Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Sherebela"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Nxitja e ndermarrjeve bujqesore - Top Channel

Kryeministri Edi Rama tha se skemat e reja të mbështetjes për bujqësinë synojnë nxitjen e sipërmarrjes, si një mënyrë për të siguruar zhvill
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Kukės, rrezikohet prodhimi i sherebeles, Fermerėt: Grumbulluesit marrėveshje mes tyre, ulėn ēmimin - Ora News

Kukės - Mė shumė se 3 mijė kuintal me bimė medicinale tė llojit sherebele, masė tė thatė, tė kultivuar nė mė shumė se 60 hektar tokė e qarkut tė Kukėsit, rrezikon tė mbetet stok pa
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Bimët medicinale në Malësinë eMadhe, eksportohen 6 mijë tonë - Shqiptarja.com

MALESI E MADHE- Malësia e Madhe zë vendin e parë për sasinë e kultivimit dhe grumbullimit të bimëve medicinale, kjo edhe për shkak të traditës së
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Fermeret kultivojne bimet mjekesore - ABC News

Fermerët po kultivojnë bimë mjeksëore Por, ndërsa deri dje investuan kursimet nga emigrimi, sot kërkojnë më shumë financime në vend. Si ak
- Shtuar 12 muaj mė parė


»Bimėt medicionale nė panair, pėr herė tė parė ekspozohen nė Gjirokastėr - Ora News

Nė shumėllojshmėrinė e produkteve tė ekspozuara nė Panairin e Trashėgimisė dhe Artizanatit 2013 nė Gjirokastėr, pėr herė tė parė janė ekspozuar edhe bimėt mjekėsore. Kanė qenė rreth 50 produkte tė
- Shtuar 1 vit mė parė


»Nė Shkodėr, pėr turizėm - Tema


- Shtuar 1 vit mė parė


»Nis sezoni i korrjes se bimeve medicinale ne Malesine e Madhe - ABC News

Sasia me e madhe e bimeve medicinale qe eksportohet ne SHBA dhe Evrope sigurohet nga Malesi e Madhe. Ne kete periudhe sapo ka nisur fushata e korrjes se prodhimit te mbi 1 mije hektareve.
- Shtuar 1 vit mė parė


»Pjesė tė arta nga programi i Kukuveshit - Gazeta 55

04-05-2013 / Nga Adrian Roshniku. Këto pjesë të arta janë marrë nga mbledhja e nivelit të lartë të PS, pa debate, pa pyetje e propozime, ku kryetari
- Shtuar 1 vit mė parė


»Kryeministri Berisha bashkėbisedon me akademikė dhe pedagogė tė shkencave bujqėsore mbi perspektivėn e zhvillimit rural dhe tė bujqėsisė nė vend   - Keshilli i Ministrave

Kryeministri Berisha bashkëbisedoi sot me akademikë e pedagogë të shkencave bujqëso
- Shtuar 2 vite mė parė


»Kryeministri Berisha: Mbėshtetje e plotė pėr investitorėt, me synim rritjen e numrit tė tė punėsuarve nė mbarė vendin   - Keshilli i Ministrave

Kryeministri Berisha mori pjesë, paraditen e së shtunës, në inaugurimin e fabri
- Shtuar 2 vite mė parė


»Kryeministri Berisha: Reformat qė do tė ndėrmerren nė vazhdimėsi synojnė zgjerimin e lirisė ekonomike dhe tė iniciativės sė lirė tė ēdo biznesmeni shqiptar   - Keshilli i Ministrave

-  Reformat synojnë të rrisin aftësitë konkurruese të ekonomisë shqiptare, duke rritur prodhimin  dhe punësimin
- Shtuar 2 vite mė parė
»Mediu Industria e bimeve mjekesore mjaft e rendesishme - Top Channel

Bimët mjekësore në vend janë dëmtuar dhe janë përdorur pa kriter, ndërkohë që kanë munguar ndëshkimet e duhura. Në
- Shtuar 3 vite mė parė


»Bimėt medicinale, Mediu: Industri me rėndėsi pėr vendin - Ora News

Bimët mjekësore në vend janë dëmtuar dhe janë përdorur pa kriter, ndërkohë që kanë munguar ndëshkimet e duhura. Në konferenc
- Shtuar 3 vite mė parė


»Sherebela, bima që shëron kaq shumë sëmundje - BalkanWeb

TIRANE-Mjekët popullorë e lavdërojnë sherebelën duke e konsideruar si një nga bimët më shëruese në botë duke e kategorizuar si një ndër
- Shtuar 3 vite mė parė


»Disa metoda natyrale pĆ«r tĆ« pasur dhĆ«mbĆ« tĆ« bardhĆ« e tĆ« shĆ«ndetshĆ«m - News of Albania

Tiranƫ, 26 Janar, NOA- Dƫshironi tƫ keni njƫ buzƫqeshje verbuese, por nuk keni kohƫ apo dƫshirƫ pƫr tƫ shkuar te dentisti? Apo keni frikƫ se mos ju prishet smalti i dhƫmbƫve. Nƫ
- Shtuar 4 vite mė parė


»Sinusiti, kujdesi qė duhet treguar ndaj temperaturave tė larta - Albania

Dielli ėshtė njė nga “armiqtė” kryesor tė pėrkeqėsimit tė sėmundjes sė sinusitit gjatė stinės sė verės. Pėr kėtė, mjekėt kėshillojnė qė personat me sinusit duhet t’i shmangen diellit tė fortė
- Shtuar 5 vite mė parė


»Panairi i Pranverės nė Ujėvara Borsh - Ballkan

Autori i Lajmit: Laureta Roshi Njė e dielė ndryshe nė Ujėvara Borsh, aty ku qielli deti toka dhe mali janė pranė e pranė dhe ujėrat e gurrės shekullore shoqėrojnė zėrat e njerėzve, buzė rru
- Shtuar 5 vite mė parė


»Mbrėmje... nė Labovėn e ZhapėsNga Ben Andoni, “Mapo”Jemi hallakatur shumė nėpėr Gjirokastėr, por para mbrėmjes duhet tė jemi nė Labovėn e Madhe. Tė paktėn ta shkrepim me dritė aparatin. Pėr fat, kapėrcejmė shpejt njė urė mbi Drinon, qė kushedi se pse - Tema

Nėse dėshironi tė lexoni edicionin online tė gazetės nė PDF klikoni kėtu. Mbrėmje... nė Labovėn e ZhapėsNga Ben Andoni, “Mapo”Jemi hallakatur shumė nėpėr Gjirokastėr, por para mbrėmjes
- Shtuar 5 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 30 ->30 0 total_found -> total_found 1 30 ->30 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 sherebela ->sherebela 0 docs[0] -> docs[0] 1 30 ->30 0 hits[0] -> hits[0] 1 47 ->47

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos