Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Shen Gjergjit"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Ethet e arit demtohen me ekskavator varret - Panorama

e Enjte 9 Tetor 20141336 pm p classwp-caption-text Vendi ku po kerkohej per floribrbrGermimet ne zona te thella malore ne kerkim te arit te fshehur qe tregohet neper legjenda e go
- Shtuar 2 javė mė parė


»Historia e kishes ne imazhe publikohen fotot e varrimit te Fishtes - Panorama

e Merkure 6 Gusht 20142151 pm p classwp-caption-text Dom Gjergj MetaSSSAbrASSTi binin ne duar ato fotografi ishte me te vertete nje bekim Jo vetem se gjithcka qe kishte degjuar p
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Panariti premton mbėshtetje pėr fermerėt: Prodhimet e Lushnjes janė bio VIDEO - Ora News

Ministri i Bujqėsisė, Zhvillimit Rural dhe Administrimit tė Ujėrave , Edmond Panariti, zhvilloi sot njė takim me fermerėt e zonės sė Lushnjes, qė ėshtė dhe baza e prodhimit bujqėsor nė Shqipėri. Te
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Katedralja Shen Gjergji e Fan Nolit merr dekoraten Gjergj Kastrioti Skenderbeu - ABC News

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani dekoroi Katedralen Ortodokse Shqiptare të Shën Gjergjit në Boston, SHBA, me dekoratën “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”. &n
- Shtuar 1 vit mė parė»Grabitet kisha 400-vjecare - Top Channel

Vidhet kisha 400-vjecare e "Shen Gjergjit" ne fshatin Shipske. Ngjarja eshte rregjistruar ne oret e para te mengjesit te se dieles ndersa sipas te henave persona te paidentifikuar pasi ka
- Shtuar 1 vit mė parė»Vidhet dhe demtohet kisha 400 vjecare e Shen Gjergjit ne Shipske te Korces - ABC News

Vidhet dhe dëmtohet kisha 400 vjeçare e Shën Gjergjit në  fshatin Shipskë. Policia dyshon se objektet e vjedhura mund të trafikohen jashtë vendit. Në k&e
- Shtuar 1 vit mė parė


»Grabitet sėrish kisha 400-vjeēare e Shėn Gjergjit - Ora News

Kisha 400 vjeēare e Shen Gjergjit ne fshatin Shipske ne komunen e Voskopojes eshte grabitur nga tre persona ende te paidentifikuar nga policia. Nga hetimet e para mesohet se grabitesit pasi kane sh
- Shtuar 1 vit mė parė


»Zbulohet leterkembimi i Fan Nolit me Enver Hoxhen - Panorama

e Enjte 31 Janar 20131311 pm p classwp-caption-textFan Nolip pBotohen 544 letrat nga epistolari 60-vjecar i Fan S Nolitp pStudiuesi Nasho Jorgaqi zbulon leterkembimin mes Nolit d
- Shtuar 2 vite mė parė


»Kryekomunari jo pronarit te tokes se 4 kishave ne Liqenas - ABC News

Dalja e pronarit për pronën ku janë të ndërtuar katër kishat mesjetare në Liqenas të Korçëss, njëra prej tyre monument kulture e kategorisë
- Shtuar 2 vite mė parė»Rruga e re per ne Peze - Top Channel

Ka nisur ndërtimi i rrugës së re që lidh Pezën e Madhe dhe Pezën e Vogël me akset nacionale. Kjo zonë e Tiranës, e banuar nga 6 mij&e
- Shtuar 2 vite mė parė


»Gjerj, ti na bashkove, kėta na ndanė - Shekulli

Myslim Pasha Sali Berisha e bart me vete dasinė dhe urrejtjen. Erdhi nė Lezhė pėr besėlidhjen e madhe historike tė shqiptarėve, e nė tė vėrtetė i ndau edhe mė shumė ata. Erd
- Shtuar 3 vite mė parė


»Presidentja Jahjaga viziton kishen e Nolit ne Boston - Zėri i Amerikės

Presidentja e Kosoves Atifete Jahjaga vizitoi dje Kishen e Shen Gjergjit ne Boston ku u prit nga komuniteti shqiptar ne Masacusets. Zonja Jahjaga ndodhet ne Shtetet e Bashkuara per te marre pje
- Shtuar 3 vite mė parė


»Gjergj, ti na bashkove, kėta na ndanė - Shekulli

Myslim Pasha Sali Berisha e bart me vete dasinė dhe urrejtjen. Erdhi nė Lezhė pėr besėlidhjen e madhe historike tė shqiptarėve, e nė tė vėrtetė i ndau edhe mė shumė ata. Erd
- Shtuar 3 vite mė parė


»MEGA perkujton heronjte e Vorio Epirit - Gazeta Shqip

Partia e re Drejtues te partise se re te minoritetit grek ne Shqiperi MEGA kane perkujtuar te dielen autonomine e Vorio Epirit me 17 shkurt 1914. Nje ceremoni eshte zhvilluar ne fshatin Krania te
- Shtuar 3 vite mė parė


»Rrefimi i Frasherit Si u be Tirana kryeqytet - Gazeta Mapo

Prof. dr. Kristo Frasheri Historiani i njohur Prof. dr. Kristo Frasheri ne 92-vjetorin e shpalljes se Tiranes kryeqytet ka treguar ne nje rrefim te vecante qe nis me historine dhe per
- Shtuar 3 vite mė parė


»Rrefen shoku intim i Migjenit - Gazeta Standard

100-vjetori i lindjes se Migjenit ende nuk ka mbaruar. Eumlshte studiuesi Nasho Jorgaqi qe sjell ne kete rast nje liber si buqete kujtimesh per Mirkon sic e therrisnin te afermit shkruar o
- Shtuar 3 vite mė parė


»Nje darke me Stefano Sannino - News of Albania

Nga Artur Zheji Permes nje mesazhi nga i kujdesshmi dhe miqesori koleg Dritan Tola u njoftova se isha i ftuar si gazetar ne nje darke te posacme me drejtorin e Pergjithshem per Zgjerimin
- Shtuar 3 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 67 ->67 0 total_found -> total_found 1 67 ->67 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 shen ->shen 0 docs[0] -> docs[0] 1 5193 ->5193 0 hits[0] -> hits[0] 1 8122 ->8122 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 gjergjit ->gjergjit 0 docs[1] -> docs[1] 1 676 ->676 0 hits[1] -> hits[1] 1 997 ->997

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos