Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Shen Pali"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Hotel Dajti ne 1944 nga clirimi i Tiranes ne paraden e 29 Nentorit - Panorama

e Marte 28 Tetor 20141420 pm p classwp-caption-text Budjon Xhelo i biri i ish administratorit te hotel DajtitbrbrTregon djali i ish-administratorit te hotelit Llazi XhelobrbrBudjo
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Nje bust per Papa Gjon Palin II ne Lezhe - Panorama

e Hene 20 Tetor 20141356 pm Rruga e re e ndertuar prane Katedrales se Lezhes tashme do te mbaje emrin Papa Gjon Pali II Duke qene se kjo rruge ndodhet prane kompleksit te shkollav
- Shtuar 2 javė mė parė


»Papa Franēesku pėrlotet nga vuajtjet e klerikėve: Shqipėria vend martirėsh - Ora News

Tiranė- Kremtimin e lutjes mbrėmėsore, Papa Franēesku e ka zhvilluar nė katedralen “Shen Pali” nė Tiranė, me meshtarė e seminaristė. Ati i shejtė u njoh me dėshm
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Historia Shqiperi-Vatikan - Vizion Plus

brbrEdhe pse ne pese shekujt e fundit marredhenia jone kulturore dhe shpirterore me Europen ka kaluar kryesisht nga dyert e Shen Pjetrit duke njohur kulmin me heroin kombetar Gjergj Kastriot Skenderbe
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Katrina Shala Rrefej emocionet e 21 viteve me pare ne meshen e Gjon Palit - Vizion Plus

brbrshte 25 prilli i vitit 1993 Papa Gjon Pali i Dyte hyn ne kishen e Shen Ndoit ne Shkoder ku mban edhe meshen solemne Vetem 2 mije persona paten privilegjin te perzgjidheshin per te ndjekur meshen
- Shtuar 1 muaj mė parė


»A ka dobi ardhja e Papes per Shqiperine - Panorama

e Shtune 20 Shtator 20141218 pm ZHIRAR MOKINIbrbrĀ  Neser Papa Francesku shkel token e Shqiperise Arsyeja e kesaj letre eshte ndjesia se per shume nga ne lajmi rrezikon te mbetet
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Mediat boterore Vizita e Papes ne Shqiperi me shume rrezik - News of Albania

PUBLICITET Didi Asnje rrezik per sigurine e Papes kemi marre te gjitha masatbr br Pak dite para ardhjes se shumepritur se papa Franceskut ne Tirane kete te diel lajmi per viziten e
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Detajet e meshes se shenjte mbi 110 mije ndjekes - Panorama

e Premte 12 Shtator 20141216 pm p classwp-caption-text Projekti i skenes ku Papa Francesku do te mbaje meshenbrbrU prezantua kalendari i aktiviteteve per nder te Papes brbrZv min
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Katrina Shala gruaja ne meshen e Gjon Palit - Vizion Plus

brbrshte 25 prilli i vitit 1993 Papa Gjon Pali i Dyte hyn ne Kishen e Shen Ndoit ne Shkoder ku mban edhe meshen solemne Vetem 2 mije persona paten privilegjin te perzgjidheshin per te ndjekur meshen e
- Shtuar 2 muaj mė parė»Vatikani ndez dritat e festave - ABC News

Ne Sheshin e Shen-Pjetrit ne Vatikan eshte mbajtur ceremonia e pervitshme ku ndizen dritat ne pemen gjigande te krishtlindjeve. Qindra njerez ishin prezent mbremjen e se premtes per te perjetuar
- Shtuar 11 muaj mė parė


»ldquoFiks Farerdquo Pazaret ne Gjykaten e Larte - Top Channel

“Fiks Fare” zbardh strukturën e funksionimit të korrupsionit në Gjyqësorin shqiptar. Me zë dhe figurë u treguan të gjithë personat, që merrnin
- Shtuar 12 muaj mė parė


»Reportazh/ “Majat e Ballkanit”udhëtim në Theth - Shqiptarja.com

TIRANE- Jam 2570 metra mbi nivelin e detit. Ne Theth. 70 kilometra larg qytetit të Shkodrës dhe me dorën mbi kurorën e argjendtë të Alpeve shqiptare. Jam me sy në Ra
- Shtuar 1 vit mė parė


»Papa Vojtila do te shpallet shenjt - Top Channel

Gjon Pali II do te shpallet shenjt. Vete Vatikani e pohoi nje gje te tille, pasi Papa Francesk autorizoi aprovimin e mrekullise se dyte per papen polak. Njeriu qe drejtoi kis
- Shtuar 1 vit mė parė


»Takimi me Atin e Shenjte, Berisha: Bekim hyjnor per fitoren e 23 qershorit Eva Gjura - Koha Jonë

Bekim hyjnor per zgjedhjet e 23 qershorit, e ka cilesuar kryeministri Berisha takimin e tij me Papa Franceskon I, gjate ceremonise se inaugurimit ne Vatikan. Me ftese te Selise se Shenjte, Kryeministr
- Shtuar 2 vite mė parė


»Papa Francesku nis diten e pare te punes me nje vizite ne Baziliken e Romes - ABC News

Papa Francesku, nis ditën e pare ne krye te kishës katolike, me objektiv përcaktimin e vizionit e tij për papatin.  Mengjesin e sotem Papa Francesku vizitoi Bazilikën e
- Shtuar 2 vite mė parė


»Vatikan zgjidhet Papa i ri - ABC News

Ne Vatikan eshte zgjedhur Papa i ri. Ai eshte 77 vjecari nga Argjentina Horge Mario Bergolio, qe do te quhet Papa Francesko i pare. Pas votimit te trete te 115 kardinaleve, nga Kapela Sistina doli ty
- Shtuar 2 vite mė parė


»Papa Francesco nis ditėn e parė tė punės me njė vizitė nė Bazilikėn e Romės - Gazeta 55

14-03-2013 / Gazeta 55 Papa Francesku, nis ditën e pare ne krye te kishës katolike, me objektiv përcaktimin e vizionit e tij për papatin. Mengjesin e sotem Papa France
- Shtuar 2 vite mė parė


»Konklava serish tym i zi - Top Channel

Dështon votimi i dytë për zgjedhjen e Papës së ri në Kapelën Sistinë, ku 115 kardinalë janë mbyllur për të arritur konsensus për pasue
- Shtuar 2 vite mė parė


»Qyteti 3 mijevjecar i gdhendur ne gur - Gazeta Standard

Trashegimia/ Durresi si nje nga qytetet me te vjetra te Shqiperise afro 3 mijevjecare si vendbanim ilir i fisit te taulanteve ka te deshmuar jeten e tij qe ne prehistori Qen
- Shtuar 3 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 63 ->63 0 total_found -> total_found 1 63 ->63 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 shen ->shen 0 docs[0] -> docs[0] 1 5200 ->5200 0 hits[0] -> hits[0] 1 8129 ->8129 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 pali ->pali 0 docs[1] -> docs[1] 1 1832 ->1832 0 hits[1] -> hits[1] 1 3299 ->3299

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos