Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Reumatizmi"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Sot nė gazetė: Presidentė-mazhorancė, njė histori 20 vjeēare konfliktesh dhe akuzash - Tirana Observer

Nė versionin e printuar tė gazetės, sot nė kioska do tė lexoni - PERPLASJET MES PRESIDENTEVE DHE KRYEMINISTRAVE Presidentė-mazhorancė, njė histori 20 vjeēare
- Shtuar 1 vit mė parė


»Kėshilla pėr tė luftuar sėmundjet reumatike - Shqiperia.Com

Bimėt dhe kurat pėr tė trajtuar tė gjitha format e sėmundjeve reumatike Reumatizmi ėshtė shkaku i dytė, pas sėmundjeve tė qarkullimit tė gjakut, qė shkakton mė tepėr paaftėsi pėr pu
- Shtuar 4 vite mė parė


»SĆ«mundjet e zemrĆ«s, kush rrezikohet mĆ« sĆ« shumti - Gazeta Standard

Stadi i fundit i sƫmundjes sƫ zemrƫs ƫshtƫ pamjaftueshmƫria e zemrƫs (insuficienca kardiake) nƫ tƫ cilƫn ky organ nuk e kryen funksionin e saj dhe njeriu bƫhet invalid
- Shtuar 4 vite mė parė


»Sëmundjet e zemrës, kush rrezikohet më së shumti - Gazeta Standard

Stadi i fundit i semundjes se zemres eshte pamjaftueshmeria e zemres (insuficienca kardiake) ne te cilen ky organ nuk e kryen funksionin e saj dhe njeriu behet invalid &nb
- Shtuar 4 vite mė parė


»Semundjet e zemres kush rrezikohet me se shumti - Gazeta Standard

Stadi i fundit i semundjes se zemres eshte pamjaftueshmeria e zemres insuficienca kardiake ne te cilen ky organ nuk e kryen funksionin e saj dhe njeriu behet invalid
- Shtuar 4 vite mė parė


»Keshilla per te luftuar semundjet reumatike - Shqiperia.Com

Bimet dhe kurat per te trajtuar te gjitha format e semundjeve reumatike Reumatizmi eshte shkaku i dyte pas semundjeve te qarkullimit te gjakut qe shkakton me teper paaftesi per pune
- Shtuar 4 vite mė parė


»Semundjet e zemres shenjat dhe analizat qe zbulojne semundjen - Gazeta Standard

Ne rastin e semundjeve te zemres do te kemi shenja si marrja e frymes enjtje te kembeve nxirje e buzeve ose edhe dhimbje kur kemi infarkt per arsye se ndodh vdekje e nje pjese te murit te dhomave t
- Shtuar 5 vite mė parė


»Zemra, zbulohet vrasėsi i ri i qė shkakton ndalimin e saj - Albania

Zbulohet njė faktor ri i cili shkakton infarktin e zemrės. Bėhet fjalė pėr njė proteinė tė quajtur lipoproteina LP (a), e cila luan njė rol tė rėndėsishėm pėr tė shkaktuar sulme nė zemėr. Pėr
- Shtuar 5 vite mė parė


»Vdekja e papritur, Si tii parandalojmė sėmundjet koronare tė zemrės pa shkuar nė infarkt - Albania

Njė nė dy shqiptarė vdes nga sėmundjet e zemrės. Shifra e frikshme mėsohet nga studimi i fundit qė Instituti i Shėndetit Publik (ISHP) ka kryer pėr pėrhapjen e sėmundjeve kardiovaskulare nė vend. Sipa
- Shtuar 5 vite mė parė


»TE KUJTUARIT E TE PA NDODHURES - Gazeta Shqip

1. Qesh duke menduar se cilėn ofertė tė librit ta pranoja nė rrugėn Elisabets. Do tė udhėtoja pasdite pėr nė Madrid dhe treni ishte ideal qė tė merrja me vete atė ndjesi shpirtėrore tė Ba
- Shtuar 6 vite mė parė


»Zemra, sėmundjet koronare shkaktojnė vdekje tė papritur - Albania

Goditjet pa dhimbje janė mė tė rrezikshme pėr zemrėn. Sėmundjet koronare, qė pėrfshijnė problemet e arterieve qė furnizojnė zemrėn me gjak mund tė shkaktojnė vdekje tė papritur. Mundėsia e vd
- Shtuar 6 vite mė parė


»Qyteti me sy tė kuq - Albania

Alban BALA Ngjyrat e natės ishin ftohur ngadalė nėn peshėn e vesės sė imėt, qė rrėshqiti nga qielli mė shpesh se zakonisht. Pėrtej, nėpėr qelqet e largėta tė qytetit, pėrkapej vetėm
- Shtuar 6 vite mė parė


»Terapi kuruese pėr dhembjet e kurrizit - Gazeta Standard

Kiropraktiku, terapi kuruese pėr dhimbjet e kurrizit Kjo terapi nuk ka kohėzgjatje tė caktuar Kiropraktika pėrdoret mė shumė qė tė mėnjanohen dhimbjet nė:
- Shtuar 6 vite mė parė


»Zemra, prkujdesja dhe dmtimet e saj - Gazeta Start

Zemra si organ muskulor luan rolin e pomps e cila e shtyn gjakun ne qarkullim. Zemra,arteriet,venat dhe kapilart formojn sistem t mbyllur te gjakut. Zemra sht organ i zgavruar muskulor i prbr
- Shtuar 6 vite mė parė


»Zemra, gjashtė sėmundjet nga tė cilat preket mė shpesh - Albania

Ēfarė sinjalizon prishja e ritmit tė zemrės Zemra si organ muskulor luan rolin e pompės e cila e shtyn gjakun nė qarkullim. Zemra, arteriet, venat dhe kapilarėt formojnė sistem tė mbyllur tė g
- Shtuar 7 vite mė parė


< Më para | 1 | Më pas >
0 total -> total 1 15 ->15 0 total_found -> total_found 1 15 ->15 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 reumatizmi ->reumatizmi 0 docs[0] -> docs[0] 1 15 ->15 0 hits[0] -> hits[0] 1 19 ->19

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos