Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Sherbimit Gjeologjik"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Vendim per 541 te punesuar perkohesisht ne qeverisjen vendore - News of Albania

Transmetuar me 29012014 - 1630 Foto ilustruese mbledhje qeverie PUBLICITET Tirane 29 janar 2014 NOAal- Gjate mbledhjes se sotme te Qeve
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Zbardhen vendimet e qeverise te ndermarra sot - Shekulli

SSSAbrASS Ne mbledhjen e radhes te mbajtur nen drejtimin e kryeministrit Edi Rama Keshilli i Ministrave ka miratuar diten e sotme nje teresi projektligjesh Ne njoftim per shtyp eshte bere e d
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Gjiknuri ndryshon kreret e institucioneve Eglantina Nasi - Koha Jonë

Kater institucione kyce te sektorit te energjetikes ne vend, si dhe tre shoqeri aksionere pjese e tij, tani e tutje do kene ne krye te tyre drejtues te rinj. Dhe kjo, fale vendimeve perkatese te marra
- Shtuar 1 vit mė parė»Hiqen shtesat ne page per nepunesit qe kane marre grada shkencore - Gazeta Shqip

Shkurtimet Pas vendimit per arsimin masa shtrihet edhe per administraten shteterore Qeveria shqiptare ne kuader te dietes se saj ka vendosur dje te perjashtoje nga shperblimi per gradat shkencore
- Shtuar 3 vite mė parė


»Razma, guri shndrites ne gjerdanin e turizmit malor Nga Albert Vataj - Koha Jonë

Ke vendosur te bashkengjitesh ne agjenden e larmishme gjeografike te pushimeve edhe nje tjeter destinacion. Ne kete bollek mundesishe qe te ofron e sotmja, e dyndur tek turizmi, si mundesi dhe kapacit
- Shtuar 4 vite mė parė


»Nje termet i fuqishem godet Afganistanin - Gazeta Start

Lajmi behet i ditur nga Sherbimi Gjeologjik i Shteteve te Bashkuara i cili sakteson se epiqendra e termetit ishte 75 km ne juglindje te qytetit Faizabad ne provincen afgane Badakshan.Dridhja e
- Shtuar 5 vite mė parė


»Privatizimet,Qeveria nxjerr nė shitje stadiumin “Qemal Stafa” - Panorama

Erald KapriQeveria nxjerr nė ankand listėn e radhės sė objekteve dhe aseteve publike tė cilat do tė privatizohen. Kėto asete do tė privatizohet me procedurė ankandi tė hapur ku ēdo
- Shtuar 5 vite mė parė


»Radioaktiviteti nė Tiranė, Mjedisi s`ka para pėr matjet - Ballkan

Autori i Lajmit: Redaksia Gazi Radon kėrcėnon shėndetin e njerėzve nė disa zona tė kryeqytetit. Mėsohet se Avokati i Popullit ka dhėnė alarmin pėr ndotjen e ambientit nė Tiranė nga gazi radioaktiv
- Shtuar 5 vite mė parė


»Shkarkimet dhe reshjet, demtohet ura e Fierzes - Koha Jonë

TROPOJE- Shkarkimet e vrullshme nga portat e hidrocentralit te Fierzes, kane shkaktuar prej disa ditesh demtimin e kembeve te ures se Drinit qe lidh Tropojen me Kukesin ne aksin kombetar. Ministria e
- Shtuar 5 vite mė parė


»Bllokohet aksi rrugor Qafė Mali- Tropojė - Gazeta Start

Lajmi ėshtė bėrė i ditur nga kryetari i Bashkisė sė Bajram Currit, Nuredin Ahmetaj, i cili ka deklaruar se 20 automjete qėndrojnė tė bllokuara nė tė dyja anėt e urės qė lidh Tropojėn me pjesėn tjetėr
- Shtuar 5 vite mė parė


»Aksi Qafe Mali -Fierze i pakalueshem - Koha Jonë

Aksi Qafe Mali -Fierze eshte i bllokuar si rezultat i rreshqitjeve te dherave qe jane aktivizuara nga reshjeve te e diteve te fundit, njoftoi dje Ministria e Transportit. Sipas te njejtave burime, qar
- Shtuar 5 vite mė parė


»Pogradec, shembet nje shtepi, rrezikohen 6 te tjera - Top Channel

Bora dhe reshjet e dendura te shiut kane shkaktuar deme te medha materiale. Ne fshatin Trebinje te Pogradecit, si pasoje e tejngopjes nga reshjet e shiut dhe debores eshte shembur nj
- Shtuar 6 vite mė parė


»Rreshqet dheu ne Pevelat, fundoset shtepia dykateshe - Koha Jonë

Pogradec- Rreshqitja e tokes ka rrafshuar diten e djeshme nje ndertese dy-kateshe ne fshatin Pevelat te Pogradecit, komuna e Trebinjes. Lajmin e bene te ditur zyrtare vendore, te cilet u shprehen se e
- Shtuar 6 vite mė parė


»Panik ne Bago, rreshkitjet vazhdojne - Koha Jonë

Kavaje- Frike dhe ankth per 200 familje ne fshatin Bago te komunes Synej ne Kavaje. Dy dite pas ngjarjes dramatike, situata vazhdon te mbetet alarmante. Banoret jane te perfshire nga paniku, pasi edhe
- Shtuar 6 vite mė parė


»Shembja e shtepive, ekspertet po hetojne shkaqet - Top Channel

Nje grup ekspertesh gjeologe kane shkuar sot ne komunen Synej te Kavajes, ku nje dite me pare u shemben shtepi dhe te tjera rrezikojne te shkaterrohen ne ditet ne vijim. Ekspertet thane
- Shtuar 6 vite mė parė


»Sherbimi gjeologjik reagon per tragjedine - Koha TV

Projekti qe solli shembjen e pallatit ne Gjiroakster ka pasur nje studim gjeologjik, por duhet pare vertetesia e tij dhe zbatimi nga ndertuesi.Sipas Sherbimit Gjeologjik, specialiste te kesaj fushe du
- Shtuar 6 vite mė parė


»Gjeologet: Te jemi ne KRT - Top Channel

Sherbimi Gjeologjik Shqiptar kerkon me insistim perfshirjen e nje gjeologu ne radhet e Keshillit te Rregullimit te Territorit per cdo bashki apo komune. Studimi Gjeologjik kur dorezohet
- Shtuar 6 vite mė parė


»Tragjedia, inxhinieret: Gabimi te kendi i germimeve - Top Channel

Shembja e pallatit ne Gjirokaster nuk do te kishte ndodhur nese do te ishte bere nje studim real gjeologjik i zones. Inxhinieret e Sherbimit Gjeologjik Shqiptar thone se studimet qe
- Shtuar 6 vite mė parė


»I nvestitoret interes per minierat dhe naften - Koha Jonë

Shoqata e Investitoreve te Huaj ne Shqiperi, (FIAA) dhe partneret pjesemarres ne konferencen kombetare "Burimet Natyrore Shqiptare", e cila po shoqerohet nga nje panair, ku 60 shoqeri qe investojne ne
- Shtuar 7 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 22 ->22 0 total_found -> total_found 1 22 ->22 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 sherbimit ->sherbimit 0 docs[0] -> docs[0] 1 4830 ->4830 0 hits[0] -> hits[0] 1 7226 ->7226 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 gjeologjik ->gjeologjik 0 docs[1] -> docs[1] 1 642 ->642 0 hits[1] -> hits[1] 1 962 ->962

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos