Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Realizmit Politik"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Rama Deputetet e PD si sigurimsat te shkallarja e Enverit - Panorama

e Premte 3 Tetor 20141144 am brbrKryeministri Rama e cileson monumentin e Kavajes te rrezuar pak dite me pare nga INUK reaksion antiestetik te ngritur ne piedestal nga injoranca e
- Shtuar 4 javė mė parė


»FIKS FARE NJELLOJ - BalkanWeb

Nuk e di kush ėshtė shpikėsi i zhanrit tė pėrkujtimoreve buzė rrugėve, ku tragjikja dhe komikja bashkėjetojnė nė njė formė aq makabre. Por di qė nuk ma kanė zėnė sytė kund tjetėr nėpėr botė kėtė lloj
- Shtuar 4 javė mė parė


»Protesta e PD nė Kavajė, si ajo e sigurimsave kur u rrėzua busti i Enverit - BalkanWeb

Nuk e di kush ėshtė shpikėsi i zhanrit tė pėrkujtimoreve buzė rrugėve, ku tragjikja dhe komikja bashkėjetojnė nė njė formė aq makabre. Por di qė nuk ma kanė zėnė sytė kund tjetėr nėpėr botė kėtė lloj
- Shtuar 4 javė mė parė


»"Protesta e PD nė Kavajė, si ajo e sigurimsave kur u rrėzua busti i Enverit" - BalkanWeb

TIRANE-‘FIKS FARE NJELLOJ’ e ka emėrtuar kryeministri Edi Rama kėtė shkrim tė tij tė postuar sot nė Facebook ku ironizon protestėn e deputetėve tė PD pėr shembjen e Obeliskut nė Kavajė duk
- Shtuar 4 javė mė parė


»'Obelisku', Rama: PD simotėr ePPSH, lapidari fiks fare i 'regjimit' - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit Basha: Vendi rėnkon,Vajmedeti krihet Shembja e Obelsikut, PD proteston "Rama rrėzoi simbolin e lirisė" Shembeja e Obeliskut, Doda thirrje pėr veprim: Fundi i demokracisė!
- Shtuar 4 javė mė parė


»U prehsh nė paqe Yll i shuar - Keshilli i Ministrave

Fjala e Kryeministrit Edi Rama, nė homazhet e zhvilluara pėr nder tė Vaēe Zelės: Ėshtė shuar gjithēka, brenda gjithku
- Shtuar 4 javė mė parė


»Njė fond i qeverisė pėr rilindjen urbane si asnjėherė mė parė - Keshilli i Ministrave

Fjala e Kryeministrit Edi Rama nė prezantimin e projekteve fituese tė zhvillimit tė rajoneve, i vėnė nė dispozicion nga qeveria pėr tė
- Shtuar 4 javė mė parė


»Shqipėria, Kandidat nė BE - Keshilli i Ministrave

Fjala e kryeministrit Edi Rama nė ceremoninė e organizuar pas marrjes sė vendimit pėr dhėnien e statusit kan
- Shtuar 4 javė mė parė


»Qosja në '82: Kadare me dhunti krijuese, por viktimë intelektuale - BalkanWeb

Është botuar nga "Toena" vëllimi i katërt i ditarit të akademikut Rexhep Qosja, "Dëshmitar në kohë historike". Në të përfshihen vitet 1982-1983 d
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Lufta ndermjet kodeve kulturore - Panorama

e Hene 15 Shtator 20141227 pm AGRON GJEKMARKAJbrbrĀ  Teresia komplekse qe perfshin njohjet besimet artin moralin te drejten traditat e cdo gje tjeter te prodhuar nga aktiviteti i
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Dervishi: Fushata kundër Kadaresë, si e mbrojti Hoxha - BalkanWeb

Përzgjedhja e "Dimrit të vet misë së madhe" për të depër tuar në misteret e dispozitivit stilistik të Kadaresë ka shumë arsye. Në krahasim m
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Studiuesi: “Dimri i Madh” vepėr disidente e Kadaresė, si e mbrojti Hoxha - BalkanWeb

Pėrzgjedhja e "Dimrit tė vet misė sė madhe" pėr tė depėr tuar nė misteret e dispozitivit stilistik tė Kadaresė ka shumė arsye. Nė krahasim me veprat e tjera tė shkrimtarit, por dhe nė krejt prodhimin
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Negativiteti dhe demokracia e fasadës - BalkanWeb

Nuk është i nevojshëm të bëhet ndonjë sondazh i mirëfi lltë i rrjeteve sociale për të parë se pjesa më e madhe e komunikimit  tonë
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Maks Velo: Pse jam antiverior e antimysliman - BalkanWeb

Kjo intervistë do të mrrolë shumë fytyra ose do të anashkalohet me togfjalëshin “prapë ky i çmenduri!”. Sido që të jetë, Maks Velo
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Njė teatėr i ndyrė! - Tema


- Shtuar 3 muaj mė parė


»Visar Zhiti: Debati Jorgaqi-Kadare? Në diktaturë nuk kishte disidencë - BalkanWeb

TIRANE- Nëse libri është i njëjtë kudo e në çdo kohë, kështu duket, të qenit shkrimtar në diktaturë nuk është njëlloj me t&
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Nasho Jorgaqi, letër Ismail Kadaresë: E kaluara, as shitet dhe as blihet dot - BalkanWeb

TIRANE - Romani i parë (për sa i përket kohës kur është shkruar) dhe i fundit (për kohën e botimit) i Ismail Kadaresë, "Mjegullat e Tiranës", ësh
- Shtuar 4 muaj mė parė


»‘Statusi’, Rama: Shqipėria, aset i vyer pėr Europėn. Basha: Pėrmbushėm njė nga kriteret - BalkanWeb

TIRANE- Marrja e statusit tė vendit kandidat pėr Bashkimin Europian po festohet me dy ceremoni tė ndryshme. Kėshtu, nė Pallatin e Brigadave, rreth 20:00 ka nisur kremtimi nga ana e qeverisė i cemremon
- Shtuar 4 muaj mė parė


»‘Statusi’, Rama: Shqipėria, aset i vyer i Europės. Basha: U pėrmbush njė nga kriteret - BalkanWeb

TIRANE- Marrja e statusit tė vendit kandidat pėr Bashkimin Europian u festua me dy ceremoni tė ndryshme. Kėshtu, nė Pallatin e Brigadave, rreth 20:00 nisi kremtimi nga ana e qeverisė i cemremonisė, ku
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Anatomia e imazhit nostalgjik socialist - BalkanWeb

TIRANE-"Nga të gjitha artet, kinematografia është për ne më e rëndësishmja" shpallte në vitin 1919 profeti i revolucionit rus, Lenini. Pra, bolshevikët e k
- Shtuar 5 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 543 ->543 0 total_found -> total_found 1 543 ->543 0 time -> time 1 0.004 ->0.004 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 realizmit ->realizmit 0 docs[0] -> docs[0] 1 1537 ->1537 0 hits[0] -> hits[0] 1 2328 ->2328 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 politik ->politik 0 docs[1] -> docs[1] 1 138808 ->138808 0 hits[1] -> hits[1] 1 288259 ->288259

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos