nė Butrint - Gazeta Shqip

Qeveria nis operacionin 500 mijė dollarė pėr luftėn ndaj mushkonjave nė zonat bregdetare tė vendit Artemisa Hoxha
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Drejtoresha e mbron nė gjyq, sms Gjikės: Ty spo tė heq qafe :) - Ora News

Tirane- Gjyqi ndaj kryetarit tė Bashkisė Vlorės Shpėtim Gjika ka vazhduar sot me pyetjen e dėshmitarėve tė thirrur nga prokuroria. Por ajo qė ra nė sy nė kėtė seancė si deta
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Shqip Shqiperia tjeter - Top Channel

Shkrimtari i njohur amerikan, Jonathan Franzen para disa kohësh vizitoi Shqipërinë nga ku u largua me shijen e hidhur të masakrës së shkaktuar nga gjuetia e paligjshme. N
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Rikthehet gripi i derrit, nė rrezik personat e sėmurė - Gazeta Shqip

Virusi  ISHP: Rriten infeksionet respiratore. Nė njė javė regjistrohen 16 mijė raste me grip
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Gripi i derrit nje 50-vjeccedilar rende ne QSUT - Top Channel

Rishfaqet gripi i derrave H1N1 në vendin tonë Sipas mjekëve një 50 vjeçar është shtruar prej disa ditësh tek Infektivi në Qendrën S
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Shtohen rastet e gripit,rreth 16 mijë të prekur në javë - Shqiptarja.com

Specialistët e Shëndetit Publik konfirmojnë rreth 16 mijë raste në javë me infeksione respiratore dhe qarkullim të dy viruseve të gripit, por gjithsesi e konsid
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Shtohen rastet e gripit - Top Channel

Rëndohet situata gripale në vend në fund të muajit shkurt. Specialistë të Shendetit Publik konfirmojne rreth 16 mijë raste në javë me infeksione respir
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Gripi vdekjeprurės rrethon Shqipėrinė, ISHP: Qarkullojnė 2 viruse, duhen masa - Ora News

Nė Shqipėri paraqitet njė situatė e rėnduar gripale. Nė vend po qarkullojnė 2 viruse tė rezikshėm tė favorizuar edhe nga luhatjet e menjėhershme tė temperaturės. Silva Bino, shefe e departam
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Dy kėshilltarė tė Nishanit, koordinatorė pėr zgjedhjet e reja nė PD - Gazeta Shqip

Angazhimet Gjergj Lezhja: Nuk kam asnjė pengesė ligjore. Jam qytetar i lirė pas detyrimit zyrtar
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Monitorimi i cilësisë së ujit dheajrit, prioritetet e ISHP për 2014 - Shqiptarja.com

TIRANE- Monitorimi i cilësisë së ujit dhe ajrit, do të jenë ndër prioritetet e punës të Institutit të Shëndetit Publik për vitin 2014. Në da
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Bino: Nuk ka malarje autoktone nė Shqipėri, rastet e importuara - BalkanWeb

Instituti i Shėndetit Publik pohon se ka mundur tė sigurojė njė sasi tė vogėl vaksinash tė rralla pėr udhėtarėt falė bashkėpunimit rajonal, ndėrsa shpreson nė zgjidhjen e plotė tė problemit qė sipas e
- Shtuar 10 muaj mė parė


»“Njerėz nė Fokus”, Autizmi dhe lidhja me vaksinėn MMR, Bino: Vaksinat nuk shkaktojnė Autizėm - BalkanWeb

TIRANĖ- Lidhja e sindromės sė Autizmit me vaksinėn MMR apo siē njihet ndryshe vaksina e Fruthit, Shytave dhe Rubeolės ishte tema e emisionit “Njerėz nė Fokus” i gazetares Ola Bruko nė News
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Gjirokastėr, gjykata lironprotestuesit e HEC-it tė Kalivaēit - Shqiptarja.com

GJIROKASTER- Gjykata e Gjirokastrės liron nga burgu 4 banorėt e fshatit Kalivaē tė cilėt u arrestuan pak ditė mė parė pėr shkak tė njė proteste kundėr firmės qė ndėrton HEC e Kalivaēit. Gj
- Shtuar 11 muaj mė parė


»HEC i Kalivaēit, punėtorėt nėprotestė se s'u paguan, 4 nė arrest - Shqiptarja.com

TEPELENE - Banorė tė fshatit Kalivaē por dhe punėtorė tė firmės "Energy sh.p.k. kanė bllokuar paraditen e djeshme rrugėn pėr nė hyrje tė kantierit tė ndėrtimit tė HEC tė Kalivaēit.Puntorė
- Shtuar 11 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 420 ->420 0 total_found -> total_found 1 420 ->420 0 time -> time 1 0.016 ->0.016 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 por ->por 0 docs[0] -> docs[0] 1 593602 ->593602 0 hits[0] -> hits[0] 1 1626867 ->1626867 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 bino ->bino 0 docs[1] -> docs[1] 1 597 ->597 0 hits[1] -> hits[1] 1 1162 ->1162

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos