Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Sahit Jashari"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Dëshmitari: Hashim Thaçi mes atyre që kontrollonin qendrën e ndalimit - IndeksiOnline

Në gjykatën e veriut vazhdoi seanca e procesit gjyqësor të grupit të njohur si “Drenica 2” me dëshminë e “Dëshmitarit A”. Dë
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Nesër vazhdon gjykimi në veri të Mitrovicës në rastin “Drenica 2” - IndeksiOnline

Nesër në Gjykatën Themelore të Mitrovicës, vazhdon gjykimi në rastin Drenica 2. Mbrotja thotë se pret gjykim të drejt dhe të ligjs
- Shtuar 3 muaj mė parė


»“Grupi i Drenicës” s’ka nevojë për QKUK - IndeksiOnline

Sabit Geci, Sahit Jashari, Jahir Demaku, Sylejman Selimi,Ismet Haxha dhe Sami Lushtaku, të gjithë kanë dal të jenë shëndosh e mirë e pa nevojë që t
- Shtuar 3 muaj mė parė


»ā€‹Këndej ka udhëtuar UÇK-ja, por rruga u la në harresë nga çdo qeveri - IndeksiOnline

Këtë rrugë e kanë shkelur Adem Jashari, Hamëz Jashari, Hashim Thaçi, Sokol Bashota, Azem Syla, Mujë Krasniqi, Sylejman Selimi, Sami Lushaku, Sahit Jashari,
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Vajza e Sahit Jasharit: Ja faktet pse babai im është në spital (foto) - IndeksiOnline

Vajza e Sahit Jasharit, Ajshe Jashari, ka reaguar ndaj raportimeve në lidhje me qëndrimin e babait të saj në QKUK. Ajshja, e bija e Sahit Jasharit, i cili është n
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Mbrojtja e “Grupit të Drenicës” do që dëshmitarët të jenë në seancë - IndeksiOnline

Në gjykatën Themelore në Mitrovicë ka përfunduar seanca kryesore nda Sylejman Selimit, Sami Lushtakut, Jahir Demaku, Sabit Geci, Avni Zabeli, Ismet Haxha dhe Sahit Jas
- Shtuar 5 muaj mė parė


»U mbajt seanca kryesore ndaj “Grupit të Drenicës” - IndeksiOnline

Djali i Sami Lushtakut, Mergimi në një postim në Facebook ka thënë se e cila sipas tij Në Gjykatën Themelore në Mitrovicë, është mbajtur
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Komandantët të irrituar në PDK - IndeksiOnline

Më 8 qershor, Partia Demokratike e Hashim Thaçit nuk do të ketë mbështetjen e atyre që e krijuan: komandantëve të UÇK-së.
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Hetohet Shërbimi Korrektues për rastin e “Grupit Drenica” - IndeksiOnline

EULEX dhe Ministria e Drejtësisë kanë nisur hetimet ndaj Shërbimit Korrektues të Kosovës për rastin e arratisjes të tre pjesëtarëve të &l
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Urdher-arrest per grupin e Drenices - Top Channel

Gjyqtari i EULEX-it, Darius Silicki ka lëshuar urdhër-arreste për tre ish-komandantët e UÇK-së nga Drenica, Sami Lushtaku, Sahit Jashari dhe Ismet Haxha, të cil&eu
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Merr fund rezistenca, Lushtaku me shokė sot para gjykatės - Ora News

Kosovė- Kryetari i Komunės sė Skėnderajt, Sami Lushtaku, sėbashku me tė dy tė dyshuarit tjerė, Sahit Jashari e Ismet Haxha, janė dėrguar mbrėmė nė burgun e Dubravės, ndėrkaq sot pr
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Kosove dorezohet Lushtaku - Top Channel

Ka përfunduar kriza përpara dyerve të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës pasi Sami Lushtaku, Ismet Haxha dhe Sahit Jashari u dorëzuan në duart e policis&eu
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Burgjet e hapura tė Kuēit - Tema


- Shtuar 6 muaj mė parė


»Pranga te arratisurve te grupit te Drenices - Vizion Plus

Tre anetaret e grupit te Drenices kryetari i komunes se Skenderajt Sami Lushtaku Sahit Jashari dhe Ismet Haxha u arrestuan mbreme pas mesnates ne Qendren Klinike Universitare te Prishtines pre
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Lushtaku: Gjejeni emrin e personit që e kam ekzekutuar - IndeksiOnline

“Grupi i Drenicës” është deklaruar i pafajshëm gjatë seancës së sotme dëgjimore, të mbajtur në Gjykatën Themelore në ver
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Lushtaku, Jashari e Haxha sillen para Gjykatës - IndeksiOnline

Tre të arratisurit Sami Lushtaku, Sahit Jashari dhe Ismet Haxha i janë bashkuar sot në gjykatë grupit prej shtatë të akuzuarve për krime lufte. Seanca pritet
- Shtuar 6 muaj mė parė


»'Grupit Drenica', tre pjestarë të tjerënë grevë, protestë kundër EULEX - Shqiptarja.com

PRISHTINE - Tre pjestarët e tjerë të Grupit të Drenicës, Hysni Thaçi, Zeqir Demaku dhe Jahir Demaku që ndodhen në qendrën e paraburgimit të Prishtin
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Gjykata kërkon arrestimin e Lushtakut dhe të tjerëve, do t’i dërgojë në Dubravë - IndeksiOnline

Gjykata ka lëshuar fletarrest për të arratisurit Sami Lushtaku, Sahit Jashari dhe Ismet Haxha dhe kërkon dërgimin e tyre në Burgun e Dubravës. Seanca ndaj t&
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Grupi i Drenices mberrin ne Mitrovice - Top Channel

Tre ish-komandantët e UÇK-së nga Drenica, Sami Lushtaku, Sahit Jashari dhe Ismet Haxha, zyrtarisht vazhdojnë të jenë në arrati, ndërsa katër shokët
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Arratisen te burgosurit e ldquoDrenicesrdquo - Top Channel

Tre ish-komandantë të UÇK-së nga Drenica, Sami Lushtaku, Sahit Jashari dhe Ismet Haxha, janë arratisur nga Klinika e Nefrologjisë në Prishtinë, ku ishin sjell
- Shtuar 6 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 106 ->106 0 total_found -> total_found 1 106 ->106 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 sahit ->sahit 0 docs[0] -> docs[0] 1 735 ->735 0 hits[0] -> hits[0] 1 989 ->989 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 jashari ->jashari 0 docs[1] -> docs[1] 1 2390 ->2390 0 hits[1] -> hits[1] 1 4564 ->4564

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos