Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Ruzveltit"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»70 VJET NGA NJĖ LUFTĖ E NGATĖRRUAR - Gazeta Shqip

YLLI POLOVINA
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Pse Rusia kerkon rajonin e Krimese - Vizion Plus

Parlamenti rus votoi pro nderhyrjes ushtarake ne rajonin e Krimeas nje republike autonome brenda territorit ukrainas Ashtu si ne vitin 2008 me luften ne Gjeorgji edhe pas gjashte vjetesh Rusia
- Shtuar 8 muaj mė parė


»DiCaprio do te interpretoje ish-presidentin amerikan Teodor Ruzvelt - Top Channel

Ka interpretuar një pilot avioni, kreun e FBI-së, një mashtrues aksionesh në bursë dhe tashmë Leonardo DiCaprio do të luajë rolin e një presidenti. Aktori
- Shtuar 9 muaj mė parė


»DiCaprio do të interpretojë ish-presidentin amerikan - IndeksiOnline

 Ka interpretuar një pilot avioni, kreun e FBI-së, një mashtrues aksionesh në bursë dhe tashmë Leonardo DiCaprio do të luajë rolin e një presi
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Veprimtaria komuniste e Litvinovit nė veprim - Gazeta 55

08-10-2013 / Nga Kostaq Xoxa Për Kordell Hall-in, e gjithë bota do të kishte një fizionomi tjetër Kordell Halli ishte ministri i Jashtëm 
- Shtuar 1 vit mė parė


»Shakaja e tri ligjeve dhe BE-ja - BalkanWeb

Kemi parë gjithë këto ditë se tri ligjet dhe agjenda shqiptare e BE-së është bërë një nga kuajt kryesorë të betejës zgjedhore midis Ber
- Shtuar 1 vit mė parė


»Qeverisja e Putinit nuk i ka harruar porositė e Pjetrit tė Madh - Gazeta 55

25-08-2008 / Kostaq Xoxa Citimi i pjesshėm i testamentit/Pjetri i Madh kishte nėnshkruar nė vitin 1724 nė Moskė testamentin e tij prej 13 pikash. Ky dokument ėshtė botuar nga gazeta „L’echo
- Shtuar 3 vite mė parė»Nderron jete shkrimtari Gore Vidal - Top Channel

Ndërroi jete në moshen 86-vjeçare, në shtëpinë e tij në Los Anxheles, shkrimtari dhe skenaristi amerikan Gore Vidal. Gjendja e tij u rendua p
- Shtuar 3 vite mė parė


»Moskë, ndahet nga jeta spiuni legjendar sovjetik - BalkanWeb

MOSKË - Një nga spiunët më të njohur në botë, Gevork Vartanian, 87 vjeç, i njohur nën emrin e shifruar Amir, vdiq dje në mbrëmje në Mosk&e
- Shtuar 3 vite mė parė


»Obama do tė hapė ceremoninė pėr Martin Luter Kingun - Ora News

Mijëra persona po mbildhen në kryeqytetin e Shteteve të Bashkuara, Uashington, për të marrë pjesë në ceremoninë e dedikuar udhëheqësit të
- Shtuar 4 vite mė parė


»Historiani Montefiore: Ju rrėfej emocionin e pėrkthimit tė librave tė mi nė shqip - Gazeta 55

08-07-2011 / Gazeta 55 Shkrimtari i famshëm Simon Sebag Montefiore, në një rrëfim të gjatë për emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut, tr
- Shtuar 4 vite mė parė


»Presidenti Franklin Ruzvelt dhe Marreveshja e Dyte e Re - Zėri i Amerikės

Tre muajt e pare te Franklin Ruzveltit si president kane qene nje nga periudhat me interesante ne politiken amerikane.Ā  Ruzvelti hyri ne Shtepine e Bardhe ne mars te vitit 1933. Vendi ishte ne kri
- Shtuar 4 vite mė parė


»Programi i matures - Metropol

02/02/2011   Programi pėr Fiziken Lista e koncepteve (76 tema) Zhvendosja, Shpejtėsia. Nxitimi. Lėvizje njėtrajtėsisht e ndryshueshme. Rėnia e lirė. Nxitimi i rėnies sė li
- Shtuar 4 vite mė parė


»Shekulli i unit - Gazeta Standard

Ky dokumentar ka te beje me ate se si pushtetaret e kane perdorur teorine e Frojdit me qellim qe te kontrollojne turmat e rrezikshme ne epoken e demokr
- Shtuar 4 vite mė parė


»A mund te vazhdohet keshtu nga REXHEP MEIDANI - Panorama

Nenvleresimi apo nencmimi i gjerave te vogla ne veprimtari plane skema e shqyrtime konkrete mund te coje ne situata shqetesuese deri ne gabime e deme serioze te mevonshme. Kete ide misheron shprehj
- Shtuar 5 vite mė parė


»Obamės nuk i pėlqen Douning Street - Ballkan

Autori i Lajmit: RedaksiaUashington – Brenda njė muaji pas pėrurimit si president i Shteteve tė Bashkuara, u bė e qartė se ushqimi i “marrėdhėnieve speciale”, nuk do tė ishte njė prioritet i Barak
- Shtuar 5 vite mė parė


»Zgjedhim shpresėn nė vend tė frikės - Shekulli

Dua tė flas rreth pėrpjekjeve tona nė Afganistan -- natyrėn e angazhimit tonė atje, shtrirjen e interesave tona, si dhe strategjinė qė do tė ndjekė administrata ime pėr ta pėrfunduar kėtė luftė me
- Shtuar 5 vite mė parė


»Statujat qė flasin, Britani, Churchill dhe Roosvelt marrin zė - Ora News

Statujat e Sir Winston Churchill dhe Franklin D. Rooseveltit tė vendosura nė fund tė Bond Street nė Londėr, janė bėrė publike nė fillim tė javės, pasi janė "zgjuar nga heshtja tyre shumėvjeçar
- Shtuar 5 vite mė parė


»Obama:Protestat kundër reformës s´kanë lidhje me racizmin - Gazeta Start

Janė pikėrisht kėto fjalėt e presidentit amerikan, Barak Obama, sipas disa intervistave qė presidenti ka dhėnė pėr pesė rrjete amerikane televizive, qė pritet tė transmetohen nesėr.Nė disa pre
- Shtuar 6 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 51 ->51 0 total_found -> total_found 1 51 ->51 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 ruzveltit ->ruzveltit 0 docs[0] -> docs[0] 1 51 ->51 0 hits[0] -> hits[0] 1 88 ->88

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos