Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Renci"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Guardiola nga Toti te Renci Dua ta mund kete Rome - Panorama

e Marte 21 Tetor 20141343 pm Trajneri i Bajernit Pep Guardiola eshte rikthyer ne Rome ku luajti pergjate 6 muajve ne sezonin 2002-2003 brGjate konferences per shtyp strategu spanj
- Shtuar 2 ditė mė parė


»Itali shi e permbytje ne Xhenova - Vizion Plus

SSSAbrASS brbrMoti i keq me shira te rrembyeshem ka shkaktuar permbytje dhe kaos ne Xhenova qytetin verior te Italisebrbr brbrbrbr brbrUji ka perfshire sheshet e rruget kryesore te qytetit pasi pese l
- Shtuar 2 javė mė parė


»Itali Bursat shenojne renie goditje per qeverine - Vizion Plus

brbrItalia nje prej ekonomive me te medha ne Europe zhytet serish ne recesion Te dhenat me te fundit nga tregojne se per te dytin tre mujor me radhe ekonomia italiane ka pesuar renie Sipas vleresimeve
- Shtuar 3 muaj mė parė


»NJĖ VIT NGA NDARJA ME TĖ KEQEN - Gazeta Shqip

ILIR YZEIRI
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Nje vit nga ndarja me te keqen - Top Channel

ILIR YZEIRI - Socialistët dhe aleatët e tyre erdhën në pushtet një vit më parë, duke mundur në mënyrë të thellë koalicionin e drejtuar nga P
- Shtuar 4 muaj mė parė


»TĖRMETI I ZGJEDHJEVE NĖ BE, NJĖ OGUR PĖR POLITIKĖN SHQIPTARE?! - Gazeta Shqip

FLAMUR KUĒI Zgjedhjet pėr Parlamentin e ri europian sapo mbaruan dhe leximi mė i shpeshtė ėshtė ai i njė tėrmeti politik. Kėto zgjedhje, dukshėm, kanė mbartur njė humor tė n
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Vota shqiptare dhe Evropa - News of Albania

Transmetuar me 23052014 - 0048 Nga Afrim Krasniqibr br Me nje spot televiziv te pazakonte kryeministri i Shqiperise dhe njeheresh kryetari i PS Edi Rama lo
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Ja ēfarė telefonash pėrdorin liderėt botėrorė dhe ata shqiptarė - Tirana Observer

Nga Obama, Merkel, Putin e deri tek Rama, Berisha dhe Meta Prej vitesh politikanėt mė tė fuqishėm botėror pėrdornin si telefon vetėm markėn BlackBerry, por sė fundmi shumica
- Shtuar 7 muaj mė parė


»ZELLI I QEVERISĖ RENCI PĖR REFORMA RADIKALE NĖ ITALI - Gazeta Shqip

Ajo qė Mateo Renci (Matteo Renzi) ka shpallur pėr popullin e tij nuk ėshtė mė pak se njė “revolucion ekonomik”. Gjashtė muaj pėrpara se Italia tė marrė drejtimin e presidencės sė radhės
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Itali, qeveria "Renci" nė “provimin” e senatit - Gazeta 55

24-02-2014 / Gazeta 55 SSSAASSPritet fjalimi i kryeministrit dhe më pas debatet e votimitQeveria Renci do të përballet me votëbesimin e parë, nga Senati. Kry
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Italia, mes ėndrrave dhe realizmit - Gazeta 55

22-02-2014 / Nga Ilirian Dahri SSSAASSNuk dihet ende orari i saktë se kur do të hiqet rezerva e fundit mbi qeverinë e re nga presidenti i vendit fqinj. Natyrisht duket se gjit
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Betohet qeveria e re italiane. Renzi: Na pret detyrė e vėshtirė - Gazeta 55

22-02-2014 / Gazeta 55 SSSAASSKryeministri i Italisë, Mateo Renci dhe 16 ministrat e ekzekutivit të ri janë betuar para presidentit të vendit Napolitano. Qeveria tash
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Renzi vijon bisedimet pėr qeverinė, tė shtunėn do prezantojė emrat e Ministrave tė rinj - Ora News

Kryeministri i ri i Italisė, Mateo Renci, po vazhdon pėrpjekjen pėr tė mbledhur lojtarėt kyē tė forcave politike nė vend pėr tė formuar qeverinė e re, ndėrsa pritet tė raportojė tek Presidenti i ve
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Vendi fqinj dhe respektimi i traktateve - Gazeta 55

19-02-2014 / Nga Ilirian Dahri SSSAASSVetëm disa ditë më parë gazetari i shquar italian, Bruno Vespa në një dalje të tij ishte shprehur se me anë t&eu
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Itali, Renzi: Brenda sė shtunės bėhet publike lista e ministrave tė rinj - Gazeta 55

19-02-2014 / Gazeta 55 SSSAASSBerlusconi mbështet reformatKryeministri i ri i Italisë, Mateo Renci pas konsultimeve me përfaqësues të forcave politike në
- Shtuar 9 muaj mė parė


»TURBULENCA E RE RENCI - Gazeta Shqip

MONIKA SHOSHORI STAFA
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Drejt marrėveshjes historike - Gazeta 55

30-01-2014 / Nga Ilirian Dahri SSSAASSE konsideruar si një marrëveshje e rëndësishme jo vetëm për arritjen dhe realizimin e reformave por edhe si një filli
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Italia nė pritje tė reformave dhe rritjes ekonomike - Gazeta 55

28-01-2014 / Nga Ilirian Dahri SSSAASSNë vendin fqinj të Italisë po pritet që ky vit të jetë një vit i rritjes ekonomike. Presidenti i Këshillit t&eum
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Sezoni i ri politik i partive italiane - Gazeta 55

22-01-2014 / Nga Ilirian Dahri SSSAASSNjë marrëveshje e konsideruar si historike por në të njëjtën kohë edhe një pakt i  hekurt mes partisë
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Europarlamentaret e BE - Dialog dhe kaos - Gazeta 55

18-01-2014 / Nga Ilirian Dahri SSSAASSNjë dialog politik gjithëpërfshirës që fillon nga brenda partive për të kaluar në partitë aleate, pastaj n&
- Shtuar 10 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 40 ->40 0 total_found -> total_found 1 40 ->40 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 renci ->renci 0 docs[0] -> docs[0] 1 40 ->40 0 hits[0] -> hits[0] 1 81 ->81

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos