Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Shkencave Gjeologjike"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Universitetet, MAS do 12 mijë kuota më pak se vjet, shpërndarja për çdo degë - BalkanWeb

TIRANE - Reduktohen me 12 mijë, kuotat e pranimit në universitetet publike në krahasim me vitin e shkuar. Ministria e Arsimit dhe Sportit ka propozuar rreth 19 mijë kuota për
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Pashaj: Shqipėria, asnjė veprim konkret pėr kufirin detar dhe zonat ekonomike - Gazeta Shqip

Qeveria tė negociojė me Athinėn. Shqipėria prapa pėr ndarjen e zonave ekskluzive BLEDAR HOTI
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Këta anti-reformatorë cinikë të arsimit të lartë - BalkanWeb

Debati mbi reformimin e arsimit të lartë ka dominuar javët e fundit hapësirën publike dhe vëmendjen mediatike në vendin tonë. Për vetë rëndë
- Shtuar 5 muaj mė parė


»NEVOJA E RISHKRIMIT TĖ HISTORISĖ - Gazeta Shqip

MONIKA SHOSHORI STAFA -    SHENJAT E HARRUARA INTELEKTUALE HEBREJE NĖ SHQIPĖRI-
- Shtuar 8 muaj mė parė




»Strategjia e shkatėrrimit tė Shqipėrisė - Shekulli

Prof. dr. Dėfrim Shkupi -Ēfarė ka ndodhur nė Shqipėri nė kėtė periudhė tranzicioni? Janė shkatėrruar tė gjitha institutet shkencore dhe janė mbushur ministritė me departamente, qė nė fakt k
- Shtuar 1 vit mė parė


»Bashkėbisedimi i kryeministrit Berisha me maturantė tė gjimnazeve dhe shkollave tė mesme tė zonave pėrreth Tiranės   - Keshilli i Ministrave

Kryeministri Berisha, në vijim të takimeve me të rinjtë, zhvilloi sot një bashkëbisedim me maturantë të gjimna
- Shtuar 1 vit mė parė


»Intervistė me Doktorin e Shkencave Gjeologjike, zotin Isa Haklaj - Gazeta 55

25-03-2013 / Gazeta 55 Studimet aplikative të gjeologjisë t’i paraprijnë riformatimit të ekonomisë shqiptareZoti Isa, ju jeni inxhinier gjeolog m
- Shtuar 2 vite mė parė


»Meta: Projekti i LSI per te rinjte, arsimim per punesim - Koha Jonë

Kryetari i LSI-se Ilir Meta ka deklaruar dje se projekti i kesaj force per te futur te rinjte ne sistemin e punesimit, eshte arsimim per punesim. Ne takimin e zhvilluar nga Levizja Rinore per
- Shtuar 2 vite mė parė




»Topi shmang reagimin e radhes Nuk duhet te merremi me thashetheme - Gazeta Standard

Presidenti i vendit Bamir Topi iu shmang dje pyetjeve te gazetareve lidhur me debatin e fundit mes tij dhe Kryeparlamentares Jozefina Topalli duke e zhvendosur vemendjen tek ceshtja e integrimit. N
- Shtuar 4 vite mė parė


»Sekui: Gjuha ime e preferuar ėshtė ajo e bashkimit - Metropol

18/10/2011  Replikat Topi–Topalli tėrheqin vėmendjen e ambasadorėve nė vendin tonė Akuzat e ndėrsjella mes Presidentit Bamir Topi dhe kryeparlamentares Jozefina Topalli, konkretisht
- Shtuar 4 vite mė parė


»Topi: Nuk duhet tė merremi me thashetheme, tė plotėsojmė 12 kriteret - BalkanWeb

TIRANE-Presidenti Bamir Topi kėrkoi sot qė ti jepet fund debateve rreth replikave me kryeparlamentaren Topalli. “Nuk duhet tė merremi me thashetheme”, tha Topi i pyetur rreth replikave qė
- Shtuar 4 vite mė parė


»Presidenti Topi zhvillon njė vizitė pune nė qytetin e Kuēovės   - Presidenca

17 tetor 2011 Kuēovė Presidenti i Republikės, Prof. Dr. Bamir Topi, i shoqėruar nga anėtarė tė Kabinetit, zhvilloi sot njė vizitė pune nė qytetin e Kuēovės, ku u prit nė njė atmosferė tė
- Shtuar 4 vite mė parė





< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 50 ->50 0 total_found -> total_found 1 50 ->50 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 shkencave ->shkencave 0 docs[0] -> docs[0] 1 7565 ->7565 0 hits[0] -> hits[0] 1 13529 ->13529 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 gjeologjike ->gjeologjike 0 docs[1] -> docs[1] 1 728 ->728 0 hits[1] -> hits[1] 1 981 ->981

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos