Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Sherbimi Meteorologjik"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Dimri pranveror ne Shqiperi - Top Channel

Edhe pse jemi në ditët e para të muajit janar, temperaturat e ulëta dhe ngricat duket se nuk do të jenë prezente edhe per disa dite. Sherbimi Mete
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Moti i keq perfshin Europen Qendrore viktima - Top Channel

Shirat e rrëmbyer në Europen Qendrore shkaktuan rrëshqitje të dheut dhe daljen nga shtrati të lumenjve. Alarmi ka përfshirë Gjermaninë, Republikën Ceke
- Shtuar 1 vit mė parė


»I nxehti afrikan 38 grade celsius - Top Channel

Vala e te nxehtit afrikan që ka përfshire vendin prej tre javësh ka bërë që termometri të shkojë deri në 38 gradë celcius. 
- Shtuar 3 vite mė parė


»Stuhite dhe tornadot godasin SHBA-ne - ABC News

Të paktën 27 persona kanë humbur jetën si pasojë e një stuhie të fuqishme në Shtetet e Bashkuara . Indiana, Kentucky dhe Ohajo janë shtetet e goditura m&
- Shtuar 3 vite mė parė


»Meteorologet: Erdhi i ftohti polar Sonila Isaku - Koha Jonë

Shqiperia duke nisur nga dita e diel do te perfshihet nga i ftohti polar. Termometri ne te gjithe vendin do te zbrese nen zero duke shenuar temperaturat me te uleta ne Peshkopi me -15 grade Celsius dh
- Shtuar 3 vite mė parė


»Javes tjeter ulje temperaturash me 10 grade - Top Channel

20 shtatori do të shënojë ndryshimin përfundimtar të stinëve por edhe ate të temperatura
- Shtuar 4 vite mė parė


»SHBA Sezoni i stuhive mund te jete me vdekjeprures se kurre me pare - Zėri i Amerikės

Zyrtaret ne shtetin amerikan te Mizurit thane se 232 njerzve nuk u dihet fati 5 dite pas stuhise se fuqishme qe perfshiu qytetin e Xhoplinit duke lene pas nje re vdekjesh e shkaterrimesh. Numri
- Shtuar 4 vite mė parė


»Shtresat e akullit bllokojne rruget - Gazeta Standard

Ne veri te vendit dhe ne juglindje temperaturat e uleta kane krijuar shtresa akulli qe kane bllokuar rruget Edhe pse reshjet e debores jane nderprere dhe ka pasur nje
- Shtuar 4 vite mė parė


»Akuza e mediave Sherbimi Sinoptik fshehu parashikimin per motin e keq - News of Albania

Problemi qendron ne ate se ne nuk dime nese mund ti besojme sherbimit meteorologjik shtron pyetjen Daily Telegraph Londer 6 Janar 2011 - Sherbimi britani
- Shtuar 4 vite mė parė


»Drini nuk ndalet sjell prurjet maksimale shkarkimet vazhdojne - Albania

Ervin KOCI Prurjet ne kaskaden e Drinit jane rritur edhe me shume gjate paradites se djeshme duke mos dhene shprese per nje permiresim te situates. Sipas te dhenave me te fundit te K
- Shtuar 4 vite mė parė


»Moti ndalet shiu per 5 dite para fatkeqsise se Shkodres - BalkanWeb

TIRANEuml- Pas fatkeqesise natyrore te diteve te fundit nje lajm i mire vjen per banoret e zonave te permbytura. Sipas sherbimit meteorologjik te ushtrise qe nga pasditja e sotme pritet permiresim i s
- Shtuar 4 vite mė parė


»Miti i Rozafe-mbytjes dhe kompleksi i qeverise - Albania

Albert Gjoka Shkodranet gjate ketij viti kane provuar si asnjehere tjeter mallkimin e kompleksit te Rozafes miti qe e linden dhe e trasheguan brez pas brezi ate mit mallkues qe shko
- Shtuar 4 vite mė parė


»Reshje te shumta shiu dhe bore gjate dites se sotme - Gazeta Start

Sipas sherbimi meteorologjik Meteoalb pasditen e sotme do te kete reshje te shumta shiu ne pjesen me te madhe te Shqiperise dhe reshje bore ne pjesen verilindore te vendit. Ne pjesen e dyte te
- Shtuar 4 vite mė parė


»Nga shoferet tek kryeministri alibite e papranueshme te nje kryebashkiaku te deshtuar - Gazeta 55

23-11-2010 / Gazeta 55 Para nje muaji Edi Rama na tha se fajin e kishin qytetaret dhe shoferet kurse dje na tha se fajin e trafikut e ka Sali Berisha Po ky Rama e ka ndonje pergjegjesi ne
- Shtuar 4 vite mė parė


»Prej se enjtes reshjet do te ngadalesohen - Gazeta Start

Sinoptikanet thone se moti deri ne fundjave do te jete i qendrueshem me kthjellime dhe vranesira kalimtare qe do te jene me te theksuara ne zonat malore. Ndersa temperaturat do te kene tendenc
- Shtuar 5 vite mė parė


»Temperatura rekord ne Kaliforni - Ora News

Stina e vjeshtes mund te kete trokitur zyrtarisht javen e kaluar por duket se Kalifornia po piqet nga temperaturat shume te larta qe kane prekur vendin gjate dites se hene. Sherbimi kombetar meteorolo
- Shtuar 5 vite mė parė


»Rusia ne alarm zjarret perfshijne zonen e Cernobilit - Albania

Zjarri ka perfshire zonat e ndotura nga katastrofa e Cernobilit ne perendim te Rusise. Lajmi u be i ditur nga autoritetet lokale te cilat dhane alarmin per gjendjen atje. Nga mesi i korr
- Shtuar 5 vite mė parė


»PS: Permbytjet nga Berisha dhe Prifti, jo nga natyra - Top Channel

Ne nje analize te gjate per thuajse 60 minuta deputeti i Partise Socialiste Erjon Brace, ne Asamblene Kombetare ka renditur ato qe i quajti prova te qarta qe faktojne pergjegjesine e plote te qeverise
- Shtuar 5 vite mė parė


»Moti, shi dhe debore - Top Channel

Parashikime aspak te favorshme per zonat e permbytura vijne nga Sherbimi Meteorologjik Ushtarak. Edhe per te pakten kater dite te tjera vendi pritet qe te perfshihet nga nje mot i paqendru
- Shtuar 5 vite mė parė


»2010 me pėrmbytje dhe shira nė gjithė botėn - Alsat

Per shkak te motit te keq dhe te shirave te dendur  ekipet e emergjences kane evakuuar rreth 400 banore nga shtepite e tyre  ne qytetin e Coonable te Australise. Reshjet e vazhdueshme te shi
- Shtuar 5 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 33 ->33 0 total_found -> total_found 1 33 ->33 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 sherbimi ->sherbimi 0 docs[0] -> docs[0] 1 3174 ->3174 0 hits[0] -> hits[0] 1 4575 ->4575 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 meteorologjik ->meteorologjik 0 docs[1] -> docs[1] 1 504 ->504 0 hits[1] -> hits[1] 1 593 ->593

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos