Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Qendren Spitalore Universitar"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Shisnin ilaçet e spitalit, dy farmacistë dhe një infermier në pranga - IndeksiOnline

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një farmacist të QSUT, një infermier të Spitalit Universitar Psiqiatrik "Xhavit Gjata" dhe nje ish farmacist t&
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Urgjenca e re Berisha premton modernizim te shendetesise - Gazeta Standard

Kryeministri Berisha Perparesia e qeverise konsolidimi i nje sistemi shendetesor qe garanton cilesite me te larta te sherbimit
- Shtuar 3 vite mė parė


»Inaugurohet Qendra e Urgjencave - Top Channel

Në Qendren Spitalore Universitare "Nënë Tereza" ka nisur nga funksionimi spitali më i ri dhe nj
- Shtuar 3 vite mė parė


»QSUT Ivziku Kete vit nuk do te mungojne ilacet - Gazeta Standard

Drejtori Spitali universitar vuan nga mbipopullimi. Onkologjiku buxhet me te larte 560 mln leke Kete vit ne Qendren Spitalore Universitare Nene Tereza nuk do te mungo
- Shtuar 4 vite mė parė


»Mbetjet spitalore ballkoneve te QSUT-se ministria blen autoklave - Gazeta Standard

Ministri Vasili mbyll perfundimisht inceneratorin. Mjedisi Spitalet 6 muaj kohe per vendosjen e impianteve Doreza shiringa epruveta analizash e deri te serume pushojn
- Shtuar 4 vite mė parė


»Zyrtarisht ne fazen e gripit ISHP Beni vaksinat - Top Channel

Zyrtarisht ndodhemi ne sezoni e gripit pavaresisht se fluksi i te prekurve nga virusi nuk eshte i larte. Ka qene vete drejtori i institutit te Shendetit Publik
- Shtuar 4 vite mė parė


»Zbardhen tabelat e pagave te punonjesve te infermieristikes - Albania

Eshte botuar se fundi ne Fletoren Zyrtare vendimi i qeverise per strukturen e pagave te punonjesve te infermieristikes. Ne tabelat e meposhtme gjenden pagat dhe shtesat mbi page per mjeket dh
- Shtuar 4 vite mė parė


»Universitetet rriten tarifat e masterave shkencore 1 dhe 2-vjecar - BalkanWeb

TIRANE-Qeveria rrit tarifat e shkollimit per Masterat ne shkenca dhe ato te shkollimit per programet e dyta te studimit te ciklit te dyte per universitetet e shqiptare. Ne nje vendim te marre me 29 sh
- Shtuar 4 vite mė parė


»Siguron mbeshtetje per reformat ne shendetesi - Gazeta Standard

Gjate qendrimit dyditor ne Spanje kreu i shendetesise shqiptare Petrit Vasili ka siguruar mbeshtetjen e homologes spanjolle Trinidad Jimenez Garcia Herrerra. Per kete dy minis
- Shtuar 5 vite mė parė


»Pagat e reja te infermiereve per te gjitha kategorite - Gazeta Standard

Ndryshojne serish pagat e punonjesve te infermieristikes ne te gjithe vendin Kane ndryshuar serish pagat e punonjesve te infermieristikes ne sistemin
- Shtuar 5 vite mė parė


»Rritja e pagave ne shendetesi diplomaci aviacion dhe mbrojtje - Gazeta Standard

pVendimi hyn ne fuqi vnga 1 korriku i ketij vitip pp pHyn ne fuqi vendimi per rritjen e pagave te infermiereve nga 1 korriku i ketij viti Sipas vendimit te qeverise te marre me 8 kor
- Shtuar 5 vite mė parė


»Dialize per femijet, shpetohen qindra jete - Koha Jonë

Sonila Isaku Femijet qe vuajne nga mosfunksionimi i veshkave dhe per pasoje kane nevoje per dialize, qe sot e tutje do ta kryejne ate ne Qendren Spitalore Universitare “Nene Tereza", ne pavijonin e
- Shtuar 5 vite mė parė


»Nje pacient ne lufte per jeten me gripin e derrit - Top Channel

Ndodhet ne gjendje te rende shendetesore nje pacient i prekur me AH1N1. Mjeket po e mbajne ne terapi intensive ne sherbimin e infektivit prane spitalit “Nene Tereza”. Pacienti
- Shtuar 5 vite mė parė


»Shkurti, piku i infeksionit nga gripi - Top Channel

Numri i personave te prekur nga gripi i derrit ka arritur ne mbi 380 persona. Kater raste te prekura nga AH1N1, ndodhen ne gjendje te rende shendetesore, ne terapi intensive. Sipas mjekeve
- Shtuar 5 vite mė parė


»Gripi i derrit, kater raste te renda - Top Channel

Pas vdekjes se vajzes shtatzene me dy binjaket e saj, per shkak te komplikacioneve nga AH1N1, jane edhe kater raste te renda te cilet ndodhen ne gjendje stacionare ne dy spitalet e vendit, Qendren Spi
- Shtuar 5 vite mė parė


»Gripi i derrit, lufte me 5 raste te reja - Top Channel

Virusi AH1N1 e ka ulur fluksin e shperhapjes ne vend, edhe pse mostrat e marra nuk jane te shumta nder te prekurit e formave te lehta. Pas konfirmimit te rastit te gjashte me AH1N1, nje vd
- Shtuar 5 vite mė parė


»Gripi A, ne trajtim te specializuar 6 raste - Top Channel

Gripi i derrit AH1N1 nuk po perhapet me shpejtesi, ashtu si ne muajin nentor, por komplikacionet qe po shkakton kete muaj jane me te renda se ne çdo periudhe tjeter.
- Shtuar 5 vite mė parė


»Gripi i derrit, izolohet nje rast i rende ne sanatorium - Top Channel

Nga 76 rastet e konfirmuara te prekura nga gripi i derrit, ne tre prej tyre kane shfaqur komplikacione. Kater dite me pare, ne qendren spitalore universitare “Nene Tereza” u mbajten nen ve
- Shtuar 5 vite mė parė


»Ne maj, dy transplante te tjera veshkash ne QSUT - Top Channel

Ne fillim te muajit maj, ne qendren spitalore universitare “Nene Tereza” pritet te realizohen edhe dy transplante te tjera te veshkave, pas atij qe u krye me sukses me 26 mars.
- Shtuar 6 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 24 ->24 0 total_found -> total_found 1 24 ->24 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 qendren ->qendren 0 docs[0] -> docs[0] 1 3209 ->3209 0 hits[0] -> hits[0] 1 3859 ->3859 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 spitalore ->spitalore 0 docs[1] -> docs[1] 1 7283 ->7283 0 hits[1] -> hits[1] 1 11252 ->11252 0 keyword[2] -> keyword[2] 1 universitar ->universitar 0 docs[2] -> docs[2] 1 3857 ->3857 0 hits[2] -> hits[2] 1 5282 ->5282

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos