Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Predispozues"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Semundjet e veres nga dehidratimi zemra e deri te tensioni - News of Albania

Transmetuar me 18082014 - 1706 Goditjet astmatikebr Temperaturat e larta jane te rrezikshme per ata qe marrin fryme me veshtiresi pasi ato e thajne ajrin dh
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Virusi i Nilit, Vasili: Raste sporadike, kemi marrë masa - Gazeta Start

Ndėrsa konfirmoi vdekjen e njė personi para pak ditėsh, Vasili kėrkoi qė tė gjithė ata qė ndjejnė probleme tė mos qėndrojnė nė shtėpi, por tė drejtohen nė spital pėr tė marrė ndihmė tė specializuar.
- Shtuar 4 vite mė parė


»Ethet hemoragjike, Vasili: Kemi raste sporadike por jo epidemi - Ora News

Rastet me ethet hemoragjike në Shqipëri janë sporadike dhe jo në formë epidemie. Kështu është shprehur ministri i shëndetësisë Petrit Vasili n
- Shtuar 4 vite mė parė


»Te fiketit shtohen rastet ne urgjence - Top Channel

Nese keni humbur vetedijen per nje kohe te shkurter dhe keni perjetuar nje erresire totale mund te keni probleme shendetesore per te cilat nevojitet diagnostikim dhe trajtim i specializuar.
- Shtuar 5 vite mė parė


»Humbja e vetedijes shtohen rastet ne urgjence - Gazeta Shqip

Zhvillohet konferenca e Shoqates Shqiptare te Kardiologjise kerkohen aparatura diagnostikuese Nese keni humbur vetedijen per nje kohe te shkurter dhe keni perjetuar nje erresire totale mund te keni
- Shtuar 5 vite mė parė


»Myku ne lekure si te mbrohemi - Shqiperia.Com

Myku i lekures eshte nje semundje e cila lind si pasoje e shtimit te djerses. Si rrjedhoje e ketij fenomeni ulet pehashi i aciditetit te lekures duke krijuar keshtu kushte te favorshme
- Shtuar 5 vite mė parė


»Myku nė lėkurė, si tė mbrohemi - Albania

Myku i lėkurės ėshtė njė sėmundje e cila lind si pasojė e shtimit tė djersės. Si rrjedhojė e kėtij fenomeni ulet pehashi i aciditetit tė lėkurės, duke krijuar kėshtu kushte tė favorshme
- Shtuar 5 vite mė parė


»Spondiliartroza, rrugėt e lehtėsimit - Ballkan

Autori i Lajmit: red.Spondiliartroza (Spondylitis) ėshtė njė sėmundje qė ka tė bėjė me dėmtimin e shtresės tendinoze, diskut, qė ndodhet midis dy sipėrfaqeve artikulare tė dy vertebrave fqinje. Nd
- Shtuar 6 vite mė parė


»OBSH: Nis vala e dytė e gripit tė derrit - Gazeta Standard

Organizata Botėrore e Shėndetėsisė ka paralajmėruar mjekėt tė parashikojnė mundėsinė e njė vale tė dytė tė pacientėve tė prekur nga virusi A/H1N1. Agjencia e OKB-sė pėr shėndetėsinė tha dje se
- Shtuar 6 vite mė parė


»Makinat e mėdha, taksė 1 mijė lekė pėr tė hyrė nė Tiranė - Gazeta Standard

Hyrja me makinė nė qytetin e Tiranės do tė jetė njė “luks” qė do tė kushtojė. Njė taksė prej 1 mijė lekėsh tė vjetra do tė jetė kostoja qė duhet tė paguajė ēdo qytetar qė vendos tė hyjė nė qyt
- Shtuar 6 vite mė parė


»Spondiliartroza, si tė shmangėsh konsumimin e vertebrave - Ballkan

Autori i Lajmit: red.Spondiliartroza (Spondylitis) ėshtė njė sėmundje qė ka tė bėjė me dėmtimin e shtresės tendinoze, diskut, qė ndodhet midis dy sipėrfaqeve artikulare tė dy vertebrave fqinje. Nd
- Shtuar 6 vite mė parė


»Alarmi, 700 mijė tė prekur nga hipertensioni - Shekulli

Shefi i Mjekėsisė Interne, Tase, pohoi se hipertensioni ėshtė vrasėsi i parė i popullatės. Ja shkaqet dhe pasojat “Ështė vrasėsi i parė, krahasuar me tė gjitha llojet e sėmundjev
- Shtuar 6 vite mė parė


»“Gėrdeci” i heshtur veterinar - Albania

Dr. Stavri Mone Informaliteti i veprimtarisė nė shėrbimin dhe inspektoratin veterinar tė vendit ėshtė treguesi me sinjifikativ i nivelit shumė tė ulėt tė pėrkujdesjes pėr mbrojtjen
- Shtuar 7 vite mė parė


»Myku nė lėkurė, si tė mbrohemi gjatė verės - Albania

Stina e nxehtė shton problemet e sėmundjeve mykotike tė lėkurės. Pėr mjekėt, “faji” ėshtė i klimės sė nxehtė dhe tė lagėsht, qė pėrbėn njė faktor risku pėr marrjen e infeksionit. Myku i lėkur
- Shtuar 7 vite mė parė


»35 sėmundjet qė prekin shėndetin e njeriut nė stinėn e verės - Albania

Temperaturat vazhdimisht tė larta, shkaktojnė njė ulje tė nivelit tė kujdesshmėrisė sė trurit dhe dobėsim tė madh tė kujtesės njerėzore. Jo vetėm dimri na bėn tė ankohemi dhe tė zėmė shtratin
- Shtuar 7 vite mė parė


»Gjashtė rregullat pėr tė parandaluar rrezikun e trombozave - Albania

Si t’u shpėtoni goditjeve tė diellit, alergjive, infarkteve dhe diarresė. Kėshillat qė duhet tė keni parasysh pėr tė qenė nė formė gjithė verėn Temperaturat e lartė gjatė stinės sė verės bėhen
- Shtuar 7 vite mė parė


»Barnat “e rrezikshme” qė japin alergji - Panorama

Urtikarie, vėshtirėsi nė frymėmarrje, probleme me veshkat dhe mėlēinė, janė disa nga shenjat qė shfaq alergjia nga ilaēet.AIDA MALAJNė bazė tė kėtij çrregullimi qėndron bash
- Shtuar 7 vite mė parė


»Pėrqendrimi i rruazave tė kuqe shkakton tromboza dhe ishemi - Albania

Gjashtė rregullat pėr tė parandaluar rrezikun e trombozave Pini sa mė shumė lėngje pėr tė shmangur dehidratimin e organizmit, e pėr rrjedhojė, pėr tė luftuar trombozat. Kėshilla mbėrrin n
- Shtuar 7 vite mė parė


»Muaji prill, kujdes nga rrufa alergjike - Panorama

• Ardhja e pranverės rishfaq problemet me rino-konjunktivitet.AIDA MALAJPėrqendrimi i lartė i poleneve nė ajėr dhe niveli i lartė i ndotjes ndikon nė rishfaqjen e kėsaj
- Shtuar 7 vite mė parė


< Më para | 1 | Më pas >
0 total -> total 1 19 ->19 0 total_found -> total_found 1 19 ->19 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 predispozues ->predispozues 0 docs[0] -> docs[0] 1 19 ->19 0 hits[0] -> hits[0] 1 21 ->21

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos