Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Presidenti Xhon Kenedi"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Rama me hernie diskale anulon takimet ne Burrel - Panorama

e Marte 7 Tetor 20142125 pm brbrReagon Kryeministri Nuk kam asgje seriozebrSSSAbrASSKryeministri Rama ka anuluar dje viziten ne qytetin e Burrelit per shkak te nje problemi shende
- Shtuar 3 javė mė parė»Zbardhet vdekja e shekullit, ja si u vra ikona Merilin Monro - Tirana Observer

Bob Kenedi (Robert Kenedi) urdhėroi vrasjen e Merlin Monrosė me injeksion vdekjeprurės qė ta parandalonte kėtė tė fundit tė zbulonte lidhjen me Xhon Kenedin. Libri i ri duket se mė nė fund
- Shtuar 6 muaj mė parė


»CNN: 11 misteret mė tė mėdha tė historisė - Tirana Observer

Vdekje tė mistershme, vrasje, njerėz tė zhdukur, pėrbindėsha, etj
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Shkrimtari: Receta e parapėlqyer e hamburgerit pėr Heminguejin - Gazeta Shqip

Njė letėr nė tė cilėn gruaja e Heminguejit tregon se si i pėlqen hamburgeri, u shpėtua falė ndėrhyrjes sė dy njerėzve tė pazakontė, Fidel Kastros dhe Kenedit. Receta e hamburgerit ėshtė po aq e
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Une jam nga Berlini - Une jam pasues i Kenedit - Top Channel

Leonard BODURI - 22 nëntori i vitit 1963 nuk është një datë e zakonshme në historinë e njerëzimit. Presidenti më i dashur i të gjitha kohërave t&
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Unė jam nga Berlini- Unė jam pasues i Kenedit - Gazeta Shqip

Leonard Boduri 22 nėntori i vitit 1963 nuk ėshtė njė datė e zakonshme nė historinė e njerėzimit. Presidenti mė i dashur i tė gjitha kohėrave tė SHBA-sė u ekzekutua para syve tė sė gji
- Shtuar 11 muaj mė parė


»50 vjetori i vrasjes se ish presidentit amerikan Kennedy - ABC News

Autobusi që këto ditë po shëtit nëpër Dallas është një makinë e kohës. Brenda një ore përshkohen tre ditët që në në
- Shtuar 12 muaj mė parė


»50 vjetori i vrasjes sė ish presidentit amerikan Kennedy - misteri i pazgjidhur i asaj qė ndodhi nė 22 nėntor 1963 - Gazeta 55

22-11-2013 / Gazeta 55 Autobusi që këto ditë po shëtit nëpër Dallas është një makinë e kohës. Brenda një ore përshkohen tre
- Shtuar 12 muaj mė parė


»VIP-at qė kanė vajtur tė paftuar nė ceremonitė e dasmave - Tirana Observer

Dasma ėshtė momenti mė i lumtur i njė ēifti, moment tė cilin e mbajnė mend gjatė. Dhe nė kėtė mėnyrė tė gjithė e dimė se gjithsecili mundohet tė bėjė njė dasmė sa mė tė bukur qė tė mbahet mend nga
- Shtuar 1 vit mė parė


»Histori: Çfarë ndodhi më 24 shtator? - Zėri i Amerikės

622 - Profeti Muhamed, duke ikur nga Meka, arrin nĆ« Medina. Kjo ikje e tij nĆ« oazet e shkretetires, shĆ«noi fillimin e kalendarit Mysliman.   1915 -  Ded Gjo' Luli vrite
- Shtuar 1 vit mė parė


»Histori: ƇfarĆ« ndodhi mĆ« 24 shtator? - Zėri i Amerikės

622 - Profeti Muhamed, duke ikur nga Meka, arrin nĆ« Medina. Kjo ikje e tij nĆ« oazet e shkretetires, shĆ«noi fillimin e kalendarit Mysliman.   1915 -  Ded Gjo' Luli vrite
- Shtuar 1 vit mė parė


»10 atentatet e dėshtuara qė mund tė ndryshonin historinė - Tirana Observer

Nga atentati ndaj Ronald Regan tek ai ndaj Vladimir Lenin e deri tek Adolf Hitler
- Shtuar 1 vit mė parė


»Udhėheqėsit e famshėm botėrorė qė mbajnė kafshė nė rezidencat e shtetit - Tirana Observer

Kafshėt nė pushtet/ Nga qeni i Obamės, tigri i Putin e deri tek macet e Ēėrēill  
- Shtuar 1 vit mė parė


»Ambasadorë karriere vs. ambasadorë politikë - BalkanWeb

Prishja e raporteve mes numrit të ambasadorëve dhe diplomatëve të karrierës dhe numrit të ambasadorëve dhe diplomatëve politikë përbën nj&e
- Shtuar 1 vit mė parė


»Reduktimi i armeve berthamore - ABC News

Paqe dhe siguri në botë. Barak Obama ka përsëritur në Berlin impenjimin e tij për c’armatimin. Ky ka qene dhe thelbi i fjalës së tij të mbajtur para
- Shtuar 1 vit mė parė


»Obama viziton per here te pare Berlinin si president - ABC News

Nje Berlin i blinduar ka pritur Barak Obama ne viziten e tij te pare si president ne kryeqytetin gjerman, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij Mishel dhe dy vajzat.  Ne aeroportin e Teg
- Shtuar 1 vit mė parė


»Kafshėt shtėpiake tė presidentėve amerikanė - Gazeta Shqip

Gazeta ShqipNė Shtėpinė e Bardhė, prej vitesh kanė banuar kafshė nga mė tė ēuditshmet, qė nga gjarpėrinj
- Shtuar 2 vite mė parė


»Gara me e ngushta ne historine e SHBA - Top Channel

Viti 2012 do të mbahet mend për një prej garave presidenciale më të ngushta në historinë amerikane, me demokratin Barack Obama dhe sfiduesin republikan Mitt Romne
- Shtuar 2 vite mė parė


»Sekretet e Heminguej-it - Gazeta Express

Gjashtė dekada mė vonė dosjet e librarisė dhe muzeut “Xhon F. Kenedi” nė Boston, qė mbajnė mijėra letra dhe dokumente tė Ernest Heminguej-it, janė hapur. Prej mė shumė se dy javėsh i janė nė
- Shtuar 3 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 151 ->151 0 total_found -> total_found 1 151 ->151 0 time -> time 1 0.003 ->0.003 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 presidenti ->presidenti 0 docs[0] -> docs[0] 1 107046 ->107046 0 hits[0] -> hits[0] 1 210084 ->210084 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 xhon ->xhon 0 docs[1] -> docs[1] 1 4771 ->4771 0 hits[1] -> hits[1] 1 6443 ->6443 0 keyword[2] -> keyword[2] 1 kenedi ->kenedi 0 docs[2] -> docs[2] 1 690 ->690 0 hits[2] -> hits[2] 1 1611 ->1611

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos