Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Pronesine Intelektuale"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Markat, kompanite e huaja me shume interes per to sesa ato shqiptare Eglantina Nasi - Koha Jonë

Sipermarrjet e huaja, duket se jane me te interesuara per ta mbrojtur pronesine e tyre intelektuale ne Shqiperi, sesa sipermarrjet vendase. Nje dukuri e tille konfirmohet nga te dhenat me te f
- Shtuar 1 vit mė parė


»Qeveria mbeshtet pronesine intelektuale - ABC News

“Pronësia intelektuale është një fushë shumë e rëndësishme që ka një rol të madh në zhvillimin e gjithanshëm të vendit, sido
- Shtuar 3 vite mė parė


»Verberia e urrejtjes dhe thirrja e shkrimtarit - Shekulli

Duke mos qene as politikan as letrar as analist dhe as hic gjithnje kam nje veshtiresi te madhe te shpreh ndjenjat dhe emocionet e mia me shkrim. Sot me shume me duket vetja si ajo gruaja e mire sh
- Shtuar 4 vite mė parė


»Kujtim Hoxha Nje Permet te pershtatur per turizem kulturor dhe ambiental - Gazeta Shqip

Aleanca per Qytetarin Kujtim Hoxha kandidon per here te dyte per Bashkine e Permetit. Me 2007 ai ia arriti te shkaktonte humbjen e Partise Socialiste ndersa sot vjen me besimin se do te jete fitue
- Shtuar 4 vite mė parė»Ministria e Mbrojtjes kerkon klubin Partizani - Metropol

10/12/2010Kerkesa depozitohet ne sekretarine e Gjykates se Tiranes Kerkohet autoresia e pronesise se klubit legjende TIRANE- Pas problemeve te shumta ligjore mbi pronesine qe ka klubi
- Shtuar 4 vite mė parė


»Ushtaraket e Shqiperise shkojne ne Europe kandidate ne EUROMIL - Albania

Ne Samitin e 102-te te Bordit ne Bruksel merr pjese edhe nje delegacion shqiptar i AKUSH-it i kryesuar nga Dr. Kujtim Cako Nga Brukseli Aleksander MIHALI Pas perpjekjeve disamujore ne vit
- Shtuar 4 vite mė parė


»Seminar per te drejtat e autorit - Metropol

28/10/2010Filloi dje punimet ne Tirane nje seminar-trajnues dy ditor per gjyqtare dhe prokurore i organizuar nga Zyra Shqiptare per te Drejtat e Autorit dhe Organizata Boterore e Pronesise Intelektual
- Shtuar 4 vite mė parė


»Rrugetimi i identiteteve fetare dhe influenca e tyre ne shoqerine shqiptare - Gazeta Standard

Ne fillim te vitit 2006 ambasada e Shteteve te Bashkuara te Amerikes dhuroi nje fond perreth 30. 000 euro per te restauruar nje objekt brenda Keshtjell
- Shtuar 5 vite mė parė


»21 padi per pronesine intelektuale - Shekulli

Paditen bare restorante e hotele te Tiranes qe shfrytezojne muzike dhe e riprodhojne ate pa te drejte autori. Albautor heq dore nga miresjellja dhe i drejtohet Gjykates Agjencia e Ad
- Shtuar 5 vite mė parė


»Bozdo Nxitja e investimeve eshte prioritet i qeverise - Metropol

12/10/2010Protokolli Shqiperi-Ceki Nenshkruhet protokolli ndermjet Republikes se Shqiperise dhe Republikes se Cekise mbi ndryshimet ne Marreveshjen Per Nxitjen dhe Mbrojtjen Reciproke te Inve
- Shtuar 5 vite mė parė


»Ekonomia jone duhet te ristrukturohet Nga Ardian Fullani - Koha Jonë

Debati per rolin e shtetit eshte nje argument tejet i rendesishem vecanerisht po ta shohim nga kendveshtrimi i teorise se ciklit te biznesit kur analizojme filozofine rolin dhe masen e nderhyrjes se q
- Shtuar 5 vite mė parė


»Teoria e re e rritjes ekonomike - Metropol

06/10/20102 per qind Ne tremujorin e pare te vitit 2010 sipas te dhenave te raportuara nga INSTAT-i rritja vjetore e produktit te brendshem bruto ishte 2.0 per qind. Megjithese pozitive rritja
- Shtuar 5 vite mė parė


»Meta Rama me eshte lutur shume here qe te behem kryeminister - Koha Jonë

Kryetari i LSI Ilir Meta deklaroi ne emisionin Opinion te gazetarit Blendi Fevziu se njerez prane kryetarit te Partise Socialiste Edi Rama i kane propozuar nje skeme te rrezimit te qeverise aktuale du
- Shtuar 5 vite mė parė


»Bregu Skenaret e Rames per te sulmuar grate - Gazeta Standard

Interviste me ministren e Integrimit znj Majlinda Bregu Edi Rama eshte nje njeri pa familje qe gjithe kohen mendon vetem e vetem se si te beje prapaskena dhe skenare te shpife te intrigoje
- Shtuar 5 vite mė parė


»A rrezikohet BE nga nje krize tjeter - Deutsche Welle

Populistet mund ta keqperdorin paketen e shpetimit per Greqine dhe eurozonen per te perfituar politikisht paralajmerojne ekonomistet. Kriza e borxheve mund te coje ne radikalizimin e spektrit t
- Shtuar 5 vite mė parė


»"Hyrja ne BE, pergjigjja vjen brenda 9 muajve" - Koha Jonë

INTERVISTA/ Ministrja e Integrimit Majlinda Bregu flet ne emisionin "Logos" te gazetarit Artur Kopani ne TVSH, lidhur me pyetesorin, hapat e metejshem te procesit te integrimit, procedurat teknike dhe
- Shtuar 5 vite mė parė


»"Ju tregoj lidhjet me politikanet shqiptare" - Koha Jonë

INTERVISTA E PLOTE/ Biznesmeni Damir Fazllic, rrefehet ekskluzivisht per gazetarin Blendi Fevziu ne emisionin “Opinion”, te televizionit Klan. Njeriu me i kerkuar nga media shqiptare, eshte pergjigjur
- Shtuar 7 vite mė parė


< Më para | 1 | Më pas >
0 total -> total 1 18 ->18 0 total_found -> total_found 1 18 ->18 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 pronesine ->pronesine 0 docs[0] -> docs[0] 1 576 ->576 0 hits[0] -> hits[0] 1 681 ->681 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 intelektuale ->intelektuale 0 docs[1] -> docs[1] 1 5371 ->5371 0 hits[1] -> hits[1] 1 7040 ->7040

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos