Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Pyetsor"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Kush i frenon punët e dyta të politikanëve? - IndeksiOnline

Një deputet në Bundestag fiton më shumë se 1 milion euro përveç të ardhurave nga mandati si deputet. Të ardhura shtesë kanë shumë deput
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Meshkujt njohin motorrin e makinës, por jo trupin e tyre - Shqiptarja.com

9 në 10 meshkuj e dinë me saktësi ku janë pjesët e makinës, por as gjysma e tyre nuk kanë njohuri bazë mbi problemet e mundshme seksuale Milano- Të gjesh
- Shtuar 2 vite mė parė


»Pėrfundon censusi, INSTAT: Pas njė muaji rezultatet - BalkanWeb

TIRANĖ- INSTAT mbledh sot tė gjithė pyetsorėt dhe anketimet e bėra nė kuadėr tė regjistrimit tė popullsisė dhe banesave nė vendin tonė. Drejtoresha e INSTAT, Ines Nurja bėri me dije se anketimi ėshtė
- Shtuar 3 vite mė parė


»Debatet mbi rregjistrimin e popullsise ne jug te Shqiperise - Deutsche Welle

Rregjistrimi popullsise mbi bazen e vetdeklarimit te kombesise e fese do te kryhej gjate muajit mars 2011. Pas protestave e reagimeve te juristeve OJF-ve grupimeve dhe shoqatave te ndryshme ai
- Shtuar 4 vite mė parė


»Besnikėria dhe lutja, lidhja e ngushtė mes tyre - Gazeta Shqip

Mungesa e besnikris sht dika q ka t bj me natyrn e gjrave t gjalla. Zogjt, gjitart, amfibt madje edhe peshqit i tradhtojn partnert, duke i detyruar ata q m s paku t jen vigjilent. Edhe njerzit nuk
- Shtuar 5 vite mė parė


»Telashet e meshkujve me hormonet - Gazeta Shqip

Sipas ekspertve t spitalit “Northwestern Memorial Hospital” n ikago, mungesa e dshirs seksuale sht e pranishme te 5 milion meshkuj n t gjith botn. Kjo ndjesi shfaqet me depresion, luhat
- Shtuar 5 vite mė parė


»Tregtia me BE-nė - Gazeta Standard

Qeveria e Kosovės ende nuk i ka marrė rekomandimet pėrkatėse rreth pyetėsorit pėr marrėveshje tregtare me BE-nė Qeveria e Kosovs ende nuk i ka marr re
- Shtuar 5 vite mė parė


»Abuzimet ndaj tė miturve - Gazeta Shqip

Si t’i njohim dhe t’i mposhtim ato Kambanat e alarmit, disa kshilla se si duhet t sillen t rriturit prball tregimit t nj ngjarjeje dhune nga fmijt, shmangia e alarmeve false pr t mos kriju
- Shtuar 5 vite mė parė


»Statusi brenda vitit? Qeveria, pyetėsorė pėr qytetarėt - Gazeta Standard

Numri total i votave deri tani ėshtė 445 Paralel me testimin q BE-ja po i bn Shqipris prmes pyetsorit t dorzuar n Bruksel pr statusin e vendit ka
- Shtuar 5 vite mė parė


»Muēmataj: Kam qenė anėtar partie pėr dy vjet - Gazeta Standard

Nuk mbaj mend nėse kam hetuar akuza politike para 90-s “Kam qen antar i Partis s Puns pr dy vjet”. Kshtu deklaroi dje n Komisionin e
- Shtuar 5 vite mė parė


»Regjistrimi i popullsisė, Lohan: Kujdes me numrin e emigrantėve! - Gazeta Standard

Instituti i Statistikave t Shqipris do t zhvilloj vitin e ardhshm regjistrimin e popullsis dhe banesave. N nj seminar t organizuar pr kt qllim, ambas
- Shtuar 5 vite mė parė


»Lohan: Kujdes me privatėsinė dhe numrin e emigrantėve! - Gazeta Standard

Procesi/Zhvillohet seminari teknik me temė Regjistrimi i Popullsisė dhe Banesave 2011, me praninė e ambasadorit tė BE-sė nė Tiranė, Helmut Lohan Pr t
- Shtuar 5 vite mė parė


»Si tė forcojmė shoqėrinė civile - Gazeta Standard

M lejoni t filloj me tezn e mposhtme: Shoqrit kan nevoj pr shoqri civile; shoqrit t cilat jan n peri
- Shtuar 5 vite mė parė


»Onkologjiku nėn hetim, pyeten pacientėt pėr shėrbimin - Gazeta Standard

Pyetėsori, me urdhėr tė ministrit Petrit Vasili Onkologjiku po hetohet jo vetm nga prokuroria, por edhe nga vet Ministria e Shndetsis. Me urdhr t mini
- Shtuar 5 vite mė parė


»Autizmi, edukatoret do trajnohen pėr identifikimin e fėmijėve - Gazeta Standard

Bashkia e Tiranės fillon ciklin e trajnimeve pėr identifikimin nė fėmijėrinė e hershme tė autizmit “Ishin njohuri shum t nevojshme pr ne q punoj
- Shtuar 5 vite mė parė


»Regjistrimi i popullsisė, ndryshon pyetėsori, merr pėrparėsikombėsia - Gazeta Standard

Instituti i Statistikave ka pėrcaktuar formularin pėrfundimtar qė do tė plotėsohet nė prill tė vitit tė ardhshėm. Ndryshimi: Nuk radhiten mė fetė dhe kombėsitė, duhet tė plotėsohen me dorė
- Shtuar 5 vite mė parė


»Ky ėshtė momenti i shqiptarėve, jo i paranojakėve - Gazeta Standard

M 14 prill Kryeministri Berisha i dorzoi Komisionerit pr Zgjerimin, Stefan Fule, nj radiografi t hollsishme t vendit ton, q do t jete baza n formimin e nj opinioni pozitiv t
- Shtuar 5 vite mė parė


»Pyetsori i KE pėr Shqipėrinė, pėrgjigjet nisen nė Bruksel - BalkanWeb

TIRANE-Gjatė mbledhjes sė sotme tė qeverisė, Kryeministri Sali Berisha deklaroi se sot qeveria ka nisur drejt Brukselit pėrgjigjet e Pyetsorit tė Komisionit Europian lidhur me kėrkesėn e Shqipėrisė pė
- Shtuar 5 vite mė parė


»Majlinda Bregu, Vizat dhe statusi kandidat, brenda 2010-ės - Gazeta Standard

Ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu, e sheh vitin 2010 si nj vit me lajme t mira pr integrimin e Shqipris n BE, duke
- Shtuar 5 vite mė parė


»BE nuk teston kriza artificiale, asgjė nga bojkoti 6-mujor nuk pėrfshihet nė pyetėsorin qė i ėshtė dorėzuar Shqipėrisė - Gazeta 55

Kriza politike, bojkoti 6-mujor i opozitės dhe debati pėr kutitė, nuk janė pėrfshirė nė pyetėsorin e Bashkimit Evropian pėr Shqipėrinė. Nė njė intervistė pėr Alsat, ministrja e
- Shtuar 5 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 30 ->30 0 total_found -> total_found 1 30 ->30 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 pyetsor ->pyetsor 0 docs[0] -> docs[0] 1 30 ->30 0 hits[0] -> hits[0] 1 43 ->43

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos