Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Sergei Esenini"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Agim Faja: “Origjina e botës”, ai skandalizon vërtet shqiptarët arti? - Shqiptarja.com

TIRANE- Desh harrova për çka shkruaje lidhur me Gustav Kurben, i cili, meqë vinte nga një qytet i vogël në periferi të Francës, shoqëria e sofistikuar pa
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Kujtimet/ Pano Taēi, jeta buzėlumit pranė njė arixhiu - Shqiptarja.com

TIRANE - Sa e vėshtirė qenka tė shkruash pėr Pano Taēin, njėsoj si pėr tė vėrtetėn!Nuk e di prej sa kohėsh, ndoshta qysh atėherė kur lexova njė poezi erotike tė Pano Taēit, midis nesh u kr
- Shtuar 1 vit mė parė


»Pano Taçi, jeta buzëlumit pranë një arixhiu - Shqiptarja.com

TIRANE - Sa e vështirë qenka të shkruash për Pano Taçin, njësoj si për të vërtetën!Nuk e di prej sa kohësh, ndoshta qysh atëhe
- Shtuar 2 vite mė parė


»Krijimtaria e njė shekulli nė njė libėr - Panorama

 “Letėrsia Botėrore e shek. XX”, sjell nė vėmendje tė lexuesit krijimtarinė mė tė mirė tė njė shekulli. Tė pėrkushtuar pas pėrkthimit tė kryeveprave botėrore, Jorgji dhe Agim
- Shtuar 6 vite mė parė


»Letėrsia botėrore e shekullit XX Familja e madhe e shkrimtarėve tė globit - Gazeta Sot

Tė pėrkushtuar pas pėrkthimit tė shumė kryeveprave botėrore, Jorgji dhe Agim Doksani sjellin njė libėr studimor pėr letėrsinė  , Nga prof. dr. Adriatik KallulliAt e bir, tė pėrkushtuar pas pėrkt
- Shtuar 6 vite mė parė


»Fatet dhe sfidat e shkrimtarėve tė shekullit XX - Gazeta Shqip

At e bir, tė pėrkushtuar pas pėrkthimit tė shumė kryeveprave botėrore, Jorgji dhe Agim Doksani, kėsaj here paraqiten bashkėrisht me njė libėr tė ngjeshur studimor pėr letėrsinė botėrore tė shekullit X
- Shtuar 6 vite mė parė


»Esenini dhe ndikimi pers - Metropol

18/02/2009  - Nė Vitin Ndėrkombėtar tė Gjuhėve, shpallur nga Unesco - Esenini ėshtė pėrfaqėsuesi mė i njohur dhe mė popullor i letėrsisė ruse tė shekullit XX, ėshtė talenti poetik m
- Shtuar 6 vite mė parė


»Persia tek Esenini - Shekulli

Krijimtaria e poetit rus Sergei Esenin ėshtė ndikuar edhe nga letėrsia perse. Shembulli qė sollėn nė takimin ndėrkombėtar nė Tiranė studiuesit Anna Rykova dhe Xhevdet Zeka i takon "motiveve perse",
- Shtuar 6 vite mė parė


»Shagane, moj Shagane - Gazeta Standard

Esenini ėshtė pėrfaqėsuesi mė i njohur dhe mė popullor i letėrsisė ruse tė shekullit XX, ėshtė talenti poetik mė i spikatur i asaj qė ėshtė quajtur “poezia e argjendtė” e Rusisė. Duke
- Shtuar 6 vite mė parė


< Më para | 1 | Më pas >
0 total -> total 1 9 ->9 0 total_found -> total_found 1 9 ->9 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 sergei ->sergei 0 docs[0] -> docs[0] 1 2248 ->2248 0 hits[0] -> hits[0] 1 2611 ->2611 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 esenini ->esenini 0 docs[1] -> docs[1] 1 17 ->17 0 hits[1] -> hits[1] 1 54 ->54

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos