Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Rajoni Perendimor"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Ahmetaj ne Begorad Rritja ekonomike nuk eshte e duhura - News of Albania

Beograd 23 tetor 2014 NOAal- Ministri i Zhvillimit Ekonomik Tregtise dhe Sipermarrjes Arben Ahmetaj bashke me Ministrin e Jashtem Ditmir Bushati moren pjese ne konferencen rajonale te Ballkanit Perend
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Serbia fton Jahjagen si Presidente e Kosoves per vizite ne Beograd - Panorama

e Hene 20 Tetor 20141152 am p classwp-caption-text Presidentja e Kosoves Atifete JahjagabrbrPresidentja e Kosoves Atifete Jahjaga eshte ftuar per te marre pjese ne Beograd nga Kom
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Jahjaga ftese per te shkuar ne Beograd me 1 nentor - Panorama

e Marte 7 Tetor 20141338 pm p classwp-caption-text Atifete JahjagabrbrPresidentja e Kosoves Atifete Jahjaga eshte ftuar nga Komisioni Trilateral BE SHBA Japoni qe te marre pjese n
- Shtuar 3 javė mė parė


»Shkrimi i Rames per viziten e Papes - Vizion Plus

brbrArdhja e papa Franceskut me shume sesa nje vizite historike ne Shqiperi ishte nje mesazh i forte per boten Keshtu e analizon kryeministri i Shqiperise Edi Rama qendrimin nje ditor te atit te shenj
- Shtuar 5 javė mė parė


»Kjo eshte lufta e te gjitheve - News of Albania

Transmetuar me 20092014 - 2159 Edi Rama PUBLICITET Lufta qe ka filluar tutje ne Irak e ne Siri mes nje force te verber shtazara
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Profesori i Universitetit Takimi me Merkel ne Berlin - Panorama

e Hene 8 Shtator 20140922 am p classwp-caption-text Takimi i Merkel me politikanet dhe akademiket e Ballkanit ne BerlinbrbrProfesori i Fakultetit te Historise dhe Filologjise ne
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Berlini Bushati Mundesi per fonde - Panorama

e Diele 31 Gusht 20141002 am p classwp-caption-text Rama dhe Bushati ne BerlinbrbrMinistri i Jashtem Ditmir Bushati e vlereson Konferencen e Berlinit per vendet e Ballkanit Peren
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Shpresa te reja per Ballkanin ne BE - Panorama

e Shtune 30 Gusht 20141212 pm BENJAMIN PARGANbrbrĀ Ā  Vendet e Ballkanit Perendimor duhet te kene nje perspektive te qarte europiane dhe me plan te sakte kohor Kjo nuk duhet te d
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Merkel Ballkani drejt BE-se - Vizion Plus

brbrKonferenca e vendeve te Ballkanit perendimor percoi mesazhin e qarte se rajoni yne nje dite do te jete pjese e Bashkimit Europian Ne daljen e perbashket para medias te kancelares se Gjermanise Ang
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Berlini shans dhe shume pergjegjesi - Panorama

e Enjte 28 Gusht 20141214 pm VALBONA ZENELIbrbrĀ  Zerat e perhapur fill pas krizes qe preku eurozonen se veshtiresite ekonomike do te vrisnin procesin e zgjerimit rezultuan jo te
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Bushati per samitin e Ballkanit - Vizion Plus

brbrKa nisur sot ne Berlin samiti per Ballkanin perendimor i cili eshte thirrur nga kancelaria gjermane Angela Merkel Ne nje interviste per Vizion Plus Ministri i JashtemDitmir Bushati konfirmon se ky
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Rama Kohe e re per Ballkanin perspektive e re bashkepunimi - News of Albania

Transmetuar me 26082014 - 1149 Edi Rama Zoran Milanovic Milo Gjukanovic Vjekoslav Bevanda PUBLICITET Dubrovnik 26 gusht 2014 NO
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Samiti i Berlinit Rama Moment i rendesishem per zhvillimin rajonal - News of Albania

Tirane 26 gusht 2014 NOAal- Kryeministri Edi Rama vetem pak momente para nisjes drejt Gjermanise per ne samitin e Berlinit deklaroi se synimi eshte nje qasje e re ndaj rajonit dhe ndaj gjithe vendeve
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Rama- Kurz Austria mbeshtet Shqiperine per statusin e vendit kandidat - News of Albania

Transmetuar me 17062014 - 1257 Gjate takimit Edi Rama Sebastian Kurz PUBLICITET Tirane 17 qershor 2014 NOAal- Kryeministri Edi Rama pri
- Shtuar 5 muaj mė parė»Hoxhaj kerkon anetaresim ne NATO - News of Albania

Transmetuar me 04042014 - 1925 Ministri i Jashtem Enver Hoxhaj Kosove 4 prill 2014 NOAal- Ministri i Puneve te Jashtme i Kosoves Enve
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Rusia redukton trupat ne kufi - Top Channel

Rusia redukton praninë e trupave përgjatë kufirit me Ukrainën. Ministria ruse e Mbrojtjes deklaroi se një batalion këmbësorie, pas stërvitjes ushtarake u të
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Shkembim zjarri mes Koreve - Top Channel

Një shkëmbim zjarri përgjate kufirit të shumëdiskutuar detar ka rikthyer frikën e një përshkallëzimi i të ri të tensioneve mes dy Koreve.
- Shtuar 7 muaj mė parė»Rusia anekson Krimene Tension vritet ushtari ukrainas - Vizion Plus

Pak ore pasi presidenti i Rusise Vladimir Putin nenshkroi me lideret e Krimese aneksimin e gadishullit shenohet viktima e pare ne terren Nje ushtarak ukrainas u qellua per vdekje ne bazen e Si
- Shtuar 8 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 256 ->256 0 total_found -> total_found 1 256 ->256 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 rajoni ->rajoni 0 docs[0] -> docs[0] 1 8222 ->8222 0 hits[0] -> hits[0] 1 10068 ->10068 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 perendimor ->perendimor 0 docs[1] -> docs[1] 1 3291 ->3291 0 hits[1] -> hits[1] 1 4812 ->4812

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos